تویوتا C-HR مدل ۲۰۲۴ ؛ هیبریدی ۲۲۳ اسب بخاری

تویوتا C-HR مدل ۲۰۲۴
تویوتا C-HR مدل ۲۰۲۴

دسامبر ۲۰۲۲ بود که تویوتا با عرضه کانسپت Prologue ایده نسل دوم C-HR را به نمایش عمومی درآورد و اکنون زمان آن رسیده است که در نهایت با تویوتا C-HR مدل ۲۰۲۴ آشنا شویم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

تویوتا C-HR جدید طراحی کاملاً متفاوتی را بدون از دست دادن جذابیت مدل قبلی خود ارائه می کند. شاید مقصد اصلی C-HR را بتوان اروپا قلمداد کرد؛ جایی که، حتا در آن به تولید نیز خواهد رسید.

بیشتر بخوانید: تجربه رانندگی با تویوتا  C-HR؛ ژاپنی شیک پوش و سنت شکن

تویوتا C-HR مدل ۲۰۲۴

تویوتا C-HR جدید به بیان کمپانی سازنده دارای مشخصات سوپر کوپه است و دارای رینگ های ۲۰ اینچی و همچنین رنگ آمیزی دورنگ. تویوتا برای آیرودینامیک بهتر تمام تلاش خود را به کار بسته است تا احجام و خطوطی روان و سیال را در بدنه C-HR خلق کند. از نظر ابعاد، مدل جدید ۴۳۶۰ میلی متر طول، ۱۸۳۰ میلی متر عرض، و ۱۵۵۸ میلی متر یا ۱۵۶۴ میلی متر ارتفاع، بسته به تیپ خودرو، دارد. فاصله محوری این خودرو هم ۲۶۴۰ میلی متر اعلام شده است.

وارد کابین می شویم و در نگاه اول متوجه یک کلاستر دیجیتال ۱۲.۳ اینچی به همراه یک صفحه نمایش لمسی یکپارچه با همین ابعاد خواهیم شد. نسخه‌ های لوکس تر همچنین دارای نمایشگر هدآپ، نور پردازی داخلی در ۶۴ رنگ، سقف پانوراما و سیستم صوتی JBL هستند. برخلاف سایر برندها، تویوتا خوشبختانه هنوز اقدام به کنار گذاشتن و حذف دکمه‌ هایی که برای کنترلرهای رایج در خودرو به کار می روند نکرده است. قطعات دکوراتیو و خطوط قرمزرنگ متعلق به نسخه جدید GR Sport Premiere در بدنه و داخل کابین به چشم می آیند.

مشخصات فنی نسل جدید C-HR

تویوتا C-HR مدل ۲۰۲۴
تویوتا C-HR مدل ۲۰۲۴

همان طور که انتظار می رفت، C-HR  جدید منحصراً با قوای فنی هیبریدی در اروپا عرضه می شود. پیشرانه های ۱.۸ لیتری و ۲ لیتری پلاگین هیبریدی فقط به صورت دیفرانسیل جلو عرضه می شوند، در حالی که، ۲ لیتری هیبریدی را می توان به صورت AWD نیز سفارش گذاری کرد. از نظر قدرت، نسخه پایه ۱.۸ لیتری خروجی ترکیبی ۱۴۰ اسب بخار را ارائه می‌کند و پس از آن موتور ۲ لیتری با ۱۹۸ اسب بخار و نمونه PHEV  با ۲۲۳ اسب بخار قرار دارند.

از نظر عملکرد تیپ های مختلف، مدل پایه با پیشرانه هیبریدی ۱.۸ لیتری صفر تا صد کیلومتر در ساعت را در ۹.۹ ثانیه ثبت می کند و حداکثر سرعت آن هم ۱۷۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود. مدل ۲ لیتری FWD صفر تا صد را ظرف مدت ۸.۱ ثانیه می پیماید و این عدد در نسخه AWD به ۷.۹ ثانیه می رسد. هر دو مدل هیبریدی ۲ لیتری می توانند نهایت سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کنند. در مورد نسخه PHEV، شتاب صفر تا صد در ۷.۴ ثانیه ثبت می شود و حداکثر سرعت آن هم ۱۸۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. در حالت تمام برقی در این نسخه می‌ توانید ۶۶ کیلومتر را بپیمایید.

تویوتا C-HR مدل ۲۰۲۴
تویوتا C-HR مدل ۲۰۲۴

اکنون تویوتا در حال پذیرش سفارش آنلاین برای این خودرو در اروپاست، جایی که، نسخه GR Sport Premiere، که قبلاً به آن اشاره کردیم، با نسخه High Premiere عرضه می شوند. نکته جالب توجه این است که نسل جدید C-HR در ایالات متحده آمریکا عرضه نخواهد شد.

تویوتا C-HR چه مشخصاتی دارد؟

C-HR جدید منحصراً با قوای فنی هیبریدی در اروپا عرضه می شود. پیشرانه های ۱.۸ لیتری و ۲ لیتری پلاگین هیبریدی فقط به صورت دیفرانسیل جلو عرضه می شوند، در حالی که، ۲ لیتری هیبریدی را می توان به صورت AWD نیز سفارش گذاری کرد.

تویوتا C-HR جدید در چه کشور هایی عرضه خواهد شد؟

تویوتا در حال پذیرش سفارش آنلاین برای این خودرو در اروپاست، جایی که، نسخه GR Sport Premiere، که قبلاً به آن اشاره کردیم، با نسخه High Premiere عرضه می شوند. 

۴.۲ امتیاز از ۵ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.