فصل ششم / قسمت 12 به علاوه 1 : تست و بررسی لکسوس LX570
فصل ششم / قسمت ۱۲ به علاوه ۱ : تست و بررسی لکسوس LX570

این قسمت بخش مکمل قسمت پایانی فصل ششم اسب بخار است و در آن نگاهی مختصر به لوکس ترین شاسی بلند کمپانی لکسوس در بازار ایران داشته ایم. لکسوس LX570 به عنوان یک SUV آفرودی و لوکس در کشور شناخته می شود که این بار به سراغ تست و بررسی آن رفته ایم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

پس از پایان فصل ششم اسب بخار با دوازده قسمت در سال ۱۳۹۹، حال نسخه مکمل قسمت ۱۲ این فصل آماده انتشار شده و در آن نگاهی مختصر و متفاوت را به لکسوس LX570 داریم. هم زمان با انتشار قسمت ۱۲ به علاوره ۱ فصل ششم اسب بخار، این گروه رسانه ای پیش تولید فصل هفتم را برای انتشار در سال ۱۴۰۰ آغاز کرده اند و قرار است تا طی ماه های آتی فصل جدید اسب بخار منتشر شود.

لکسوس LX570 به عنوان لوکس ترین شاسی بلند این خودروساز ژاپنی با مدل ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به صورت انبوه وارد ایران شده و پس از ممنوعیت واردات خودروهای بیش از ۲۵۰۰ سی سی، لوکس سواران ایرانی از استفاده مدل های ۲۰۱۴ و فیس لیفت این خودرو محروم شدند. نبود نسخه های صفر کیلومتر LX570 و مشکلات اقتصادی سبب گردیده تا این شاسی بلند آفرودی لکسوس در بازار آزاد و با نسخه های کارکرده، قیمتی فراتر از ۴ میلیارد تومان را دارد و برخی افراد نمونه های کم کارکرد و بسیار سالم آن را تا ۸ میلیارد تومان هم برای فروش گذاشته اند.

عکس ها: علیرضا پاداش / اسب بخار

۵ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.