هیوندای ورنا 2024؛ گزینه مناسب واردات

هیوندای ورنا 2024
ورنا ۲۰۲۴

هیوندای ورنا ۲۰۲۴ یکی از جدید خودروهای معرفی شده برای بازار آسیاست که از نظر ظاهری و فنی تغییرات چشمگیری داشته و توانسته است رخ جدیدی را که دیگر محصولات هیوندای مانند سوناتا و الانترا  دارند به خود بگیرد. این خودرو می تواند گزینه خوبی برای واردات باشد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

دیروز تیزر رسمی شرکت هیوندای برای ورنا ۲۰۲۴ منتشر شد که نشان دهنده تغییرات عمده به وجودآمده برای این خودروست. ورنا در بازار آمریکا با نام اکسنت شناخته می شود و همان طور که می دانیم، مدل های پایین این خودرو در بازار ایران هم موجود است و مردم ایران هم ورنا را می شناسند و هم اکسنت. از آن جایی که سال گذشته، فروش و تولید اکسنت در بازار آمریکا متوقف شده است، هیوندای ورنا ۲۰۲۴ برای بازار آسیا معرفی شده است و با ویژگی هایی که خواهد داشت می تواند مورد استقبال قرار گیرد و پرفروش باشد.

مشخصات ظاهری هیوندای ورنا ۲۰۲۴

در مجموع، می توان طراحی ظاهری جدید این خودرو را برگرفته از سدان های بزرگ تر هیوندای مانند سوناتا، آزرا و الانترا دانست تا ورنای جدید هم ظاهری آینده نگرانه داشته باشد.

هیوندای ورنا 2024
ورنا ۲۰۲۴

در قسمت جلو با یک خط کشیده از LED روبه‌رو هستیم که می توانیم مشابه آن را در آزرای جدید هم ببینیم. از طرفی دیگر، زیر خط LED، جلوپنجره ای (Grille) بسیار شبیه به الانترا جدید قرار گرفته است که با این ادغام می توان چهره هیوندای ورنا ۲۰۲۴ را ترکیبی از آزرا و الانترا دانست.

هیوندای ورنا 2024
ورنا ۲۰۲۴

در نمای عقب ورنا ۲۰۲۴ مانند نمای جلوی آن از یک خط پیوسته LED استفاده شده است، با این تفاوت که کار در همین نقطه تمام نمی شود و در انتهای آن یک بخش پهن تر هم وجود دارد تا دید بهتری برای خودرو فراهم کند. پس از دو چراغ انتهایی پهن، یک خط LED دیگر نیز وجود دارد که با زاویه نسبت به LED اصلی قرار می گیرد و هیوندای ورنا ۲۰۲۴ را کمی خاص تر می کند.

هیوندای ورنا 2024
ورنا ۲۰۲۴

طراحی درون کابین هیوندای ورنا ۲۰۲۴

تصویری از درون کابین این خودرو در دسترس نیست، اما خبرها حاکی از آن است که به کارگیری مولتی مدیای بزرگ و همچنین کلاستر دیجیتالی در این خودرو قطعی است و جدا از این دو ویژگی، هیوندای ورنا ۲۰۲۴ قرار است به عنوان اولین خودروی این سایز از سدان ها شناخته شود که به سیستم ADAS یا سیستم کمک راننده پیشرفته مجهز است.

مشخصات فنی هیوندای ورنا ۲۰۲۴

شاید ما در ایران ورنا یا اکسنت دیزلی نداشتیم، اما در دیگر بازارها نسخه دیزلی این خودرو موجود بود تا این که کمپانی هیوندای با معرفی ورنا ۲۰۲۴ اعلام کرد قرار است از این بعد فقط موتور بنزینی برای این سدان کوچک استفاده شود.

