نیسان تیدا، هاچ بک وارداتی پارس خودرو

نیسان تیدا پارس خودرو
نیسان تیدا پارس خودرو

با توجه به عکس های ارسالی از پارس خودرو مشخص شد که تیدا، هاچ بک کمپانی نیسان نیز قرار است جزو خودروهای وارداتی این شرکت باشد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

همان طور که پیش تر گرفته شد که پارس خودرو پنجمین مدعی واردات محصولات نیسان به ایران شده و قصد دارد یک سدان و یک هاچ بک از این برند ژاپنی را به صورت وارداتی به بازار عرضه کند. دیروز به طور قطعی مشخص شد که سدان وارداتی پارس خودرو قرار است سیلفی ۲۰۲۳ فیس لیفت باشد. این سدان مانند دیگر وارداتی های غیرچینی، مختص بازار چین طراحی و تولید شده و فقط برای مردم چین قابل خرید است. با توجه به این موضوع اکثر شرکت های وارد کننده خودرو برای واردات محصولات غیرچینی به بازار چین مراجعه می کنند و از آن جا تویوتاها و نیسان ها و … را خریداری کرده و به ایران می آورند. به این ترتیب در ظاهر یک خودروی غیرچینی وارد شده اما با نگاهی دقیق تر می توان فهمید که بیشتر قطعات آن خودرو چینی است و احتمالاً کیفیت پایین هم دارد.

بیشتر بخوانید : پارس خودرو پنجمین مدعی واردات نیسان به ایران

به طور کلی با توجه به وضع موجود گزینه دیگری پیش روی مردم ایران نمانده و باید از میان خودروهای وارداتی موجود انتخاب خود را انجام دهند.

تیدا (Tiida) نیز یک هاچ بک اقتصادی کمپانی نیسان است که مانند سیلفی برای بازار چین تولید شده و پارس خودرو قصد واردات آن را دارد. طبق عکس های ارسالی می توان فهمید که پارس خودرو قصد دارد تا نسخه ۲۰۲۳ این محصول را وارد کند. در مورد مشخصات فنی و سطح امکانات نسخه وارداتی نمی توان دقیق اظهار نظر کرد اما احتمالاً در آینده تیدا با پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی و گیربکس CVT نسل سوم نیسان در خیابان های ایران تردد کند.

به طور کلی با توجه به پایین بودن میزان تنوع خودروهای هاچ بک در بازار ایران، احتمالاً نیسان تیدا با استقبال خوبی رو به رو شود و بتواند بازار پررونقی را تجربه کند.

۵ امتیاز از ۱۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.