کارمانیا
مدیران خودرو

اولین تست و بررسی چری تیگو۷

اولین تست و بررسی چری تیگو7
هفته گذشته شرایطی فراهم شد تا تست چند روزه ای را از چری تیگو۷ داشته باشیم. این خودرو به عنوان به روزترین کراس اوور کمپانی چری چین محسوب می شود و قرار است بزودی توسط مدیران خودرو به بازار کشور عرضه شود.
از نظر بسیاری از کارشناسان تیگو۷ جهشی برای چری محسوب می شود. زیرا این کراس اوور در سطح جدیدی از فناوری حاضر شده است و توانسته نظر بسیاری را به سمت خود بشکاند. در این بخش می خواهیم به تست و معرفی این خودرو بپردازیم.
اولین تست و بررسی چری تیگو7
طراحی تیگو۷ چگونه ارزیابی می شود؟
کمپانی چری چند سالی است که طرح های کانسپت متنوعی را معرفی می کند. تیگو۷ به عنوان یکی از اصولی ترین طراحی های این شرکت به حساب می آید. زیرا این خودرو کراس اوور بر اساس طرحی کانسپت به بازار آمده است که سال های گذشته به عنوان قوی ترین طرح مفهومی صنعت خودرو جهان معرفی شده بود. وقتی به تیگو۷ نگاه می کنید، امروز لحظه ای است که کمپانی چری چین به اصول طراحی دست پیدا کرده و می تواند خط طراحی ثابتی در محصولات خود داشته باشد. تیگو۷ در بخش طراحی چراغ، جلوپنجره و خطوط بدنه با سایر محصولات چری متفاوت است و همین باعث شده تا بسیاری از کارشناسان صنعت خودرو، لقب کره ای چینی را به تیگو۷ بدهند. زیرا طراحی این کراس اوور به سبکی است که ما را به یاد خودروهای کره ای می اندازد. خودروهای کره ای که به خاطر نوع طراحی شان توانستند بازار خوبی را برای خود در سطح جهان دست و پا کنند.
وقتی به کابین تیگو۷ وارد می شوید، باز هم با طراحی قوی رو به رو می شوید. طراحی که نشان از سبک به روز می دهد و گاهی همان حس و حال مفهومی به شما القا می کند. نوع طراحی غربیلک فرمان، داشبورد، حالت صندلی ها و رو دری ها نشان می دهد که باز هم چری نسبت به سایر خودروهای رقیب محصولی متفاوت را عرضه کرده است.
اولین تست و بررسی چری تیگو7
مشخصات تیگو۷ تا چه حد مورد اعتماد است؟
همیشه بحث بر سر این بوده که کمپانی های چینی در بحث فناوری های ساخت موتور تا حدی از سایر خودروسازان جهان عقبتر هستند و هنوز نتوانست در مورد اصول جدید پیشرانه ها حرفی برای گفتن داشته باشند. ولی اینبار می بینیم که چری با همکاری شرکای اروپایی خود پیشرانه ای منحصر به فرد را برای تیگو۷ تولید کرده است. موتوری که تنها ۱٫۵ لیتر حجم دارد و با فناوری توربوشارژ می تواد ۱۴۷ اسب بخار را با گشتاور ۲۱۰ نیوتون متر تولید کند. جالب است بدانید کالیبره بالای این موتور باعث شده تا قدرت در اکثر مواقع زیر پای راننده احساس شود. همچنین گیربکس شش سرعته دو کلاچه که عملکرد دقیقی دارد و تعویض دنده های نرمی را انجام می دهد. در تیگو۷ قدرت به موتور تنها به چرخ های جلو منتقل می شود. برای همین می توان تیگو۷ را به عنوان یک کراس اوور تک دیفرانسیل معرفی کرد.
اولین تست و بررسی چری تیگو7
امکانات فراتر از کره ای ها
