وانت آریسان 2 + تست و بررسی

وانت آریسان 2 + تست و بررسی
وانت آریسان ۲ + تست و بررسی

در پاییز ۱۴۰۱ گروه صنعتی ایران خودرو فروش وانت آریسان ۲ را با قیمت ۲۸۵ میلیون تومان آغاز کرد. حال در این گزارش به سراغ معرفی این پیکاپ شهری رفته ایم و تست و بررسی از شیب روی این خودرو با بار ۶۵۰ کیلوگرم داشته ایم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار ، ایران خودرو می گوید که از اوایل سال جاری تولید بدنه این وانت در کارخانه خراسان آغاز شده است و بزودی آریسان جدید به مرحله تولید انبوه می رسد. پیش از این نمونه هایی از آریسان ارتقا یافته در محوطه کارخانه ایران خودرو دیده شده بود و در آن زمان، این پیکاپ اقتصادی با نام آریسان ۲ شناخته می شد.

مشخصات آریسان ارتقا یافته

آریسان ۲ قرار است تا با پیشرانه ۱.۸ لیتری ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ به بازار عرضه شود. این پیشرانه که نسخه ارتقا یافته XU7 است و با نام XU7 پلاس تولید می شود، قدرت ۹۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۶ نیوتن متر تولید می کند و همچنین استاندارد آلایندگی یورو ۵ را هم دریافت کرده است. پیشرانه آریسان ۲ شبیه پیشرانه پژو پارس سال جدید است و می تواند توان را در دورهای میانی به جعبه دنده منتقل کند. همچنین با تغییر سرسیلندر، ورودی و خروجی هوا، نوع پاشش سوخت و… بازدهی پیشرانه بالا رفته و تا حدی استهلاک کاهش پیدا کرده است. البته که همچنان تولید پیکاپ شهری با چنین توان خروجی و فناوری ۸ سوپاپ، جز انتقادات درست کارشناسان به حساب می آید.

با توجه به اطلاعاتی که ایران خودرو بر روی وبسایت خود منتشر کرده است، آریسان ۲ در حالت گاز و بنزین قدرت خروجی متفاوتی ندارد. اما در بحث گشتاور، این پیکاپ ارتقا یافته در حالت CNG حدود ۹ نیوتن متر توان کمتری را دارد. باک بنزین آریسان ۲ به گفته کارخانه سازنده ۴۰ لیتر حجم دارد و مصرف سوخت ترکیبی آن در حالت ایده آل ۸.۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است. مخزن CNG این خودرو هم ۷۵ لیتری یک پارچه بوده که در زیر محفظه بار و پشت فضای کابین سرنشینان نصب شده است. در حالت ایده آل استفاده از گاز طبیعی، آریسان ۲ حدود ۹.۳ لیتر گاز طبیعی را در هر ۱۰۰ کیلومتر استفاده می کند.

در آریسان قبلی، باک بنزین ظرفیت ۵۲ لیتری را داشت و ظرفیت مخزن گاز CNG هم ۷۰ لیتر بود. با این وجود آریسان ۲ می تواند مسافت بیشتری را نسبت به نسخه قدیمی با هر بار سوخت گیری کامل طی کند.

در آریسان جدید از جعبه دنده ۵ سرعته دستی استفاده می شود و توان را به چرخ های جلو می رسد. این در حالی است که آریسان قبلی، وانتی دیفرانسیل عقب به حساب می آمد. با توجه به اطلاعات اعلام شده از سوی مهندسان ایران خودرو، ضرایب دنده آریسان ارتقا یافته تا حدی بهتر از نمونه قبلی است و قابلیت حرکت با گشتاور بالا را در سرعت های پایین و میانی دارد.

در آریسان جدید از جعبه دنده ۵ سرعته دستی استفاده می شود و توان را به چرخ های جلو می رسد. این در حالی است که آریسان قبلی، وانتی دیفرانسیل عقب به حساب می آمد. با توجه به اطلاعات اعلام شده از سوی مهندسان ایران خودرو، ضرایب دنده آریسان ارتقا یافته تا حدی بهتر از نمونه قبلی است و قابلیت حرکت با گشتاور بالا را در سرعت های پایین و میانی دارد.