موتورهای در نظر گرفته شده برای هیوندای ورنا ۲۰۲۴ دو نسخه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی MPi و ۱.۵ لیتری توربو GDi هستند که موتور TGDi طوری طراحی شده است که می تواند علاوه بر بنزین خالص، بنزین همراه با الکل را هم به انرژی دورانی تبدیل کند. به بیانی دیگر می توان گفت، موتور TGDi در نظر گرفته شده برای ورنا ۲۰۲۴، این خودرو را Flex Fuel کرده است و می توان سوخت متشکل شده از ۲۰ درصد الکل (سوخت E20) در باک آن ریخت.

موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی MPi
موتور ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی MPi

بیشتر بخوانید:

خودروهای انعطاف پذیر یا موتورهای چندگانه سوز (Flex-Fuel Vehicle)

بررسی و مقایسه موتورهای MPI و GDI

نسخه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی با تزریق چند نقطه ای (Multi Point Injection) می تواند ۱۱۳ اسب بخار توان تولید کند، اما موتور ۱.۵ لیتری توربو GDi، ورنا ۲۰۲۴ را جذاب تر خواهد کرد، زیرا توان ماکسیمم تولیدی اش به ۱۵۸ اسب بخار می رسد که با توجه به وزن و ابعاد این خودرو، به احتمال زیاد بسیار پرشتاب خواهد شد.

موتور 1.5 لیتری توربو GDi
موتور ۱.۵ لیتری توربو GDi

گیربکس استاندارد و پایه هیوندای ورنا ۲۰۲۴، ۶ سرعته دستی است، اما از طرفی دیگر، برای پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی، گیربکس CVT پیشرفته این کمپانی با نام IVT، و برای پیشرانه ۱.۵ لیتری TGDi، گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه به عنوان جایگزین در نظر گرفته شده اند که مشتری در صورت تمایل می تواند به جای گیربکس دستی، گیربکس های اتوماتیک گفته شده را انتخاب کند. 

در پایان بهتر است به ارزنده بود این خودرو برای واردات اشاره کنیم، زیرا هم ظاهر بسیار به‌روزی دارد و هم این که پیشرانه های در نظر گرفته شده برای آن بسیار راضی کننده خواهند بود. به طور کلی می توان گفت، با توجه به سلیقه مردم ایران، در صورت وارد شدن این خودرو، هیوندای ورنا ۲۰۲۴ با استقبال خوبی روبه‌رو خواهد شد.

منبع : carscoops.com

مشخصات ظاهری ورنا ۲۰۲۴ چیست؟

در قسمت جلو با یک خط کشیده از LED روبه‌رو هستیم که می توانیم مشابه آن را در آزرای جدید هم ببینیم. از طرفی دیگر زیر خط LED، جلوپنجره ای (Grille) بسیار شبیه به الانترا جدید قرار گرفته است. در نمای عقب ورنا ۲۰۲۴ مانند جلوی آن از یک خط پیوسته LED استفاده شده است، با این تفاوت که کار در همین نقطه تمام نمی شود و در انتهای آن یک بخش پهن تر هم وجود دارد تا دید بهتری برای خودرو فراهم کند.

طراحی درون کابین هیوندای ورنا ۲۰۲۴ چگونه است؟

تصویری از درون کابین این خودرو در دسترس نیست، اما خبرها حاکی از آن است که به کارگیری مولتی مدیای بزرگ و همچنین کلاستر دیجیتالی در این خودرو قطعی است و جدا از این دو ویژگی، ورنا ۲۰۲۴ قرار است به عنوان اولین خودروی این سایز از سدان ها شناخته شود که به سیستم ADAS یا سیستم کمک راننده پیشرفته مجهز است.

مشخصات فنی هیوندای ورنا ۲۰۲۴ چیست؟

موتورهای در نظر گرفته شده برای هیوندای ورنا ۲۰۲۴ دو نسخه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی MPi و ۱.۵ لیتری توربو GDi هستند که موتور TGDi طوری طراحی شده است که می تواند علاوه بر بنزین خالص، بنزین همراه با الکل را هم به انرژی دورانی تبدیل کند. به بیانی دیگر می توان گفت، موتور TGDi در نظر گرفته شده برای ورنا ۲۰۲۴، این خودرو را Flex Fuel کرده است.

۳.۵ امتیاز از ۱۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.