دقیقا درست است که چری سبک کره ای را پیش گرفته و شاید بهتر بگوییم از آن ها افراطی تر عمل کرده است. وقتی به لیست امکانات چری تیگو۷ نگاه می کنید، با انبوهی از امکانات رفاهی و ایمنی مواجه می شوید. شما در تیگو۷ با سقف شیشه ای پانارومیک، تودوزی چرم کیفی، صندلی هشت حالته برقی راننده، گرمکن صندلی های جلو، کروزکنترل، استارت دکمه ای، سیستم تهویه دوگانه اتوماتیک، دوربین ۳۶۰ درجه، سنسورهای پارک و حساس به حرکت در جلو و عقب خودرو، سنسور نور، سنسور باران، راهنمای تعویض لاین، آینه های تاشو برقی، زنون فابریک، روشن شدن اتوماتیک مه شکن ها در هنگام ورود به پیج و چرخاندن فرمان، فرمان برقی با قابلیت حساسیت متغیر به سرعت، نمایشگر بزرگ لمسی با قابلیت اتصال به عنوان گوشی ها و ساپورت سیستم عامل های مختلف، پشت آمپر اسپرت عقربه ای و دیجیتال، سیستم اعلام خستگی راننده و اعلام زمان استراحت، دو ورودی USB، بسته شدن سانروف و شیشه ها در هنگام ترک خودرو، پایین آمدن شیشه ها در هوای گرم هنگام باز کردن درب ها، سیستم مشایعت تا منزل، آنتن کوسه ای، دکمه تغییر حالت رانندگی و… رو به رو می شوید. امکاناتی شاید در رده قیمتی ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیون تومان در کمتر خودرویی یافت شود.
در بحث ایمنی هم تیگو۷ در سطح بالایی قرار دارد. این خودرو به شش کیسه هوا، ترمز ABS و EBD، ترمز اضطراری BA، سیستم کنترل شروع حرکت، سامانه کنترل هرزگردی در شروع حرکت، سامانه کنترل پایداری و… مجهز است. کمپانی چری در هنگام طراحی شاسی و اتاق این خودرو هزینه زیادی را متحمل شده تا بتواند سطح بالایی از کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهد. این کمپانی در مرکز تست اختصاصی خود چند نوع تست تصادف جدید را انجام داده و توانست در آن تست ها موفق باشد. شاید جالب باشد بدانید که تیگو۷ با تطبیق ایمنی انجام شده، تاییده جاده های اروپا را دریافت کرده و در نمایشگاه فرانکفورت شهریور ما به بازار اروپا جهت فروش معرفی می شود.
اولین تست و بررسی چری تیگو7
تجربه رانندگی با تیگو۷ در شهر
صبح شنبه قرعه ما این بود که سفر خود را با تیگو۷ آبی رنگ آغاز کنیم. در این سفر سه دستگاه تیگو۷ و یک دستگاه هیوندای توسان TL تک دیفرانسیل و کیا اسپرتیج ۲۰۱۵ همراهمان بود. شاید برایتان جای سوال دارد که چرا تیگو۷ها با پلاک گذر موقت در تست حاضر شده اند و پلاک آزمایش فنی ندارند؟ اگر در سال ۹۶ به خودروهای جدید بازار دقت کنید، نسخه های اولیه آن ها دیگر با پلاک گذر موقت تست می شوند و این به آن خاطر است که دیگر پلیس راهور، پلاک گذر موقت را جایگزین پلاک آزمایش فنی کرده است.
در همان اول سفر برایمان جالب بود که تیگو۷ به رینگ ۱۹ اینچی مجهز بود. وقتی در صندوق خودرو را بالا زدیم تا وسایلمان را داخل آن بچینیم، با فضای مناسب صندوق مواجه شدیم. به شکلی که وسایل کار و سفر چهار نفر به شکل کامل داخل صندوق بود و حداقل یک سوم صندوق همچنان خالی بود. وقتی حرکت خود را آغاز کردیم، فهمیدیم که این خودرو چری بسیار قوی تر از سایر محصولات این برند چینی است. با اینکه ۱۴۷ اسب بخار عدد عجیبی نبود، ولی گیربکس اتوماتیک دو کلاچه خود خوب کار می کرد و به راحتی می توانست در کسری از ثانیه اکثر قدرت را به چرخ های جلو برساند. با توجه به اینکه تیگو۷ با پیشرانه توربویی به بازار عرضه می شود که قدرت آن در