آسیب‌های استفاده از امداد خودروهای متفرقه

امداد خودرو ایران
امداد خودرو ایران

با توجه به گزارش‌های رسیده در خصوص خسارات وارد شده به خودروها هنگام دریافت خدمات امدادی، به‌نظر می‌رسد که باید آسیب استفاده از امداد خودروهای متفرقه را بیش از پیش جدی گرفت.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، خدمات خودرویی پس از فروش، از جمله خدماتی است که طی سال‌های اخیر تولید کنندگان خودرو برای ارائه خدمات هر چه بیشتر به مشتریان خود ارائه می‌کنند. این مساله معمولا برای شرکت‌ها یک وظیفه و همچنین یکی از راه‌های وفادارسازی هرچه بیشتر مشتری به شمار رفته و دارای اهمیت بالایی است.

اما آنچه که از این موضوع بیشتر برای شرکت‌ها اهمیت دارد، ارائه خدمات استاندارد، اصولی و منصفانه به مشتریان است تا در این مسیر، بهترین خدمات با بهترین کیفیت را دریافت کنند. با این حال به رغم تمام تلاش‌ها و زیرساخت‌های فرهنگی و آسان‌سازی دسترسی به خدمات امداد خودرو، بازهم برخی ناآگاهانه از امداد خودروهای متفرقه استفاده می‌کنند و باعث آسیب رسیدن به خودروی خود می‌شوند. ولی نکته جالب توجه این است که تازه بعد از بروز مشکل، به امداد خودروی آبی‌پوشان جاده مخصوص یعنی امدادخودرو ایران مراجعه کرده و یا طی تماس تلفنی نسبت به مشکلات به‌وجود آمده خودروی خود معترض می‌شوند و نسبت به آسیب‌ها و خساراتی که به خودروی آنها به‌خصوص هنگام حمل به وجود آمده، تقاضای جبران دارند.

این درحالی است که نحوه خدمات امداد خودرو ایران بسیار روشن، شفاف و قابل درسترس است. یعنی متقاضیان دریافت خدمات امدادی به راحتی می‌توانند از طریق تماس تلفنی با سرشماره ۰۹۶۴۴۰ و وب سایت www.096440.com یا اپلیکیشن‌های ایساکو و بسپر درخواست خودرو را ثبت کنند. در این حالت پس از ثبت درخواست، بلافاصله مشخصات خودرو و کد امدادگر برای امدادخواه ارسال می‌شود. این یعنی یک مدرک که هم نشان می‌دهد امداد خودرو معتبر است و هم باعث اطمینان مشتری می‌شود.

 پس از انجام کار نیز صورتحساب به صورت آنلاین برای درخواست کننده امداد، پیامک می‌شود. در این حالت هم راه‌های سوء استفاده‌های احتمالی بسته می‌شود و هم اینکه اگر احیانا نرخ خدمات بالاتر از خدمات مشابه باشد مشتری بتواند آن را از طریق امورمشتریان این شرکت پیگیری کند.

اما بر خلاف تصور و به رغم اقدامات فرهنگی و هشدارهای پیاپی و اطلاع رسانی‌های مثمر، باز هم برخی دانسته و ندانسته از امداد خودروهای متفرقه استفاده می‌کنند.

در این شرایط در بسیاری از مواقع با حمل ناایمن و غیر استاندارد، صدمات شدیدی به شاسی و جلوبندی خودرو وارد می‌شود. اما متاسفانه به دلیل عدم توجه و عدم تعهد و مسئولیت‌پذیری متفرقه‌ها، امدادخواهان دست‌شان به جایی بند نیست. به همین دلیل بارها اعلام شده است که اگر نیازی به دریافت خدمات از امداد خودرو وجود دارد،  حتما باید از طریق تماس تلفنی یا درگاه‌های معتبر اقدام کرد.

ضمن اینکه استفاده از امداد خودرو مزیت‌هایی دارد که متفرقه‌ها فاقد آنها هستند. در واقع غیر از تائید اصالت خدمات و ارسال مشخصات امدادگر، تمام قطعات استفاده شده اصل هستند. یعنی قطعات ایساکویی هستند که شرکت مادر نیز در خودروهای تولید خود از آنها استفاده می‌کند.

از جمله مزیت‌های استفاده از خدمات امداد خودرو ایران، گارانتی است. به عنوان مثال اگر باطری خودرو تعویض و دوباره در مدت زمان بسیار کوتاهی همان مشکل بروز کند، امدادخودرو ایران به صورت رایگان اقدام به تعویض باطری خودرو خواهد کرد. هزینه‌ای هم دریافت نمی‌شود چون پیشتر پرداخت شده و از سوی این شرکت خدمت و قطعه تضمین شده است. یعنی پول باطری نه تنها دوبار اخذ نخواهد شد بلکه این شرکت خود را موظف به تعویض و رفع اشکال می‌داند.

سرعت زمان رسیدن امدادگر به محل نیز یکی دیگر از مزیت‌های آن به شمار می‌رود. بر اساس آخرین آمار، میانگین زمان رسیدن امداد خودرو ایران بین ۲۰ تا ۲۵ دقیقه است. البته به بار ترافیکی و میزان درخواست امداد در آن منطقه نیز بستگی دارد. اما پس از ثبت درخواست، امدادگران این شرکت در سریع‌ترین زمان ممکن توسط مرکزتماس به سوی محل موردنظر اعزام خواهند شد.

همچنین گفتنی است که پوشش خدمات امدادی امدادخودروایران در سراسر کشور و در تمام ساعات شبانه روز بدون تعطیلی ارائه می‌شود. پیش از درخواست امداد از امداد خودروهای کنار اتوبان و جاده، با صرف کمی وقت و ثبت درخواست خود از طریق اپلیکیشن و یا به صورت تلفنی، با اطمینان خدمت دریافت کنید. این مساله در شرایط فعلی بسیار حائز اهمیت است. چرا که افزایش قیمت خودرو طی سال‌های اخیر، قیمت قطعات و خدمات را نیز افزایش داده است. در همین حال این افزایش قیمت، پای برخی سود جویان را نیز به بازار قطعات و خدمات باز کرده است. در این وضعیت امدادخودرو ایران تلاش می‌کند که با استفاده از قطعات اصل و ارائه خدمات با کیفیت و مناسب از یک سو باعث افزایش رضایت مشتریان و استفاده‌کنندگان از محصولات ایران‌خودرو شود و از سوی دیگر با ارائه خدمات عمومی مانند حمل و امدادباتری به تمامی خودروها فارغ از برند کارخانه سازنده آن‌ها، مانع از بروز مشکل و آسیب‌ به خودروها شود.

به بیان ساده، امدادخودرو ایران امکاناتی را فراهم کرده است که مصرف کنندگان محصولات ایران خودرو در هر کجای کشور و در هر ساعت از شبانه روز بتوانند به راحتی و سهولت خدمات مورد نیاز را دریافت کنند و دارندگان سایر محصولات خودرویی بتوانند از خدمات عمومی این شرکت نظیر حمل استاندارد، باتری، سوخت رسانی، بازکردن درب­های خودرو، پنچرگیری و تعویض زاپاس است. امری که امداد خودروهای متفرقه قادر به انجام آن نبوده و نیستند.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.