رنو آسترال به عنوان جانشین کجار معرفی شد

آسترال 2022
آسترال ۲۰۲۲

رنو آسترال جدیدترین محصول کمپانی فرانسوی رنو است که سرانجام پس از انتشار تیزرهای بسیار معرفی شد. در این مقاله قصد داریم با جانشین کجار بیش تر آشنا شویم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

فهرست مطالب

این اولین مدل از رنو است که براساس سومین نسل از پلتفرم اتحاد رنو-نیسان یعنی CMF-CD ساخته می شود و قرار است با مشخصات مدرن فروش بهتری نسبت به کجار برای این نشان رقم بزند. در رنو آسترال تغییراتی عمیق را در سبک طراحی و میزان تکنولوژی کابین می بینیم و همین باعث می شود این خودرو نسبت به کجار و حتا دیگر محصولات رنو متمایز باشد.

طراحی رنو آسترال

کابین آسترال 2022
کابین آسترال ۲۰۲۲

در رنو آسترال طراحی پنج صندلی را در داخل و در بیرون یک بدنه عضلانی و یک کاپوت کشیده داریم تا ظاهری قدرتمند برای این خودرو ایجاد شود. درون کابین یک صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی جلوآمپر دیجیتال را نمایش می دهد و صفحه نمایش ۱۲ اینچی دیگر به صورت عمودی سیستم اطلاعات و سرگرمی را در دسترس قرار می دهد و علاوه بر این، یک هدآپ ۹.۳ اینچی را در این خودرو داریم و سیستم صوتی حرفه ای هارمن کاردن به صورت استاندارد در این خودرو به کار رفته است. با وجود این که در این خودرو عملاً خبری از دسته دنده و حتا سیستم زیرین انتقال قدرت به شکل سنتی نیست، اما رنو تصمیم گرفته است کنسول میانی را بزرگ طراحی کند تا جای دست مناسبی را برای راننده و سرنشین داشته باشیم.

اگر به دنبال خرید نسخه ای اسپرت تر و جذاب تر از رنو آسترال هستید باید سراغ تریم اسپرت آلپاین بروید. در این تریم رینگ های مشکی رنگ و تراش خورده ۲۰ اینچی را داریم و باربند هم به رنگ مشکی طراحی شده است. در روی بدنه نشان آلپاین دیده می شود و تودوزی با دوخت آبی رنگ را در داخل می بینیم تا همه این ها باعث شود حس اسپرت بودن بیش تری را در این نسخه تجربه کنید و رانندگی با این خودرو اندکی رنگ و بوی پشت فرمان آلپاین A110 نشستن را داشته باشد. البته متأسفانه باید بگوییم نسخه آلپاین تنها کیت ظاهری و تغییرات جزئی در طراحی را شامل می شود و در عملکرد فمی هیچ تغییری را در این نسخه نداریم.

مشخصات فنی رنو آسترال

در نسخه های پایه از رنو آسترال انتقال قدرت تنها به چرخ های جلو انجام می شود و تعلیق عقب ساده تر است، اما در تریم های بالاتر، این خودرو به صورت چهار چرخ محرک عرضه می شوند و تعلیق چنداتصاله را در عقب دارند. در نسخه پایه از رنو آسترال پیشرانه ۱.۳ لیتری چهار سیلندر بنزینی را داریم که به همراه یک پیشرانه برقی، که توسط پک باتری ۱۲ ولتی لیتیوم یونی تغذیه می شود، توان تولید نهایت قدرت ۱۳۸ اسب بخار (در نسخه دنده دستی) و ۱۵۸ اسب بخار (در نسخه دنده اتوماتیک) را دارد. در نسخه بعدی پیشرانه ۱.۲ لیتری بنزینی را داریم که به همراه پیشرانه برقی (با باتری ۴۸ ولت لیتیوم یونی) خروجی ۱۲۸ اسب بخاری را ثبت می کند و از نظر آلایندگی از پیشرانه موتور قبلی پاک تر است.

آسترال 2022
آسترال ۲۰۲۲

اما قوی ترین و مهم ترین پیشرانه معرفی شده برای رنو آسترال مجهز به پیشرانه ۱.۲ لیتری موسوم به ای تک است که در آن این موتور بنزینی وظیفه شارژ باتری برای پیشرانه برقی را دارد. در این نوع قوای محرکه پیشرانه بنزینی هیچ تأثیر مستقیمی روی خروجی قدرتی در چرخ ها ندارد و با واسطه تأمین انرژی را انجام می دهد. در نهایت، پیشرانه مذکور به عنوان ژنراتور باتری را شارژ کرده و پیشرانه برقی قدرت نهایی را به چرخ ها می رساند. با این پیشرانه از رنو آسترال نسخه هایی با خروجی های ۱۵۸ و ۲۰۰ اسب بخار قابل سفارش هستند. این قوی ترین، پاک ترین و همچنین کم مصرف ترین نسخه از رنو آسترال است.

آسترال 2022
آسترال ۲۰۲۲

قرار است قیمت رنو آسترال زمانی نزدیک به رونمایی این خودرو، یعنی اواخر سال ۲۰۲۲، اعلام شود. هنوز بازارهای هدف برای این خودرو مشخص نشده و فعلاً حضور این خودرو در برخی بازارهای اروپا قطعی است.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

منبع : carscoops

نسخه پایه از رنو آسترال چه مشخصات فنی‌ای دارد؟

در نسخه پایه از رنو آسترال پیشرانه ۱.۳ لیتری چهار سیلندر بنزینی را داریم که به همراه یک پیشرانه برقی، که توسط پک باتری ۱۲ ولتی لیتیوم یونی تغذیه می شود، توان تولید نهایت قدرت ۱۳۸ اسب بخار (در نسخه دنده دستی) و ۱۵۸ اسب بخار (در نسخه دنده اتوماتیک) را دارد.

قوی ترین نسخه از رنو آسترال چه مشخصات فنی‌ای دارد؟

قوی ترین و مهم ترین پیشرانه معرفی شده برای آسترال مجهز به پیشرانه ۱.۲ لیتری موسوم به ای تک است که در این نوع قوای محرکه پیشرانه بنزینی هیچ تأثیر مستقیمی روی خروجی قدرتی در چرخ ها ندارد و با واسطه تأمین انرژی را انجام می دهد. در نهایت، پیشرانه مذکور به عنوان ژنراتور باتری را شارژ کرده و پیشرانه برقی قدرت نهایی را به چرخ ها می رساند. با این پیشرانه  از رنو آسترال نسخه هایی با خروجی های ۱۵۸ و ۲۰۰ اسب بخار قابل سفارش هستند.

۳ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.