دورهای پایین هم در اختیار راننده است، لذا می توان توقع شتاب و لذت رانندگی مناسبی را از آن داشت. در مسیر و رفت و برگشت، حدود ۶ ساعتی را در شرایط مختلف شهری رانندگی کردیم. در ترافیک های سنگین تهران مصرف سوخت خودرو به حداکثر ۱۱٫۳ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر می رسید و در رانندگی عادی شهری این عدد به ۸٫۹ لیتر می رسید. سواری به نسبت نرم و صدای کم موتور در کابین از ویژگی های مناسب این خودرو به حساب می آید. همچنین فضای سر و پا کابین برای سرنشینان مناسب و خوب طراحی شده است.
اولین تست و بررسی چری تیگو7
تجربه رانندگی با تیگو۷ در جاده های کوهستانی
بعد از رانندگی در شهر با تیگو۷ پا به جاده هراز گذاشتیم. مسیری پر پیچ و خم که می خواستیم خودرو را با دور بالا برانیم. در این جاده سعی کردیم که با کولر روشن رانندگی کنیم تا در صورت احساس ضعف در سامانه ترمز خودرو، متوجه آن شویم. ولی خوشبختانه تیگو۷ با این مسئله رو به رو نمی شد. زیرا سیستم تهویه این خودرو در زمان های اضطراری فعالیت خود را کم می کرد تا خطر ایمنی مسافران را تهدید نکند. به لطف سیستم تعلیق خوب هندلیگ این کراس اوور جدید چری هم در جاده های پر پیچ و خم هزار مناسب بود. در برخی پیچ های قبل امامزاده هاشم هم که با سرعت به نسبت بالا رانندگی می کردیم، سیستم کنترل پایداری خودرو وارد عمل می شد و به سبک مناسبی خودرو را در مسیر هدایت می کرد. در جاده های کوهستانی مسیر، گاهی مصرف سوخت به ۱۳ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر هم می رسید. ولی با توجه به اینکه هر بالا رفتن از مسیر کوهستانی پایین آمدنی هم دارد، در مجموع رانندگی با تیگو۷ در جاده ی هراز به عدد ۹٫۲ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر با کولر روشن رسیدیم.
اولین تست و بررسی چری تیگو7
تجربه رانندگی با تیگو۷ در جاده های کفی
در بخش های به نسبت زیاد مسیر، با تیگو۷ در جاده های اتوبانی و کفی رانندگی کردیم. وقتی خودرو را بر روی سرعت ۱۱۰ تا ۱۲۰ کیلومتر کروز می کردیم و مدتی با آن رانندگی را ادامه می دادیم، به مصرف سوخت کمتر از ۸٫۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر می رسیدیم. این در حالی بود که وقتی کروزکنترل را بر روی سرعت ۱۰۰ کیلومتر فعال می کردیم، مصرف سوخت خودرو افت شدیدی داشت و به ۷٫۸ لیتر هم می رسید. سواری نرم و بی سر و صدا هم از ویژگی های تیگو۷ در جاده های کفی بود. نکته جالب این است که باور این مسئله برای تیم فنی سخت بود. چون کیفیت سواری تیگو۷ در بسیاری از مواقع با خودروهای هم رده قیمتی خود که اصالتی غیر چینی داشتند برابر بود. وقتی در قسمت هایی از مسیر و جاده تست هماهنگ شده در شمال کشور تخت گاز با این خودرو رانندگی می کردیم، رسیدن به سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت با تیگو۷ سخت نبود. جالب است بدانید که تا سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت صدای باد از بیرون به داخل کابین نفوذ نمی کرد.
از ویژگی های تیگو۷ در سفر، وجود دریچه تهویه قابل تنظیم برای سرنشینان عقب بود که آسایش خوبی را برای آن ها فراهم می کرد.

