مزایای آموزش کارشناسی خودرو نسبت به سایر مشاغل خودرویی

کلاس های آموزشی آزمون خودرو

در این مطلب قصد داریم کارشناسی خودرو را با سایر شغل‌های مرتبط با خودرو مقایسه کنیم و به این نتیجه برسیم که کارشناسی خودرو برای چه افرادی مناسب است و چه افرادی می‌توانند در این شغل موفق باشند.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

به هر حال نمی‌توان هیچ شغلی را برای تمام افراد پیشنهاد داد، از این رو می‌توان ویژگی‌های شخصی را برای افرادی که می‌توانند در کارشناسی خودرو موفق شوند را در ادامه بررسی کرده و مشخص می‌کنیم که کدامیک از افرادی که در سایر مشاغل مرتبط با خودرو ناموفق بودند می‌توانند در کلاس‌های آموزش کارشناسی خودرو آزمون خودرو شرکت کرده و به کارشناسی خودرو روی بیاورند. پس در واقع قصد داریم تمام مشاغل مرتبط با خودرو را نام ببریم و تیپ شخصیتی مناسب با هر شغل را بررسی کنیم. درنظر داشته باشید که مجموعه کارشناسی خودرو تامین خودرو آزمون به غیر از ارائه مدرک رسمی که به کسب‌وکار شما وجه و جایگاه می‌دهد، در حین آغاز به کار شما و همینطور سایر مراحل پیشرفت کسب و کار به شما مشاوره و راهنمایی خواهند داد تا روند توسعه شما در مسیر درستی قرار بگیرد.

مکانیکی

کلاس های آموزشی آزمون خودرو

در شغل مکانیکی مهم‌ترین ویژگی فرد دست به آچار بودن او و استعداد حل مسئله مهم‌ترین ویژگی‌ها است. بسیاری از افراد باوجود علاقه به انجام امور فنی، اما اینکه چند روز تمام را برای رفع یک مشکل کوچک وقت بگذارند و در نهایت دستمزد ناچیزی را دریافت کنند برایشان سخت است. این افراد به دنبال بازدهی و بهره‌وری بالا از زمانی هستند که صرف انجام کار خود می‌کنند. بنابراین بهتر است سمت شغل مکانیکی نروند. این درحالی است که برای انجام هر کارشناسی نهایتا یک الی یک ساعت و نیم لازم است وقت بگذارید.

تعویض روغن

کلاس های آموزشی آزمون خودرو

شاید برایتان جالب باشد که بدانید برای تعویض‌کاران روغن بیشتر از هزینه فروش روغن موتور و دستمزد تعویض، روغن مصرف شده ارزشمند است. این موضوع را می‌توان در صنف باتری فروش‌ها هم دید، البته با این تفاوت که باتری فروش‌ها در ازای دریافت باتری سوخته، باتری جدید را با قیمت کمتری می‌فروشند. از سوی دیگر برای انجام این شغل هم نیاز فضایی دارید که حتما به زیر خودرو دسترسی کامل داشته باشید. بنابراین یکی از الزامات این شغل در اختیار داشتن مکانی ثابت و تغییر شرایط آن برای ایجاد چال است. اما برای کارشناسی خودرو نهایتا نیاز به ایجاد اتاق نور دارید که برای انجام این کار نیازی به تغییر دادن شرایط محل مغازه نیست.

آپاراتی

کلاس های آموزشی آزمون خودرو

افرادی که در حوزه تعویض تایر و بالانس کردن آن مشغول می‌شوند نیاز به خریداری ابزاری گران قیمت دارند و البته در قبال خدماتی که انجام می‌دهند مبلغ زیادی هم دریافت نمی‌کنند، در واقع اگر سود فروش تایر را از این کسب‌وکار حذف کنیم، سودآوری در این شغل را فقط باید در بلندمدت دید. این درحالی است که کارشناسی خودرو یکی از زودبازده‌ترین مشاغلی است که در حوزه خودرو می‌توان در سطح تخصصی به آن پرداخت. در واقع پس از پرداخت هزینه دستگاه ضخامت سنج و دیاگ که به عنوان گران‌ قیمت‌ترین دستگاه‌های این شغل شناخته می‌شوند، شما فقط به چند ماه وقت نیاز دارید تا هزینه‌های اولیه تجهیزات خود را برگردانید.

