ثبت قیمت نجومی برای فوتون تونلند G7 در بازار آزاد

ثبت قیمت نجومی برای فوتون تونلند G7 در بازار آزاد
ثبت قیمت نجومی برای فوتون تونلند G7 در بازار آزاد

یکم بهمن ماه بود که اولین فروش فوتون تونلند G7 به صورت اینترنتی توسط شرکت ایران خودرو دیزل انجام شد و اکنون با تحویل این پیکاپ، قیمتی نجومی را در بازار آزاد برای آن شاهد هستیم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

فوتون تونلند G7 جدیدترین پیکاپ ایران خودرو دیزل است که آذرماه به صورت رسمی رونمایی و خط تولید آن افتتاح شد. این پیکاپ طراحی و همچنین قابلیت هایی داشت که آن را از دیگر پیکاپ های مونتاژی موجود در ایران متمایز می کرد و همین باعث شد بازار تشنه عرضه آن باشد. اول بهمن اولین فروش اینترنتی این محصول با حواشی بسیار انجام شد و بسیاری از مشتریان نتوانستند در آن شرایط فروش پیکاپ فوتون را خریداری کنند. حالا اولین G7ها تحویل مشتریان شده و قیمت بسیار نجومی برای این پیکاپ چینی ثبت شده است.

قیمت تمام شده فوتون تونلند G7 در شرایط فروش مذکور با احتساب هزینه ها ۱ میلیارد و ۲۳۸ میلیون تومان بود و به نظر می رسید ایران خودرو دیزل قیمتی عالی را برای این خودرو در نظر گرفته است، اما این را در نظر داشته باشید تا زمانی که توازنی در عرضه و تقاضا نباشد، طبیعتاً قیمت در بازار آزاد بسیار بالا خواهد بود. بر همین اساس، همین اتفاق برای فوتون تونلند G7 افتاد و حالا در آگهی های فروش این پیکاپ چینی قیمتی در محدوده ۳.۵ تا ۳.۷ میلیارد را می بینیم. مشخص نیست مشتریان این خودرو چه منطقی را برای این قیمت در سر دارند، اما به هرحال این قیمتی است که در آگهی های فروش رصد می شود.

حتماً بخوانید: فوتون تونلند G7 یا بهمن G9؟ نبرد تازه واردها

ثبت قیمت نجومی برای فوتون تونلند G7 در بازار آزاد
ثبت قیمت نجومی برای فوتون تونلند G7 در بازار آزاد

زیر کاپوت پیکاپ جدید ایران خودرو دیزل پیشرانه بورگوارد با کد G01-4G20TI5 با استاندارد یورو ۶ را داریم که یک موتور ۲ لیتری توربو با فناوری پاشش مستقیم سوخت (GDI) است. این پیشرانه توان تولید نهایت قدرت ۲۳۸ اسب بخار و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر را دارد و قدرت از طریق جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک ZF به تمام چرخ ها منتقل می شود. در این پیکاپ امکانات خوبی نظیر سیستم تهویه اتوماتیک، ۶ کیسه هوا، دوربین ۳۶۰ درجه، آینه های تاشوبرقی، سنسور دنده عقب، نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی لمسی مالتی مدیا، سنسور نور و باران، تنظیم حالت انتقال قدرت (AUTO-2H-4H-4L)، تنظیم حالت رانندگی اسپرت، عادی و اکونومی، صندلی شش حالته برقی راننده، گرم‌کن صندلی های جلو، کروز کنترل، استارت دکمه ای، پدل شیفتر (تعویض دنده از پشت فرمان)، سیستم پایش فشار باد تایرها (TPMS)، رول بار، کنترل حرکت در سراشیبی، قفل دیفرانسیل اتوماتیک محور عقب و… دیده می شود.

در ادامه باید دید واکنش بازار به این قیمت ها چه خواهد بود و آیا این قیمت نجومی در معامله هم برای فوتون تونلند G7 تثبیت می شود یا نه. ایران خودرو فعلاً برنامه ای برای عرضه مجدد این پیکاپ ارائه نکرده است و مشخص نیست چه زمان دومین مرحله فروش این محصول را خواهیم داشت، اما مشخص است که عرضه مجدد و بیش تر می تواند در تعدیل این قیمت نجومی مؤثر باشد.

۳.۷ امتیاز از ۱۴ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.