چهار مدل داچیا به بازار ایران می آیند

چهار مدل داچیا به بازار ایران می آیند
چهار مدل داچیا به بازار ایران می آیند

منابع آگاه می گویند که یک شرکت خصوصی برنامه واردات خودروهای داچیا را دارد. گفته می شود که چهار مدل از خودروهای این خودروساز رونمایی در ابتدای سال ۱۴۰۲ به بازار ایران می آید.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، در میان چهار مدل وارداتی داچیا نام داستر و لوگان جدید دیده می شود. همچنین قرار است تا دو محصول اقتصادی دیگر این خودروساز اروپایی و رومانیایی به این فهرست اضافه شوند. گفته می شود که اولین خودروهای وارداتی داچیا در ایران داستر خواهد بود و احتمالاً نمونه دو دیفرانسیل این خودرو به بازار ایران می آید. با توجه به سابقه حضور خانواده داستر و لوگان (تندر ۹۰ یا همان پروژه L90 نسل اول) می توان پیش بینی که بیشترین استقبال از محصولات داچیا در بازار ایران، از این دو خودرو خواهد بود. همچنین قرار است تا یک شرکت فعال در بخش خصوصی که سابقه فعالیت با نشان های اروپایی را دارد، متولی واردات و عرضه خودروهای داچیا در این باشد.

یکی از مزیت های خودروهای داچیا تطبیق کامل آن ها با استانداردهای پایه بازار اروپا است و با وجود اینکه این کمپانی رومانیایی خودروهای اقتصادی را به بازار عرضه می کند، اما به شکل کامل استانداردهای روز و پایه کشورهای اروپایی را در محصولات خود رعایت کرده است. سهامدار عمده کمپانی داچیا، گروه رنو است و برای همین پلتفرم و ساختار محصولات این خودروساز فرانسوی در خودروهای اقتصادی داچیا حضور دارد.

۴.۵ امتیاز از ۲۴ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.