در بحث کیفی گفته شده است که آریسان ۲ با سه ستاره کیفی تولید خواهد شد. البته در ابتدای عرضه با دو ستاره کیفی به بازار می آید. همچنین برای افزایش ایمنی باک بنزین و زاپاس به زیر بدنه منتقل شده اند. مدیران پروژه آریسان ارتقا یافته می گویند که همچنان ظرفیت بار مجاز این وانت ۶۰۰ کیلوگرم است. اما در نسخه جدید ظرفیت تاب آوری به یک تن رسیده است.

تغییر سازه در آریسان جدید

در نگاه کلی می توان گفت که سازه و پلتفرم آریسان ۲ تا حد زیادی متفاوت از نسخه قبلی است. قوای محرکه، سیستم تعلیق، جلو بندی، اتصال اجزای سازه، سیستم انتقال قدرت، تقسیم وزن و بار، فضای بار و… از جمله مواردی است که در آریسان ۲ اصلاح شده است. همچنین به واسطه حفظ ساختار انتقال قدرت به محور عقب و انتقال زاپاس به زیر بخش بار، تا حدی فضای کاربردی در کابین آریسان ۲ بهتر از نسخه اولیه است. در بخش بار هم شاهد هستیم که به خاطر تغییر موقعیت مخزن CNG و تغییر در ساختار محور عقب، فضای بار این پیکاپ کاربردی تر از نسخه قبلی شده است.

امکانات ایمنی و رفاهی آریسان ۲ ایران خودرو

می توان گفت که این وانت اقتصادی گروه صنعتی ایران خودرو، همچنان به امکاناتی مانند دو کیسه هوا، ترمز دیسکی و کاسه ای عقب، رینگ فولادی، ترمز ABS و EBD ، شیشه های برقی، سیستم پخش بلوتوث، فرمان هیدرولیک، تهویه دستی، سنسور پارک عقب و… مجهز خواهد بود. به گفته مهندسان ایران خودرو، تهویه این خودرو نسبت به گذشته ارتقا پیدا کرده است و عملکرد بهتری را دارد. البته با توجه به تصاویر تهیه شده، مشخص است که کیفیت متریال کابین آریسان ۲ آنچنان تفاوتی نکرده و همچنان باید انتظار کیفیت پایین تری نسبت به پژو ۴۰۵ را در کابین این پیکاپ شهری داشته باشیم.

تست و بررسی وانت آریسان ۲ با ۶۵۰ کیلوگرم بار

گروه صنعتی ایران خودرو دو دستگاه از نمونه های آزمایش فنی وانت آریسان ۲ را به محوطه آبشار تهران آورد و تا خبرنگاران تست شیب روی این پیکاپ شهری را بار ۶۵۰ کیلوگرمی در فضای عقب تجربه کنند. به گفته مهندسان ایران خودرو چند وقتی است که وانت آریسان ۲ با پلاک گذر موقت (جهت آزمایش فنی) و بار ۶۵۰ کیلوگرمی شامل بلوک های سیمانی در مسیرهای مختلف مورد تست و بررسی قرار می گیرد. بر اساس استاندارد تعریف شده، آریسان ۲ ظرفیت بار مجاز ۶۰۰ کیلوگرم را در بخش عقب دارد و ایران خودرو با بار ۶۵۰ کیلوگرمی تست این خودرو را انجام می دهد. با در نظرگیری دو سرنشین و بار اعلام شده، بررسی این پیکاپ در محدوده آبشار تهران با مجموع بار سربار حدود ۸۰۰ کیلوگرم انجام شد.

با توجه به بررسی انجام شده، به خاطر اصلاح ساختار جعبه دنده و پیشرانه شاهد هستیم که این پیکاپ شروع به حرکت قابل قبولی را دارد و به نسبت گذشته و بسیاری از پیکاپ های شهری، با بار حدود ۸۰۰ کیلوگرم شروع حرکت خوبی را در شیب ها دارد. به گفته مهندسان ایران خودرو، آریسان ۲ با همین ظرفیت بار از پس شیب ۲۴ درصد هم برآمده است.

اما باید گفت که در شرایط تست، بیشترین قدرت شیب روی در دنده یک مشاهده می شد و عملاً به خاطر ضریب دنده ۲، امکان شیب روی با سرعت مناسب (با در نظرگیری حداکثر ظرفیت بار) وجود نداشت. همچنین در دفعات مختلف قابلیت ترمزگیری آریسان جدید با ظرفیت بار کامل در شیب رو به پایین و سطح صاف مورد بررسی قرار گرفت که تا حدی می توان عملکرد این خودرو را قابل قبول دانست. اما باید گفت کم فرمانی در آریسان ۲ به وجود آمده که تا حدی به خاطر ساختار دیفرانسیل جلو این خودروی کار و تجاری است. همچنین حرکت های عرضی قابل توجه، همچنان در این پیکاپ دیده می شود.

