تولید آزمایشی شاهین پلاس با موتور TU5 پلاس

تولید آزمایشی شاهین پلاس با موتور TU5 پلاس
تولید آزمایشی شاهین پلاس با موتور TU5 پلاس

طبق عکس های ارسال شده توسط یکی از مخاطبین اسب بخار، متوجه شدیم که تولید آزمایشی شاهین پلاس با موتور تیوفایو پلاس آغاز شد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

سایپا طی توافق نامه ای که سال گذشته با ایران خودرو منعقد کرد، تصمیم گرفت تا به شخصه برای تولید موتور تیوفایو پلاس اقدام نکند و پیشرانه های مورد نیاز خود را از ایران خودرو خریداری و برای محصولاتش استفاده کند. مدتی بعد اما مشخص شد که مگا موتور طرح و نقشه تولید موتور تیوفایو پلاس با نام ME16 را در سر دارد و توافق صورت گرفته میان دو خودروساز بزرگ دولتی بر سر این پیشرانه پر حاشیه اجرایی نشده. حال اما طبق عکس هایی که از طرف یکی از مخاطبین عزیز اسب بخار برای‌مان ارسال شده با توجه به حضور لوگوی پژو بر روی قاب موتور، متوجه شدیم که تولید آزمایشی شاهین پلاس استارت خورده و سایپا به جای موتور ME16 مگا موتور، احتمالاً به طور موقت از همان تیوفایو پلاس ایران خودرو برای تیپ پلاس شاهین استفاده کرده است.

به این ترتیب می توان گفت با توجه به یکی بودن پیشرانه های ME16 و TU5 پلاس، احتمالاً سایپا در حال آماده سازی و کالیبراسیون شاهین پلاس با تیوفایو پلاس است تا در آینده و پس از راه افتادن خط تولید ME16، از موتور خودش برای تولید انبوه استفاده کند.

تیوفایو پلاس بهتر است یا ME16؟

به طور کلی می توان گفت که نقشه های ساختاری مگا موتور برای تولید ME16 بسیار دقیق تر از نقشه های تیوفایو پلاس تولیدی ایران خودرو است زیرا طبق گفته های یکی از مهندسین مگا موتور، سایپا نقشه های ساخت را مستقیماً از سیتروئن که شریک پژو است دریافت کرده اما ایران خودرو با مهندسی معکوس توانسته نقشه های تولید تیوفایو پلاس را بدست بیاورد. به همین دلیل ME16 بیشتر به موتور فرانسوی اصلی نزدیک تر است، از این رو از لحاظ عملکردی بهتر است و استهلاک پایین تری هم دارد.

گیربکس شاهین پلاس هم احتمالاً Landai شش سرعته باشد و با توجه به گران تر بودن گیربکس DAE، سایپا هم مانند ایران خودرو DAE را از قوای محرکه این خودرو حذف کرده و به سراغ ارزان سازی شاهین پلاس رفته تا از جعبه دنده اتوماتیک ارزان تری استفاده کرده باشد و هزینه تمام شده خودرو را پایین تر بیاورد. لازم به ذکر است که گیربکس ۶ سرعته Landai از نوع AT می باشد و با توجه به ارزان تر بودنش نسبت به DAE، کیفیت ساخت پایین تری هم دارد و زودتر مستهلک می شود.

بیشتر بخوانید : تغییر و ارزان سازی گیربکس های اتوماتیک ایران خودرو

گیربکس لندای ایران خودرو
گیربکس لندای ایران خودرو

به هر حال باید منتظر نسخه های نهایی شاهین پلاس باشیم تا روشن شود که هدف سایپا از تولید نسخه های آزمایشی شاهین پلاس با موتور TU5 پلاس چه بوده و آیا مگا موتور تا به حال این توانایی را نداشته که در حد چند عدد از ME16 تولید کند و برای تولید نسخه های آزمایشی در اختیار سایپا قرار دهد؟

در پایان می توان نتیجه گرفت که با توجه به مشکلات مگا موتور در زمینه تولید موتور ME16، احتمالاً در نهایت هم با بالا زدن کاپوت شاهین پلاس های نهایی، لوگوی پژو جلوی چشممان ظاهر شود و پیشرانه تیوفایو پلاس، توان و گشتاور مورد نیاز خودرو را تولید کند.

گالری تصاویر موتور ME16 مگا موتور

تیوفایو پلاس بهتر است یا ME16؟

به طور کلی می توان گفت که نقشه های ساختاری مگا موتور برای تولید ME16 بسیار دقیق تر از نقشه های تیوفایو پلاس ایران خودرو است. به همین دلیل ME16 بیشتر به موتور فرانسوی اصلی نزدیک تر و از این رو از لحاظ عملکردی بهتر است و استهلاک پایین تری هم دارد.

۳.۳ امتیاز از ۳۰ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.