صنعت خودرو کشور با دانشگاه‌ها عجین شود

نهمین نمایشگاه خودرو، قطعات و صنایع وابسته

صنعت خودروسازی کشور باید با دانشگاه به صورت کامل عجین و درهم آمیخته شوند که از فناوری‌های نوین در صنعت خودروسازی بهره‌مند شویم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

عصر دیروز در آیین افتتاح نهمین نمایشگاه خودرو، قطعات و صنایع وابسته افزود: تمامی صنایع بزرگ دنیا از جمله خودرو از علوم دانشگاهی در تولید قطعات خود بهره می برند اما ما در این حوزه غفلت کردیم و سرمایه گذاری جدی در این راستا در کشور نشده است.

وی ادامه داد: صنایع خودروسازی ما از نظر تولید خودروی با کیفیت روی پای خود نایستاده اند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: خودروهای لوکس در ظاهر ساخت داخل اما در باطن برندهای خارجی هستند و پس از ۶۰ سال صنعت خودرو نتوانستیم به نقطه مطلوب تولید در کشور برسیم.

وی تصریح کرد: با توجه با سابقه خودروسازی در ایران باید امروز رقابت نسبی از نظر قیمت و کیفیت تولید خودرو با محصولات خارجی داشته باشیم که اینگونه نیست و ضعف بزرگ این صنعت کشور را نشان می دهد.

زاهدی بیان داشت: تکنولوژی کشور به روز نیست زیرا به شدت صنعت خودروسازی را دولتی کردیم و از روز نخست به بخش خصوصی اعتماد نکردیم که یکی از ضعف های جدی صنعت ما است.

وی گفت: باید در فناوری نوین خودروسازی خود استفاده بهینه از فناوری روز دنیا و رعایت اصول زیست محیطی را مد نظر قرار دهیم و یکی از دلایل آلودگی شهرهای ما سازگار نبودن خودروهای ساخت داخل با محیط زیست است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: توانمندی های بسیار بالایی در کشور وجود دارد و در ساخت موشک های نقطه زن دوربرد این توانمندی مشاهده می شود و در ساخت ماهواره یکی از کشورهای پیشرفته دنیا هستیم.

زاهدی تصریح کرد: اگر به صنعت قطعه سازی بها بدهیم می توانیم با طراحی و مواد اولیه مطلوب قطعه با کیفیت در مقایسه با قطعات خارجی وارداتی تولید کنیم و حمایت از قطعه سازان به عنوان استراتژی جدی در کشور مد نظر قرار گیرد.

رسالت ما معرفی محصولات نوین به مصرف کننده است

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق کشور هم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: صنعت خودروسازی امروز اقتصاد بسیاری از کشورها را متحول کرده که از این راه منابع مالی بسیاری را جذب می کنند.

امیرحسین سعید افزود: ایران در زمینه تولید خودرو در منطقه خاورمیانه شاخص است و اقدامات موثری در این حوزه انجام شده و استان کرمان با ۶ شرکت خودروسازی از جمله کرمان موتور، مدیران خودرو، کارمانیا، خودروسازان بم و راین و ریگان خودرو قطب کشور محسوب می شود که این شرکت ها ۴۰ مدل خودرو سواری تولید می کنند.

وی اضافه کرد: یکی از رسالت های شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق معرفی محصولات نوین تولیدی به مصرف کنندگان است لذا نمایشگاه بین المللی خودرو، قطعات و صنایع وابسته را در استان کرمان افتتاح کردیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق افزود: نهمین دوره این نمایشگاه بین المللی در ۶ هزار مترمربع فضا با حضور برندهای معتبر خودروسازی دنیا با نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نام گذاری شده است.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.