تجربه رانندگی با تیگو۷ در جاده های سنگ لاخی و خارج جاده ای
وقتی در جاده هراز بودیم، برای تجربه رانندگی و مقایسه با رقبا، تیگو۷ را به مسیر سد لار بریم. جاده ای خاکی که از بخشی به بعد پر از دست انداز و تکه سنگ های بزرگ بود. در این جاده با سرعت حدود ۲۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت رانندگی می کردیم. تقریبا می توان گفت که با توجه به رینگ ۱۹ اینچی و سطح جاده، آنچنان صدای ناهنجاری از خودرو شنیده نمی شد. ولی بدیهی است که رینگ کوچکتر و لاستیک فاق بلندتر می توانست سواری نرمی را در این مسیر برای ما فراهم کند. با اینکه تیگو۷ خودرویی تک دیفرانسیل بود، ولی به واسطه گشتاور بالا می توانست در شروع حرکت تا حد قابل قبولی قوی ظاهر شود و خود را از برخی شیب ها بالا بکشد. البته که بدیهی است کارکرد تیگو۷ مانند رقبای دو دیفرانسیل در چنین مسیرهایی نیست.
اولین تست و بررسی چری تیگو7
درگ توسان TL تک دیفرانسیل با چری تیگو۷
احتمالا آن فیلم درگ توسان TL و تیگو۷ را دیده اید که تیگو۷ با فاصله زیاد از آن پیشی می گیرد. در محل هتل با جاده بسته شده ای طرف شدیم که می توانستیم درگ به نسبت طولانی را بین تیگو۷ و توسان TL و اسپرتیج انجام دهیم. بدیهی است که تیگو ۱۴۷ اسب بخاری از توسان ۱۶۴ اسب بخار و اسپرتیج ۱۷۴ اسب بخار پیشی می گرفت. زیرا گشتاور تیگو ۲۱۰ نیوتون متر است که در ابتدای حرکت به چرخ های جلو منتقل می شود و این فناوری توربو موتور این خودرو است که چنین فاصله ای را بین تیگو۷ و رقبای کره ای می اندازد. ولی مسئله مهمتر گیربکس دو کلاچه تیگو۷ است که سرعت تعویض دنده به مراتب بالاتری از خودروهای اتوماتیک معمولی دارد و می تواند با اتلاف وقت و انرژی کمتری قدرت را به چرخ های جلو برساند. برای انجام این تست سیستم کنترل پایداری خودروها را خاموش می کردیم. جالب بود که تیگو۷ در این مسئله از کره ای ها فرمان پذیرتر بود و سبک اروپایی را برگزیده بود. وقتی که ESP این خودرو را خاموش می کنید، تا زمانی که خود دستور فعال شدن آن را ندهید وارد مدار نمی شود. مگر اینکه خودرو در حالت اضطراری قرار گیرد.
اولین تست و بررسی چری تیگو7
نتیجه گیری
بدیهی است که تیگو۷ به عنوان یک خودرو کیفی بزودی وارد بازار ایران می شود. برنامه مدیران خودرو آن است که این خودرو کراس اوور به صورت مونتاژ داخل عرضه شود. چری تیگو۷ خودرویی است که سبک انتخاب کره ای را از مشتری می خواهد و می تواند توقع امکانات بالا در یک خودرو را برای مشتریان بر طرف کند. شتاب خوب، ایمنی مناسب، طراحی زیبا و امکانات به مراتب بالاتر از رقبا از دلایلی است که مشتریان می توانند به سراغ تیگو۷ بروند. همچنین مدیران خودرو برنامه دارد تا برای این خودرو چری در ایران هم گارانتی ۵ سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر را در نظر بگیرد. به احتمال زیاد در زمان عرضه قطعی این خودرو، مدیران خودرو شرایط تست تیگو۷ را برای مشتریان فراهم می کند.
رپورتاژ خبری