صافکاری و نقاشی

کلاس های آموزشی آزمون خودرو

وقتی خودرویی تصادف می‌کند مالک خودرو به غیر از تعمیر مکانیکی علاقه‌مند است که ظاهر خودرو را هم حفظ کند. از این رو به سراغ صافکار و نقاش‌ها می‌روید. هر دو قشر صافکار و نقاش باید این هنر را داشته باشند که جلب نظر مشتری را درباره ظاهر خودرو کسب کنند. اما باید توجه داشته باشید که انجام این کار اصلا ساده نیست و سطح انتظار هر مالکی متفاوت است. بنابراین کسب درآمد در این شغل باتوجه به سطح مهارت شما مرتبط است. اما یک کارشناس خودرو بیشترین سطح درآمد خود از هر پروژه را می‌تواند از همان روز اول کسب کند.

نمایشگاه خودرو

کلاس های آموزشی آزمون خودرو

برای حضور در این شغل که البته می‌توان در کنار آن دلالی خودرو (به معنی واسطه‌گری خرید و فروش خودرو) را هم اشاره کرد، باید شخصیتی با وجدان و انصاف‌گر داشته باشید که جدا به نیاز مشتری خود احترام بگذارید. در واقع فردی که در این کسب‌وکار مشغول می‌شود باید تناسب عالی از کسب درآمد از هر خرید و فروش و مشتری مداری را ایجاد کند. در واقع لغزش از این تعادل بزرگترین چالش یک نمایشگاه‌دار است. اما یک شخص کارشناس خودرو در هر صورت به نفع خریدار و فروشنده کار می‌کند و عاملی است که از خارج شدن تعادل سودآوری بین فروشنده و خریدار جلوگیری می‌کند.

قطعه فروشی

کلاس های آموزشی آزمون خودرو

در اینجا منظور فروش قطعات مصرفی است. یک فروشنده قطعات باید علم زیادی به جزئیات فنی داشته باشد و در واقع سطح دانش زیادی را داشته باشید. اگر دقت کرده باشید بسیاری از فروشندگان این صنف فقط برای یک گروه خودرویی یا حتی یک خودرو خاص قطعه عرضه می‌کند. این درحالی است که در کارشناس خودرو نیاز نیست که به طور جزبه‌جز تمام قطعات خودرویی که از هزاران قطعه تشکیل شده را شناسایی کند، بلکه فقط به بررسی نقاطی می‌پردازد که روی قیمت و در کل خریداری خودرو تاثیر مستقیم دارد.

فروش و نصب آپشن

کلاس های آموزشی آزمون خودرو

بسیاری از آپشن‌ها با اعمال دخالت در سیستم برقی خودرو نصب می‌شوند و باعث می‌شوند که در نهایت خطاهایی در ECU خودرو ثبت شود یا به قطعه برقی دیگری آسیب وارد شود. چون ما در حال اعمال تغییری هستیم که خودروساز هیچ آگاهی از آن ندارد. اگر دقت کرده باشید هیچکدام از آپشن فروش‌ها از دستگاه دیاگ برای خطایابی ECU استفاده نمی‌کنند. اما کارشناس خودرو از این دستگاه بهره می‌برد تا درصورت وجود عیبی در سیستم برقی آنرا شناسایی کند.

تیونینگ

کلاس های آموزشی آزمون خودرو

علاقه‌مندان به خودرو همیشه به دنبال این هستند که از نهایت توان خودرو خود استفاده کننده برای انجام این کار از تکنیک‌های نرم‌افزاری و سخت‌‌افزار مختلفی استفاده می‌شود. به عنوان مثال می‌توان با استفاده از تغییر برنامه نرم‌افزار پیشرانه (ECU) این ارتقا را انجام داد. اما اکثر این تغییرات یا شرایط خودرو را از حالت استاندارد خود خارج کرده و طول عمر قطعات را کاهش می‌دهد و یا امکان اخذ گواهی سلامت خودرو (معاینه فنی) را منتفی می‌کنند. در هر صورت باید مشتری را توجیه کنید که باوجود قبول کردن این موارد اقدام به تغییرات می‌کنید. اما در کارشناسی خودرو هیچ تغییری که باعث کاهش عمر خودرو می‌شود را اعمال نمی‌کنید.

