رشیدی کوچی : در بحث واردات خودروهای کارکرده کوتاه نمی آییم

بحث واردات خودروهای کارکرده
بحث واردات خودروهای کارکرده

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگارد با اشاره به این که واردات خودروهای دست دوم قانون و لازم الاجراست تأکید کرد: «در بحث واردات خودروهای کارکرده کوتاه نمی آییم.»

فونیکس تیگو 8 پرو مکس فونیکس تیگو 8 پرو مکس مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، صحبت های اخیر وزیر صمت در دانشگاه امیرکبیر و اظهار نگرانی درباره تأمین ارز برای واردات خودروهای کارکرده با تفاسیر و ابهامات زیادی همراه شد؛ به نحوی که، برخی رسانه ها با استناد به این گفته ها و به نقل از یک واردکننده از منتفی شدن واردات خودروهای دست دوم خبر دادند. این واردکننده به دنیای اقتصاد گفته بود: «مسئولان وزارت صمت به این نتیجه رسیده‌اند که طرح واردات خودرو‌های کارکرده طرحی است ناپخته و همین موضوع اعلام آیین‌نامه مربوطه را به تأخیر انداخته، بعید است آیین‌نامه واردات خودرو‌های کارکرده حتی تا پایان امسال نیز ابلاغ شود.»

ظاهراً دولت از ارسال الحاقیه قانون ساماندهی صنعت خودرو به مجلس (واردات خودرو‌های کارکرده) پشیمان شده است، زیرا به این نتیجه رسیده که مدیریت آن، به‌خصوص از جنبه ارائه خدمات پس از فروش، سخت است و به‌اصطلاح دردسر دارد.

به نوشته این روزنامه به جز مسئله کمبود ارز، چالش بزرگ دیگری که سیاست‌گذار در مسیر واردات خودرو‌های کارکرده با آن روبه‌روست، خدمات پس از فروش است؛ وزارت صمت در حال حاضر با این پرسش بسیار مهم مواجه است که تکلیف خدمات پس از فروش خودرو‌های دست‌دوم خارجی چیست؟

واردات خودروهای کارکرده قانون است

در همین رابطه، جلال رشیدی کوچی با بیان این که این خبر گمانه زنی است و براساس مستندات متقن نیست، تأکید کرد: «اول این که واردات خودروهای کاردکرده قانون است و طرح نیست؛ طرح برای زمانی است که هنوز به قانون تبدیل نشده است.»

این نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: «در وهله اول باید در نظر داشت که واردات خودروهای کارکرده به قانون تبدیل شده است. بنابراین وزارت صمت نمی تواند قانون را اجرا نکند، یعنی باید آن را اجرا کند.»

وزیر صمت با مجلس هم‌سو است

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگارد در خصوص تعبیر و تفسیری که از نگرانی ارزی وزیر صمت به وجود آمده است بیان کرد: «اتفاقاً وی در خصوص استفاده از ارز منشاء برای واردات خودروهای کارکرده با مجلس خیلی هم هم‌سو است.»

رشیدی کوچی اضافه کرد: «در بحث خدمات پس از فروش نیز پیش تر مشکلات بررسی و برطرف شده است و در این زمینه، واردکنندگان مکلف به واردات خودروهایی شده اند که باید حداقل ۴ تا ۵ سال به درستی کار کنند. ضمن این که، در خصوص بحث خدمات پس از فروش وظایفی نیز به آنان محول شده است.»

وی اضافه کرد: «در این که برخی تلاش می کنند واردات خودروهای کارکرده به نتیجه نرسد شکی نیست، اما حتماً این واردات انجام خواهد شد و مجلس پیگیر موضوع خواهد بود.»

نمی خواهد قیمت ها کاهشی شود

رشیدی کوچی تصریح کرد: «مهم ترین مشکلی که عده‌ای در دولت روی آن دست گذاشته اند بحث ارز است؛ خدمات پس از فروش بهانه ای پیش پا افتاده ای است. آن ها می گویند ارز نداریم. البته ارز هم بهانه است، چون در این بحث، منشأ خارجی را گذاشته اند و دولت می تواند از آن استفاده کند، اما این افراد بیش تر قصد دارند بازار خودرو را مدیریت کنند تا قیمت ها کاهش پیدا نکند.

وی در پایان بار دیگر تأکید کرد: «با این حال، همچنان به طور جدی پیگیر مسئله واردات خودروهای کارکرده هستیم و کوتاه هم نخواهیم آمد.»

۵ امتیاز از ۴ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.