زمان ارسال پست: ۰۴ تیر ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: پیشنهاد سردبیر, تست بلند مدت | تگ ها: ، ،

39 Responses to “اولین تست و بررسی چری تیگو۷”

 1. آرششش گفت:

  “در این جاده سعی کردیم که با کولر روشن رانندگی کنیم تا در صورت احساس ضعف در سامانه ترمز خودرو، متوجه آن شویم”
  این یعنی چی ؟ مگه روشن بودن کولر رو ترمز اثر میزاره ؟!!

 2. ارش گفت:

  یک سوال بسیار مطرح!!!به هر حال هر خودرویی یه سری بدی ها هم داره حالا فرقی نمیکنه چه برندی باشه،حالا پرسش اینجاست این تیگو ۷هیچ بدی نداشت؟؟؟؟!چون ما که تو متن برسی چیزی ندیدیم!!!

 3. اميرحسين رادفر گفت:

  همين كه قيد شده رپورتاژ خبرى گوياى همه چيز هست 😂اخه وقتى با اين پول ميشه ماشين هاى دست ٢ به مراتب قوى تر بهتر با كيفيت تر (تو سگمنت بالاتر حتى ) با كار كرد ( نزديك به صفر) خريد چه توجيح منطقى وجود داره ادم ماشين چينى تك ديفرانسيل بخره !! اونم با توجه به اينكه اين ماشين منتاژ داخل پس اختلاف قيمت اندكش با تيگو ٥ تو همين ضمينه جبران ميشه و بايد يا قيمت ١٠٠ تا خون پرش ١١٠ عرضه بشه !!!

 4. امین_قاسمی گفت:

  چین جای کره ای ها رو میگیره

 5. هادى گفت:

  يا خدا صد و سى چهل ميليون واسه ماشين چيني؟!
  آخرالزمونه؟! 😃😳

 6. بهنام گفت:

  من متوجه نشدم الان این رپورتاژ خبری بود یا بررسی که توسط اسب بخار انجام شده تعجب کردم چطور شما انقدر از موتور این خودرو تعریف میکنید اصلا فیلم درگ توسان TL و تیگو۷ هم دیده باشیم شما یعنی متوجه نیستید تیگو۷ یک موتور ۱٫۵لیتری توربو دارد که با توجه به اصالت چینی ان استهلاک بسیار بیشتر از رقبای کره ای خودش با موتور تنفس طبیعی دارد اخه یک کراس اور ۱۳۰تا ۱۴۰میلیونی با موتور ۱٫۵لیتری توربو! واقعا خنده داره این که اشاره کردید کمپانی های چینی در بحث فناوری های ساخت موتور تا حدی از سایر خودروسازان جهان عقبتر هستند حقیقت داره و در این خودرو هم کاملا مشهود هست یک خودرو کراس اور با این وزن و اندازه با موتور ۱٫۵لیتری توربو؟! پیشرانه منحصر به فرد! تعریف شما از این خودرو این هست ؟حالا خوبه اخرش نوشتید رپورتاژ خبری!

 7. مهرداد گفت:

  این ماشین چینی ماشین چینی کردن امیدوارم یه زمانی از دهن هممون بیفته.والا بهتر از تولید داخلیان.دوستانی ک میگن دست دوم از برند بهتر میشه خرید به همون نسبت هم هزینه داره خودروی دست دوم اونم با طرز نگهداریای ما ایرانیا

 8. بهداد گفت:

  الان با ۱۴۰ تومن میشه هیوندای سانتافه با کارکرد ۶۰۰۰۰ تا نسخه ۲۰۱۴ را خرید

 9. اسپورت گفت:

  شما که می گفتید قیمتش غیر منطقی هست یه ماشین چینی چقدر تعریف و تمجید کردید! یه لحظه فکر کردم دارید ماشین ژاپنی تست می کنید!!!! درسته چری پیشرفت زیادی کرده اما این دلیل نمیشه که اون رو از رقبای کره ای برتر بدانید در ضمن با قیمت ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیون تومانی خودروهای کارکرده و صفر زیادی وجود دارد مثل میتسوبیشی ASX، میتسوبیشی لنسر(صفر)، نیسان جوک(صفر)، تویوتا کرولا، و هیوندای الانترا کرمان موتور

  • حسین دلاور گفت:

   دوست عزیز! بهتره اول متن رو بخونید و با اسم حقیقی در سایت نظر بذارید. اینجا بحث توجیه قیمت مطرح شده؟!

