معاونان وزارت صمت بی توجه به اطلاع رسانی و ارتباط

رسانه های خودرویی
رسانه های خودرویی

در حالی که، وضعیت آینده تولید، واردات و بازار خودرو برای عموم جامعه با ابهام و نگرانی همراه شده است، وزارت صمت بی توجه به اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه های خودرویی به وضعیت دامن می زند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، طی سال‌های اخیر، خودرو بنا به علل مختلف به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها، موضوع ها، مسائل و اخباری بدل شده است که مردم نسبت به آن حساس و نگران هستند. خوب یا بد، زشت یا زیبا و درست و غلط، خودرو به یکی از شاخص های زندگی مردم بدل شده است. کالایی که از یک سو، براساس تصمیم ها و راهکارها و دستورالعمل ها با نوسان، تلاطم و یخ زدگی همراه می شود و از سوی دیگر، از تغییر نرخ ارز، تنش های سیاسی، منطقه ای و بین المللی تأثیر می گیرد. هر کدام از این تأثیر و تأثرها نیز بنا به شدت و قدرت و اهمیت موضوع، بر قیمت ها و همچنین تصمیم مصرف کنندگان اثر می گذارد. به بیان ساده تر، تغییر نقش و کارکرد خودرو و تبدیل شدن به یک کالای سرمایه ای به طور کل، نوع نگاه و نحوه حضور در بازار خودرو را متفاوت کرده است.

فعالان این صنعت، اعم از تولیدکننده و واردکننده و مصرف کنندگان هم هر یک به نوبه خود از گزند ضربه های به‌وجودآمده در امان نبوده و نیستند. وزارت صمت هم به سهم خود تاوان داده است. این وضعیت باعث شده است آینده این کالا، بازار و صنعت منتسب به آن برای ایران درجه اهمیت بسیار بالایی داشته باشد. در این شرایط، وزارت صمت به عنوان تنها مرجعی که می‌تواند شفاف سازی کند و پاسخ‌گوی پرسش‌ها و ابهام های مردم باشد، تمایل چندانی به ایجاد ارتباط، حفظ و تداوم آن با رسانه‌های خودرویی ندارد.

بسیاری از خبرنگاران حوزه خودرو به رغم تلاش‌های مکرر نتوانسته‌اند چندان به متولیان و معاونان خودروی وزارت صمت دسترسی داشته باشند. علت این امر از یک سو، عدم نیاز به اطلاع رسانی و همچنین اعتقاد به ارتباط با رسانه های خودرویی می‌تواند باشد و از سوی دیگر، می تواند نشانی از پرمشغله بودن این نهادها و افراد باشد. اگر این فرض را بپذیریم، باید بازوی اطلاع رسانی وزارت صمت را زیر سؤال ببریم؛ این معاونت در دوره های اخیر، چه در زمان فاطمی امین و چه در دوران علی آبادی، هیچ تلاشی برای برقراری ارتباط با این رسانه ها نکرده اند. شاید طی دو سال گذشته، غیر از مواردی که آن ها به قصد استفاده ابزاری، خبرنگاران حوزه خودرو را به برخی مراسم ها دعوت کرده اند از تعداد انگشتان یک دست هم فراتر نرفته است. رسانه های خودرویی تنها در زمان برگزاری نمایشگاه تحول صنعت خودرو مهم می شوند، چون وزارت صمت و دولت نیاز دارند اخبار این نمایشگاه در سطح وسیع و گسترده ای به اطلاع عموم برسد.

در باقی موارد، در حاشیه برنامه، مراسم یا نشستی خبری، اگر کسی موفق به گفت‌وگو با حضرات وزارت صمت شد که شده است، در غیر این صورت، باید قید دیدار و مصاحبه و گفت‌وگو با آنان را بزند. البته اخیراً، وزیر صمت در یک حالت استثنایی و با حضور در اتو اکسپو تهران برای خبرنگاران وقت گذاشت و پس از دیدار از نمایشگاه، به برخی پرسش ها، پاسخ داد. این کار با نقد مثبت همراه و از آن به عنوان یک کار خوب و حرفه ای یاد شد، اما غیر از وزیر صمت، سایر معاونان مرتبط با خودرو به اتو اکسپو نیامده اند. به نظر می رسد آن ها از مواجه با رسانه ها بیم و حشت دارند. البته روز گذشته، مدیرکل جدید دفتر خودرویی وزارت صمت به دیدار از نمایشگاه پرداخت. مهرداد خسروی هم به عنوان کسی که می تواند در خصوص وضعیت تولید، نگاه وزارت صمت به خودروسازان غیر دولتی و حتا وضعیت آینده شفاف توضیح بدهد، به رغم تلاش و پرسش های مکرر رسانه های حاضر در این رویداد، بدون پاسخ‌گویی با خودروسازانی که در کنار وی قرار گرفته بودند، به گفت و شنود پرداخت.

به نظر می رسد تا امروز جانشین توکلی هم همان راهی را در پیش گرفته است که پیش‌تر وجود داشت. البته گویا برخی رسانه های خاص استثنا بوده اند و معاونت های خودرویی وزارت صمت با نگاه کردن به دوربین آن ها پاسخ پرسش ها را می دهند. اما دیروز، ۱۴ بهمن ۱۴۰۲، خسروی آمد و جواب نداد. این در حالی است که خودروسازان علت تأخیر در تحویل خودر‌‌وهای سامانه ای را تکلیفی می دانند که وزارت صمت بدون مشورت با آنان تحمیل کرده است. بنابراین لازم است متولی جدید، برنامه ها و دیدگاه خود را توضیح بدهد تا مردم هم بداند قرار است چه اقداماتی در راستای تنظیم بازار خودرو صورت بگیرد.

با این وجود، خسروی به رغم اصرار خبرنگاران، بدون پاسخ به آن ها، پس از بازدید، نمایشگاه شهر آفتاب را ترک کرد و باز هم ابرهای تیره رابطه رسانه های خودرویی با وزارت صمت پراکنده نشدند و این آسمان آفتابی نشد.

۴.۵ امتیاز از ۴ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.