پیکاپ راین رپچر در حال تست های فنی دیده شد

پیکاپ راین رپچر
پیکاپ راین رپچر

خودروسازان راین قصد دارد پیکاپ جدیدی را از برند Kawei چین و با نام راین رپچر وارد بازار کند و این پیکاپ در حال حاضر تست های فنی و جاده ای خود را پشت سر می گذارد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8
پیکاپ راین رپچر
پیکاپ راین رپچر

به تازگی، تصاویری به صورت اختصاصی به دست خبرنگار اسب بخار رسیده است که نشان می دهد یک پیکاپ چینی دیگر در آستانه ورود به بازار خودروهای کار و تجاری کشور است و این پیکاپ با نام رپچر، محصول آتی خودروسازان راین خواهد بود.

راین رپچر؛ یک پیکاپ چینی دیگر

خودروسازان راین قصد دارد تا پیکاپ رپچر را با قیمتی رقابتی، وارد بازار نماید و سهمی را برای خود از تنور داغ پیکاپ ها در ایران، دست و پا نماید.

طراحی ظاهری رپچر

راین رپچر در ظاهر شباهت بی چون و چرایی به پیکاپ آمریکایی فورد F150 رپتور نسل قبلی دارد و همین امر کافی بوده است تا نام آن برای بازار ایران یعنی رپچر، نزدیک به نمونه آمریکایی انتخاب شود. شباهت رپچر با رپتور در بخش چراغ های جلو، قالب جلوپنجره، سپر، خطوط کاپوت، آینه های کناری و درِ حوضچه بار به اوج خود می رسد. البته شایان ذکر است که گرافیک داخلی جلوپنجره و چراغ ها با رپتور آمریکایی متفاوت است و طرحی منحصربه‌فرد برای این پیکاپ دارد. نکته حائز اهمیت دیگری که باید به آن اشاره شود، زاویه ورود و خروج مناسب این پیکاپ است که دلیل عمده آن هم فرم خوب سپر ها و کوتاهی ارتفاع آن ها است. نمای کناری رپچر هم عضلانی به نظر می رسد و این نمای عضلانی را بی تردید مدیون رکاب بزرگ و کاربردی پایین درها، آینه های کناری عمودی و متفاوت، فلاپ های برجسته دور گلگیرها و در نهایت قلاب های بزرگ در قسمت بار است. حوضچه بار با طول بلند نیز از دیگر ویژگی های نمای کناری رپچر به شمار می آید که سبب کاربردی شدن هر چه بیش تر آن می شود. تمامی تجهیزات آفرودی از قبیل سوپر لید، کشو، باکس و… در حوضچه بار این خودرو قابل نصب و استفاده است.

کابین و امکانات ایمنی و رفاهی راین رپچر

کابین پیکاپ راین رپچر
کابین پیکاپ راین رپچر

داخل کابین رپچر نسبت به رقبایش نظیر زامیاد زاگرس، که در واقع همان دایون V5 است، کمی قدیمی به نظر می رسد اما در هر حال استفاده از قطعات دکوراتیو طرح چوب در بخش داشبورد و تودری ها سبب تمایز آن شده است. نمایشگر های پشت فرمان به صورت آنالوگ و اصطلاحاً عقربه ای هستند و در مرکز داشبورد هم یک مانیتور برای سیستم مالتی مدیای خودرو تعبیه شده است. بخش پنل تهویه رپچر هم شامل سه کلید دوار برای تنظیمات شدت باد، دما و تنظیم موقعیت پرتاب باد است.

راین رپچر دارای امکانات ایمنی و رفاهی همچون دو کیسه هوا، مانیتور، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم کنترل پایداری، دوربین و سنسور دنده عقب، دی لایت، سیستم ورود و استارت بدون کلید، شیشه بالابرهای برقی، پوشش ضد خش قسمت بار و… است.

مشخصات فنی راین رپچر

پیشرانه پیکاپ راین رپچر
پیشرانه پیکاپ راین رپچر

برای پیکاپ راین رپچر از یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ با استفاده شده است که این پیشرانه قدرتی در محدوده ۱۷۵ تا ۱۹۰ اسب بخار و گشتاوری در حدود ۲۵۰ تا ۲۸۰ نیوتن متر را ارائه می کند و یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی قدرت تولیدی توسط پیشرانه را به چرخ های عقب این پیکاپ می رساند.

تست های فنی

تصاویر ارسالی به خبرنگار اسب بخار نشان می دهند که پیکاپ رپچر با پلاک گذر موقت در حال پشت سر گذاشتن تست های فنی و جاده ای بوده و این امر حاکی از آن است که عرضه این پیکاپ به بازار چندان دور نیست و احتمالاً در سال آینده شاهد رقابت میان این پیکاپ تازه‌وارد و رقبایی همچون زامیاد زاگرس خواهیم بود. همچنین نام رپچر نیز به صورت انگلیسی Rapture در قسمت میانی صندوق بار و به صورت یک قاب مشکی رنگ نقش بسته است که خود یکی دیگر از مواردی است که بر نهایی بودن عرضه این پیکاپ دلالت دارد.

راین رپچر چه مشخصاتی دارد؟

برای پیکاپ راین رپچر از یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ با استفاده شده است که این پیشرانه قدرتی در محدوده ۱۷۵ تا ۱۹۰ اسب بخار و گشتاوری در حدود ۲۵۰ تا ۲۸۰ نیوتن متر را ارائه می کند.

راین رپچر چه امکاناتی دارد؟

راین رپچر دارای امکانات ایمنی و رفاهی همچون دو کیسه هوا، مانیتور، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم کنترل پایداری، دوربین و سنسور دنده عقب، دی لایت، سیستم ورود و استارت بدون کلید، شیشه بالابرهای برقی، پوشش ضد خش قسمت بار و… است.

۳.۵ امتیاز از ۱۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.