 10. محمدرضا گفت:

  چینی ها کم کم دارن قیمت بالای صد میلیون حتی تا صد و پنجاه رو برا ماشیناشون عادی می کنن!!!

  بعدا بی وای دی تانگ هم بیاد که صد درصد بالای صد و پنجاه میشه.

 11. امیرحسین گفت:

  آقا خداوکیلی کجای داشبورد و فرمون ماشین قشنگ بود آخه؟؟چه طراحی داشت دقیقا؟!!
  تو این رده قیمت خودروی پر آپشن نیست واقعا که نوشتین تو کمتر خودرویی این همه آپشن پیدا میشه؟؟!
  ۱۴۰ میلیون بدی واسه موتور ۱/۵ لیتر که با توربو شده ۱۴۷ اسب؟؟
  اپتیما کم کارکرد سوناتا کم کارکرد بگیری بهتر نیست؟؟
  با چه ماشینی میخواد رقابت کنه که همچین قیمتی گذاشتن خدا میدونه

 12. محمد گفت:

  صدو سي ميليون؟😳درسته امكاناتش زياده اما بيشتر از ١٠٥ تومن نمي ارزه ، ١٣٠ تومن باشه ميرم اسپورتيج ميخرم يا توسان 😳
  ثانيا جك اس ٧ ، هفت نفره داره مياد با قيمت ١١٠ تومن 😐اونوقت اينو ١٣٠ بخريم؟؟؟

 13. محمد گفت:

  ماشین خوبیه . کلاً ماشین خوب کم نیست تو ایران مشکل قیمتهاشون هستن . قیمت ها مناسب نیستن متاسفانه

 14. علیرضا گفت:

  سلام…..متاسفم هنوز دوستانی هستن که درک نکردن با کوبیدن یکی دیگه, خودت نمی تونی حکومت کنی…..فقط با کار میشه پیشرفت کرد نه با حرف……آقایانی که اینجا و هر جایی دم از بهتر بودن محصولات خودرویی خودمون نسبت به چینی ها یا امثالهم میزنن خیلی از دنیا عقب هستن…..
  برادر من بس که صحبت کردیم و هیچ کاری نکردیم چین هم در فاصله ۵ ساله از صنعت خودروی کره قرار گرفته…..میخوای باور کنی میخوای نکنی…..
  ۱۰ سال دیگه که کاسه ی گدایی بسویی چینی ها دراز کردیم و به هر صورتی خواستیم خودروهاشون رو مونتاژ کنیم من میام بهتون هر هر میخندم……
  کمپانی چری وقتی مثل هیوندای چندین سال قبل اومد طراحان مطرح و بنام را توی شرکتش استخدام کرد و طرح برنامه کرد توی شرکتش همون موقع بارش را بست برای همیشه…..
  وقتی پلتفرم تولید میکنن و طراحی جدید و بروز میکنن(شامل بدنه و موتور و…..) و سیستم تولید قطعه بدون مشکل در کشورشون دارن باید هم به چنین جایی برسن…
  تیگو ۷ مظهر تلاش چینی ها برای جهانی شدن هست……هر چند که ایراد های زیادی داره ولی اونها تلاششون رو کردن و مزد کاراشون رو میگیرن……..
  ما هم هنوز چراغ عوض میکنیم و بعنوان خودروی جدید به خورد مردم میدیم…….ما کارمون شده مونتاژ و فیس لیفت جزئی……..
  تا زمانی هم که کار نکنیم به هیچ جا نمیرسیم…….ناراحت نشید ما عقب افتاده هستیم…..
  ما اصلا در مقابل روسی ها هم حرفی برای گفتن نداریم تو صنعت خودرو چه برسه به چین….
  یا علی

