چین تنها گزینه ممکن برای واردات مستقیم خودروهای صفر

ادغام خودروسازان چینی

معرفی خودروهای چینی طی ماه های اخیر با انتقاد مردم و مخاطبان رسانه ها خودرویی همراه شده است. ولی در آیا در وضعیت فعلی چین تنها گزینه ممکن برای واردات مستقیم خودروهای صفر به شمار نمی آید؟

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه پایگاه خبری اسب بخار، بر خلاف ادعای مسئولان و متولیان و پیگیران واردات خودرو فعلا شرایط برای ورود و رونمایی خودروهای چینی فراهم است.

خبربازی به سبک فاطمی امین

اواخر سال گذشته خبر ورود خودروهای کره ای ، آلمانی و ایتالیایی در حد وسیعی اخبار را به خود اختصاص دادند. سطح شهر مملو از بیلبوردهای تبلیغاتی شد. وزیر معزول سمت از هر فرصتی برای مانور و بزرگ نمایی واردات استفاده می کرد. کار به جایی رسید که مدعی واردات ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان خرداد گذشته شدند.اما تمام این ها بخشی از خبربازی به سبک فاطمی امین بودند. او دانسته بود که صندلی صدارت وی بر سمت لغزان شده است . برای لستحکام جایگاهش چه ابزار و امکانی بهتر از واردات خودرو وجود داشت؟ بنابراین تا حد ممکن از این فرصت استفاده کرد و با تمام توان تلاش کرد با ایجاد امیدواری در دل بازار ، توانمندی خود را در باز کردن یک گره ۵ ساله نشان بدهد.
اما این اتفاق نیفتاد و محدودیت های دیگری هم ایجاد شد. خود آئین نامه به تنهایی فضا را برای واردات تنگ تر کرده بود. کمی بعد ورود خودروهای فرانسوی را رسما ممنوع کردند و بعد تر به صورت غیر رسمی ورود خودر‌وهای کره ای ممنوع شد.
با این حال شور و شوق ایجاد شده مانع از توجه و جدی گرفته شدن این اخبار از سوی بسیاری از شهروندان شد.

بی توجهی به هشدار رسانه ها

در این وضعیت برخی رسانه های خودرویی پیرو وظیفه خود سعی در باز کردن موضوع کرده و هشدارهای لازم را دادند.اما هیجان ایجاد شده اجازه بررسی و تحلیل را به بسیاری از علاقمندان به خودروهای وارداتی نداد.
البته نباید به این بخش از مردم خرده گرفت. شرایط اقتصادی و همچنین وضعیت بازار خودرو به شدت باعث ایجاد نیاز شده بود.

ادعاهای مطرح شده نیز به این خواسته دامن می زد. مردم گفته های مسئولین مبنی بر اینکه با واردات شاهد افزایش کیفیت و رقابت و کاهش قیمت می شویم را باور کرده بودند. باوری که تا کنون بیشتر به سخره گرفتن شبیه شده است. چرا که فعلا همانند بخش تولید در بخش واردات هم از همه سو خودروی چینی به کشور وارد می شود. سبک و سنگین هم ندارد.

چیزی جز خودرو های چینی نیست !

به نحوی که به نظر می رسد سایر برندها از کشورهای دیگر بیشتر برای تنوع و خالی نبودن قفسه و جوری جنس باشد.
در این شرایط آیا رسانه ها غیر از پوشش این اخبار و هشدارهای لازم کار دیگری از دستشان بر می آید؟ آیا پیشتر نسبت به راه و روش واردات هشدار داده نشده بود؟ ضمن اینکه باید درنظر داشت که کشور همچنان درگیر تحریم است؟ تحریم هم نباشد به دلیل عدم امضء FATF امکان نقل و انتقال پول وجود ندارد.

چراغ سبز اتوبان تهران پکن

بنابراین در این وضعیت چین تنها گزینه ممکن برای واردات خودرو به شمار می آید. آن هم با هزار اما و اگر داخلی و خارجی و نگاه از بالا به پایین آنها همراه است. یعنی همچنان تنها اتوبان چراغ سبز اتوبان تهران پکن روشن است.
بنابراین اگر رسانه ها خودروهای چینی معرفی می کنند، محصول دیگری نیست‌. این موضوع نه تنها در بازار خودرو بلکه در بسیاری از بازارهای دیگر صادق است.

گزینه های انتخاب به محصولات چینی با کیفیت و قیمت متفاوت محدود شده است. پس خرده گرفتن و مقصر جلوه دادن رسانه های خودرویی کمی دور از انصاف است. اگر کمی محبت کنند و آرشیو را نگاه کنند متوجه خواهند شد که از همان ابتدا به مشکلات و نقایص و ابهامات واردات خودرو اشاره شده است.

۴.۳ امتیاز از ۱۶ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.