احیای بیتل های کلاسیک به روش شرکت Memminger + ویدیو

احیای بیتل های کلاسیک به روش شرکت Memminger
نگرانی طرفداران زیادی از ماشین های کوچک این است که Volkswagen تصمیم به توقف تولید خودرو بیتل گرفته است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

این یک تصمیم غم انگیز است که مدلی به این قدمت و شناخته شده در جهان متوقف شود. خب در اینجا باید گفت که شاید مدل بیتل دیگر تولید نشود ولی یک شرکت آلمانی به نام Memminger Feine-Cabrios به کار خود برای تولید مدل های خاص این خودرو ادامه خواهد داد.
آقای جورج ممینگر رئیس شرکت Memminger کار خود را با مدل بیتل کلاسیک ۱۹۹۲ شروع کرده و این مدل را احیا کرده و در این کار صاحب سبک است. این شرکت مدل های قدیمی را ترمیم می کند و خودرویی جدید و با کیفیت به شما تحویل می دهد.
مدل Roadster 2.7 نام درستی دارد، چون که قدرت گرفته از موتوری ۴ سیلندر با حجم ۲.۴ لیتر باکسر است و این قدرت محرکه الهام گرفته شده موتور های نسل چهارم VW411 , VW412 بوده تا خروجی شگفت آوردی معادل ۲۱۰ اسب بخار و ۲۴۷ نیوتن متر گشتاور به این مدل دوست داشتنی بدهد.
نسخه آخر این خودرو موتور در وسط قرار داشت و مجهز به گیربکس ۵ دنده دستی بود اما برای مدل Roadster 2.7 این کمپانی هیچ مشخصات فنی از این خودرو ها ارائه نداده ولی معتقد است که این مدل ها باید بتواند حداکثر ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد پس نباید توقع یک خودرو آهسته را داشته باشیم.
احیای بیتل های کلاسیک به روش شرکت Memminger


در راستای افزایش قدرت، سیستم ترمز متفاوتی از مدل کلاسیک پورشه ۹۱۱ استفاده شده و رینگ های سبک ۱۸ اینچی با تایر هایی پهن تر برای کنترل هر چه بهتر خودرو بهره می برد. در نتیجه وزن معادل ۸۰۰ کیلوگرم باشد.
این شرکت تمرکزی بر روی وسیله نقلیه ای متفاوت و اصیل دارد بنابراین نه آپشن خاصی ، نه لوازم الکترونیک و نه سیستم صوتی برای شما تعبیه نگشته و فقط سرعت سنج ، دماسنج ، فشار سنج و یک ساعت ساده تمام مشخصات داخلی این خودرو است.پس شرکت Memminger قصد ندارد حقیقت وجودی و ماهیت اصل این خودرو را تغییر دهد.
خودروهای دیگر در این شرکت الهام گرفته شده از مدل قدیمی بیتل است اما مشخص نیست دقیقا کدام مدل است. حدس ما بر این بوده که خودرویی بین سال های ۷۰ تا ۷۹ میلادی و شرکت برای استفاده از مدل آن زمان و قرار دادن موتور جدید خود در این خودرو در بخش عقب سعی کرده که مقداری فاصله محوری این خودرو را افزایش دهد تا موتور به راحتی قرار گیرد. ولی از طرفی طول این خودرو را از مدل های قدیمی بیتل مقداری کوتاه تر کرده است و عرض آن را به مقداری قابل توجهی افزایش داده است.
احیای بیتل های کلاسیک به روش شرکت Memminger
از نظر بصری به لطف علم و ابزارها اجزا این خودرو دارای منحنی و شکستگی های زیبا و شکلی جذابتر است و از طرفی دو قسمت توری مانند پشت سر سرنشینان یک قسمت محافظ و در عین حال کمک کننده به موتور برای تنفس می باشد و طراحی مناسب این شرکت در این قسمت و اضافه کردن به مدل اصلی باعث شده که چهره جذابتری را در این خودرو شاهد باشیم.
در این لحظه این شرکت این مدل را به صورت نمایشی ساخته و اگر این شرکت بتواند علاقه مندانی را به خود جلب کند، آمادگی دارد تا دقیقا ۲۰ دستگاه از این خودرو را تولید کند. در ظاهر مشخص است که این مجموعه نباید در پیدا کردن مشتریان خود با مشکل رو به رو شود چون یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین مدل ها را میخواهد عرضه کند. اما این شرکت در حال حاضر یک عدد چند صد هزار یورویی را بابت ترمیم دریافت می کند. پس احتمالا این خودرو های سفارشی بالای یک میلیون یورو قیمت خواهد داشت.
با این حال چیزی که به نظر می رسد، با شروع فروش این ۲۰ مدل افراد زیادی هستند که مدل Roadster 2.7 را می خواهند و در نتیجه قیمت رو به افزایش می رود.صاحبان Roadster 2.7 بابت داشتن این خودرو بسیار خوشحال خواهند شد.

علی محمودی
گروه مستند اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.