کشف ۳۰ میلیارد تومان لوازم یدکی احتکار شده

کشف ۳۰ میلیارد تومان لوازم یدکی احتکار شده

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در عملیات ضربتی دیروز ۲ انبار احتکار کالا در حاشیه شهر اصفهان شناسایی شد که در یکی از آنها محموله لوازم یدکی و در دیگری لوازم خودروهای سنگین دپو شده بود.

به گزارش فارس، سردار مهدی معصوم‌بیگی اظهار کرد: در پی کمبود لوازم یدکی خودروهای سنگین در بازار که باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای رانندگان این خودروها شده است با پیگیری‌های ویژه‌ای که توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان صورت گرفت، روز گذشته طی عملیاتی ضربتی ۲ انبار احتکار کالا در حاشیه شهر اصفهان مورد شناسایی قرار گرفت که در یکی از این انبارها محموله لوازم یدکی و در دیگری لوازم خودروهای سنگین دپو شده بود.

وی افزود: در بازرسی انجام شده از انبارها، ۸۰۷ عدد جعبه میل لنگ و سوپاپ، ۲۲ پالت لنت، هزار و ۵۰۰ واحد روغن موتور اعم از قوطی ۴ لیتری و سطل مخصوص خودروهای سنگین، ۴۰۰ تن مواد اولیه پتروشیمی، ۸۸۳ کیسه نخ ریسندگی و ۱۶ هزار کارتن لوازم خانگی شامل بخارشور، چرخ گوشت، جارو شارژی، قیچی و … به ارزش ۳۰ میلیارد تومان کشف شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان این که هیچ یک از این کالاهای دپو شده در این انبارها به اداره صنعت، معدن و تجارت اعلام نشده و به همین دلیل جرم احتکار آنها محرز است گفت: مالکان این کالاها ۸ نفر هستند که همگی شناسایی و برای پیگیری‌های قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات حاکی از آن است که متخلفان، کالاهای مذکور را سال گذشته با ارز ۳ هزار و ۸۰۰ و ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی خریداری کرده اما از توزیع آن‌ها در بازار خودداری کردند و این درحالی است که کامیون‌داران زیادی از گرانی و نبود لوازم یدکی خودروهای خود گله و شکایت دارند.

معصوم‌بیگی در پایان درباره برنامه‌های پلیس استان اصفهان برای مقابله با محتکران کالاهای اساسی مردم، گفت: در این رابطه گشت‌های ویژه و مشترکی با بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت، اداره تعزیرات حکومتی و بازرسان اتاق اصناف تشکیل شده و به طور روزانه از انبارهای شهر بازدید می‌شود.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.