در نهایت می توان بیان کرد که وانت آریسان ۲ تا حد قابل توجهی نسبت به آریسان قبلی ارتقا پیدا کرده است. اما همچنان یک پیکاپ شهری بدون ایراد نیست و با وجود اینکه ظرفیت بار و توان حرکتی آن ارتقا داشته است، جای خالی یک پیکاپ شهری اقتصادی و تا حدی به روز در بازار ایران احساس می شود. البته که امروزه در بسیاری از نقاط جهان برای حمل بارهای با ظرفیت نه چندان بالا و حجیم، از محصولاتی چون MPVهای باری استفاده می شود و آنچنان تولید پیکاپ بر اساس ساختار یک خودروی سواری دیگر مرسوم نیست.

نکات مثبت وانت آریسان ۲

۱- اصلاح ساختار سازه و ظرفیت تاب آوری بیشتر

۲- توان حرکتی بیشتر

۳- مصرف سوخت کمتر

۴- قابلیت پیمایش مسیر بیشتر با یک بار سوخت گیری

۵- ظرفیت بار مناسب در جایگاه یک پیکاپ شهری

۶- شیب نوردی بهتر نسبت به گذشته

۷- فضای کابین بهتر از گذشته

نکات منفی وانت آریسان ۲

۱- ظرفیت دنده ۲ نه چندان مناسب

۲- حرکت های عرضی به نسبت زیاد

۳- کم فرمانی در حالت ظرفیت بار کامل

۴- نفوذ صدای پیشرانه به کابین

۵- کیفیت نه چندان مناسب قالب گیری اجزای داشبورد

۶- با وجود اصلاح فضای کابین، اما همچنان ارگونومی و راحتی ایده آلی در این پیکاپ تجربه نمی شود

۷- فناوری نه چندان به روز در قوای محرکه

عکس ها: علیرضا پاداش

مشخصات فنی آریسان جدید (ارتقا یافته) چیست؟

آریسان ۲ قرار است تا با پیشرانه ۱.۸ لیتری ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ به بازار عرضه شود. این پیشرانه که نسخه ارتقا یافته XU7 است و با نام XU7 پلاس تولید می شود، قدرتی نزدیک به ۹۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۶ نیوتن متر تولید می کند و همچنین استاندارد آلایندگی یورو ۵ را هم دریافت کرده است. ایران خودرو اعلام کرده است که در آریسان جدید از جعبه دنده ۵ سرعته دستی استفاده می شود و این سیستم انتقال قدرت توان را به چرخ های جلو می رساند. این در حالی است که آریسان قبلی، وانتی دیفرانسیل عقب به حساب می آمد.

حجم باک بنزین و مخزن CNG در آریسان ۲ چگونه است؟

پیشرانه XU7 پلاس که بر روی آریسان ارتقا یافته نصب می شود، قابلیت دوگانه سوز را به صورت استاندارد دارد و قرار است تا نمونه جدید این وانت اقتصادی با مخزن CNG به دست خریداران برسد. در آریسان قبلی، باک بنزین ظرفیت ۵۲ لیتری را داشت و ظرفیت مخزن گاز CNG هم ۷۰ لیتر بود. اما حالا ظرفیت مخزن CNG در آریسان ارتقا یافته به ۷۵ لیتر رسیده است، اما ظرفیت باک بنزین کاهش ۱۲ لیتری داشته و باک ۴۰ لیتری در این وانت نصب می شود.

وانت آریسان ارتقا یافته چه امکانات رفاهی و ایمنی دارد؟

می توان گفت که این وانت اقتصادی گروه صنعتی ایران خودرو، همچنان به امکاناتی مانند دو کیسه هوا، ترمز دیسکی و کاسه ای عقب، رینگ فولادی، ترمز ABS و EBD ، شیشه های برقی، سیستم پخش بلوتوث، فرمان هیدرولیک، تهویه دستی و… مجهز خواهد بود.

۳.۲ امتیاز از ۱۰ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.