 15. پسرک گفت:

  بیشتر شبیه اسباب بازیه تا ماشین
  از نظر من که هیچ جایی توی بازار ایران نداره 😐

 16. علیرضا گفت:

  اگه صدو سی میلیونو پیدا ام کرده باشی بالای ماشین چینی که بعد از یه هفته ۲۰ میلیون روش ضرر بدی خرج کنی اشتباهه موتور لامبورگینی واتاق مازراتی ام روش باشه فعلا ماشین چینی تو ایران بی آبرویه انشالا نصیب همه بشه یه سفر خارجی برین ببینین کجای دنیا سوار این آشغالای چینی میشن!!

 17. احمدرضا گفت:

  به نظر من ۱۳۰ میلیون برای این ماشین زیاده ولی باید صبر کرد و در عمل دید این تعریف و تمجیدهایی که در موردش میشه چقدر صحت داره. اگه واقعاً این مواردی که بیان میشه صحت داشته باشه و در عمل اثبات بشه شاید خودم در دو سه سال آینده مشتریش شدم و یکی خریدم.

 18. محمد گفت:

  متاسفم واسه خودرو سازی داخلی که صنعت خودرو سازی شونو با کره شروع کردن و الان قابل قیاس نیستندباهم الانم که کمپانی های خودرو سازی چین که تازه شروع به کار کردن از ایران سبقت گرفتن و ایران ازشون عقب موند و چین اگه با همین سرعت پیش بره از کره یی هاهم‌پیشی میگیر،یادمه قدیما در مورد ماشینای کره یی مثل الان چینی ها خیلی حرفا میزدن و به تمسخر میگرفتن اما حالا………الانم‌ماشین چینی رو مسخره میکنند که اونم‌ یه روزی میشه ……….. .
  و اما فقط فقط باید برای صنعت خودرو سازی خودمون تاسف بخوریم که هر‌روز بجای پیش رفت پس رفت میکنه

 19. فراز گفت:

  متاسفانه تا زمانیکه مسئولین امر به فکر واردات خودروهای چینی باشن در آینده نه چندان دور از وجود خودروهای چینی بالای ۲۰۰ میلیون هم نباید تعجب کرد!! اینجا شده مرکز ازمون خطای چینی ها! ماشین های بی کیفتشون رو با قیمت ۳ برابر بازار جهانی میفرستند ایران و ملت ما هم بخاطر نبود خودروهای به روز اروپایی و ژاپنی و حتی کره ای مجبورند سوار شن

 20. رحمان گفت:

  جالبه این چینی همرو زده احتمالا موتورش عجیبه

 21. علی گفت:

  وقتی یک چینی پاشو تو بازه قیمتی ژاپنی ها و کره ای ها میزاره
  حق بدید که کار سختی در پیش خواهد داشت

 22. امیررضا شیبانی گفت:

  عملکرد این خودرو بسیار خوب و به لحاظ آپشن و کیفیت و قدرت در سطح بالایی قرار داره از رقبای تیگو ۷ می توان به توسان . اسپرتیج . گراند ویتارا . میتسوبیشی asx . ام جی gs و کوراندو اشاره کرد

 23. اصف گفت:

  تو این چینی ها بین جک و لیفان تیگو الان پرچم داره رقاباش دیگه کمکم داره از بازار دور میشن
  از نظر بنده وزنش با موتورش نمیخونه اگه موتورش ۲۰۰۰سی سی بود خیلی ارزش داشت
  ولی ببینید کدوم ماشین چینی سقفش پانوراماس
  ولی در کل از کارکرد تیگو راضی هستم

 24. میلاد گفت:

  واقعا ماشین قشنگ و خوبیه. من یه بار تستش کردم، هندلینگ و شتاب خیلی خوبی داره، به نسبت اپتیما و اسپورتیج هم حتی خیلی بهتر! وقتی میشه با پول کمتر ماشینی به این خوبی سوار شد، خرید ماشینای کره ای هزینه مسخره ایه. دمشون گرم

