مجوز استاندارد سوزوکی فرانکس، جیمنی و سوئیفت صادر شد

استاندارد سوزوکی فرانکس، جیمنی و سوئیفت
استاندارد سوزوکی فرانکس، جیمنی و سوئیفت

شرکت راسا موتور خاورمیانه موفق شد تا مجوز استاندارد سه محصول دیگر از برند سوزوکی یعنی فرانکس، جیمنی و سوئیفت را دریافت کند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

سازمان ملی استاندارد ایران در جدیدترین اقدام خود مجوز رسمی سه محصول از برند سوزوکی یعنی جیمنی، فرانکس و سوئیفت را صادر کرد. به این ترتیب این سه وارداتی جدید راسا موتور خاورمیانه زین پس می توانند مجوز شماره گذاری خود را دریافت کنند و برای حضور در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی آماده شوند.

همان طور که می دانید شرکت راسا موتور خاورمیانه در زمینه واردات خودرو فعالیت خود را آغاز کرده و تمام تلاش خود را می کند تا محصولاتی با کیفیت و جذاب به بازار ایران عرضه کند. این شرکت تصمیم گرفته تا سبد وارداتی های خود را از سه کلاس بدنه کراس اوور، SUV، سدان خانوادگی، سدان اسپرت و هاچ بک پر کند. به دنبال این قضیه متقاضیان خرید خودروهای وارداتی متناسب با نیاز خود می توانند یکی از محصولات راسا موتور را انتخاب و سپس خریداری کنند.

استاندارد سوزوکی فرانکس، جیمنی و سوئیفت

حال نیز با صدور مجوز رسمی استاندارد سه محصول جدید سوزوکی، تنوع در سبد خودروهای قابل عرضه راسا موتور بیشتر خواهد شد تا خریداران خودروهای وارداتی امکان خرید سه گزینه جذاب فرانکس، جیمنی و سوئیفت را هم داشته باشند.

این شرکت پس از اخذ مجوز استاندارد سه خودرو از برند سوزوکی، احتمالاً در اولین فرصت آن ها را در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی معرفی و سپس عرضه کند.

مشخصات فنی سوزوکی جیمنی

سوزوکی جیمنی ثبت سفارش شد

سوزوکی جیمنی وزن خالصی در محدوده ۱۰۹۰ تا ۱۱۳۵ کیلوگرم را دارد و در کلاس یک SUV سه‌در قرار می گیرد و به پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی مجهز است. این پیشرانه ۱۰۲ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۳۰ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده ۵ سرعته دستی یا ۴ سرعته اتوماتیک AT توان را به چرخ های جلو و عقب می رساند. صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این شاسی بلند آفرودی حدود ۱۵ تا ۱۵.۵ ثانیه است و می تواند مصرف سوخت بهینه کم تر از ۷.۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر را داشته باشد.

مشخصات فنی سوزوکی سوئیفت

نسخه وارداتی سوئیفت احتمالاً به یک پیشرانه ۱.۲ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی مجهز است که می تواند ۸۸ اسب بخار توان و ۱۲۰ نیوتن متر گشتاور را از طریق یک گیربکس CVT به چرخ های جلو تحویل دهد.

مشخصات فنی سوزوکی فرانکس

سوزوکی فرانکس وارداتی قرار است با یک موتور ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی و یک موتور برقی کوچک ۱۲ ولتی عرضه شود. به این ترتیب پس فرانکس راسا موتور مجهز به پیشرانه هیبرید خفیف یا Mild-Hybrid خواهد بود. این دو موتور الکتریکی و بنزینی در مجموع می توانند ۱۰۲ اسب بخار توان و ۱۳۷ نیوتن متر گشتاور را از طریق گیربکس ۶ سرعته AT به چرخ های جلوی خودرو تحویل دهند. توجه داشته باشید که دقیقاً از همین مشخصات فنی فرانکس برای ویتارا واردتی نیز استفاده شده با این تفاوت که ویتارا دو دیفرانسیل است.

۵ امتیاز از ۶ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.