سخن نهایی

کلاس های آموزشی آزمون خودرو

به هر سوی هر شغلی مزایا و معایب خود را دارد و فردی که وارد این شغل می‌شود این توانایی را در خود دیده که با چالش‌های آن مقابله کند، اما در شغل کارشناسی به این خاطر که فرد کارشناس به دنبال کشف حقیقت است، بسیاری از افراد را می‌تواند جذب خود کند. همچنین توجه داشته باشید که کارشناسی را شما در آزمون خودرو به صورت آکادمیک فراخواهید گرفت و این در حالی است که برای مشاغلی همچون فروش آپشن، آپاراتی و تعویض روغن هیچ تدریس آکادمیکی وجود ندارد و بنابراین ارزش انجام این کارها مسلما کمتر از سایر مشاغل تخصصی است. در کلاس‌های آموزش کارشناسی شما موارد مختلفی همچون تشخیص انواع رنگ شدگی، تصادف شدید و آسیب به شاسی، مشکلات فنی و سیستم تعلیق و هرآنچه در قیمت خودرو در بازار تاثیر گذار است را در ابتدا به صورت تئوری در آکادمی آزمون خودرو آموزش خواهید و سپس در کلاس‌های عملی نمونه‌های آن را مشاهده کرده و حتی از همین موارد از شما آزمون عملی گرفته خواهد شد. مورد بعدی که بهتر است به آن توجه داشته باشید سرمایه اولیه بسیار کمی است که برای شروع کار کارشناسی (مخصوصا به صورت سیار) مورد احتیاج است. حتی در صورت که قصد راه‌اندازی مرکز کارشناسی خودرو که به اتاق نور مشهور است را داشته باشید، باز هم به غیر از هزینه‌ اجاره یا تملیک ملک که برای تمامی مشاغل ثابت است (درنظر داشته باشید که کارشناسی نیاز به فضا و متراژ کاری کمتری هم دارد)؛ هزینه‌‌های تجهیز مرکز شما بسیار کمتر از سایر مشاغل مرتبط با خودرو است. از سویی برای بسیاری از افراد پوشش و لباس کار بسیار مهم است ولی در بسیاری از مشاغلی که در بالا به آنها اشاره شد نیاز به پوشش کارگاهی دارند. درصورتی که وقتی با پوشش رسمی به کار کارشناسی می‌پردازید، دیدگاه حرفه‌ای‌تری به شغل شما می‌شود و از جایگاه اجتماعی بالاتری برخوردار خواهید بود.

آموزش کارشناسی در آزمون خودرو

درنظر داشته باشید که با شرکت در کلاس‌های آموزش کارشناسی آزمون خودرو، از مزایای کسب‌وکاری بهره خواهید برد که می‌تواند خیلی زود شما را به کسب درآمد از بازار داغ معاملات خودرو برساند. این مزایا شامل دوره تئوری و عملی در مجموع ۳۰ ساعت به همراه دوره کارآموزی رایگان و نامحدود، اعطای مدرک رسمی از شرکت «تامین خودرو آزمون»، «وزارت صنعت‌، معدن و تجارت» و «فنی‌وحرفه‌ای» که به اعتبار آن می‌توانید کسب‌وکار شخصی خود را راه‌اندازی کنید. از اساتید با تجربه آزمون خودرو بهره ببرید تا دید فنی و تئوری کامل از انجام کارشناسی خودرو داشته باشید. درنظر داشته باشید که این دوره برای آماده شدن برای ورود به بازار کار آماده شده، بنابراین پس از پایان کلاس‌ها و کارآموزی رایگان، بلیت حضور در کارگاه راه‌اندازی کسب‌وکار خودرویی و شیوه‌های معرفی خدمات خود برای جذب مشتری استفاده خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر درباره مزایای دوره و اطلاع از سرفصل‌های ما به این لینک مراجعه کنید:

WWW.class.tkacar.net

کلاس های آموزشی آزمون خودرو
کلاس های آموزشی آزمون خودرو
کلاس های آموزشی آزمون خودرو
کلاس های آموزشی آزمون خودرو
کلاس های آموزشی آزمون خودرو
به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.