 25. اسماعیل گفت:

  باریکلا به چری که حسابی داره بازار رو بدست میگیره

 26. محب گفت:

  تیگو۷ خیلی ماشین خوبیه چری در مدت چند ماه پشت سرهم دوتا محصول روانه بازار کرد اول تیگو۵ و بعد تیگو۷ که در هر دو بهترین قطعات رو استفاده کرد و در محصول جدیدش تیگو۷ معایب موجود در محصولات قبلی رو برطرف کرده کمپانی چری خیلی خوب داره عمل میکنه

 27. مهدی گفت:

  سلام دوستانی که فکر میکنن این ماشینهای چینی جایی تو بازار ایران نداره احتمالا تو ایران زندگی نمیکنن چون تو خیابونها و اتوبانها پر از ماشینهای چینی که از آسمون نیومده بلکه توسط مردم خریداری شده اگر بده چرا میخرید اگر خوبه چرا بیخود ذهن آدما رو منحرف میکنید چند ساله که مردم تو ایران دارن ماشین چینی سوار میشن خیلی هاشون هم راضی هستن

 28. آشنا گفت:

  سلام اگر فکر میکنید این قیمت برای یه محصول چینی گرونه بهتر بدونید که تمام اجناس برندی که وارد ایران میشه خیلی گرونتر از هر کشور دیگه ای هست از لباس و کفش و کیف بگیر تا خوراک و حالا هم ماشین هر کمپانیه دیگه ای هم که بود تو ایران که وارد میشه قیمتها دو برابر میشه همین جوک یا اسپرتیج یا…. تو شهر های منطقه آزاد ایران نصف قیمتی هست که تو شهرهای دیگه ایران خرید و فروش میشه پس این مشکل کشور چین نیست مشکل کشور ما هست که قیمتهارو کذایی میکنه

 29. کامبیز گفت:

  بنظرم هم ظاهرش قشنگ تر از تیوولی هست هم کاراییش هم آپشنهاش حتی صندوقش و داخل کابین ماشین از نیسان جوک هم جا دار تره

 30. پژمان گفت:

  سلام بنظر من هم چین در آینده نزدیک نه تنها جای کره رو میگیره بلکه حتی با کشورهای غول ماشین سازی هم رقابت تنگاتنگ میکنه سگش می ارزه به ایران خودرو با محصولاتش

 31. راشد گفت:

  سلام یکه از دوستان نظرشون رو گذاشته بودن که تو این متن همش از تیگو۷ تعریف شده من کنجکاو شدم و متن رو بدقت خودندم اتفاقا مشاهده کردم که از ایرادات ماشین هم ذکر کرده و خیلی لذت بردم چون هم از محاسن خودرو گفته شده و هم از معایبش اما محاسنش خیلی بیشتره

 32. بزرگ گفت:

  سلام منم حاضرم ماشین به اصطلاح چینی رو سوار شم اما دست دو ماشین نخرم چون اسمش روشه دست دوم و معلوم نیست که باهاش چکار کردن و کلی هم باید خرجش کرد بنظرم اصلا فکر اقتصادی ای نیست

 33. فرهاد گفت:

  متاسفانه اسب بخار شده سایت تبلیغ و تعریف از چینی ها , یه جوری ازشون تعریف میکنید مثل اینکه از مرسدس و تویوتا هستن ,
  درسته چینی ها پیشرفت کردن ولی نه اونقدر که شما تمجید میکنید
  شما باید بیشتر یه نقد خوب رو به نمایش بگذارید نه تبلیغ

  • حسین دلاور گفت:

   شاید قبل از نظر دادن بهتر باشه که حداقل حداقل حداقل به کلمه رپورتاژ خبری دقت کنید. این جوری شاید برای خودتون بهتر باشه

 34. حسام گفت:

  درود به دوستان
  این ماشین من شهر افتاب تست کردم در تست درایو بسیار ماشین نرم و خوبی بود از نظر اپشن عالی بود.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.