قیمت قطعات هیوندای توسان (ix35) در بازار

هیوندای توسان ix35
هیوندای توسان ix35

در این مقاله به بررسی قیمت قطعات هیوندای توسان (ix35) در بازار می پردازیم.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

فهرست مطالب

هیوندای توسان شاید به جرئت، یکی از محبوب ترین کراس اوورهای بازار ایران باشد. خودرویی که در سه نسل مختلف به صورت وارداتی روانه کشورمان شده است و در هر نسل طرف‌داران مخصوص به خود را دارد. نسل دوم توسان که با کد ix35 شناخته می شد، بی شک، پرفروش ترین اتاق این خودرو در ایران است. هنوز هم نسخه های کارکرده ix35 با قیمت هایی بالا میان مالکان و خریداران آن دست به دست می شوند، اما اگر شما هم قصد خرید توسان را دارید، بهتر است با هزینه های نگهداری آن بیش تر آشنا شوید. بخشی از هزینه های نگهداری، قطعات یدکی آن هستند که طبیعتاً در طول دوره استفاده از خودرو باید عوض شوند. البته معمولاً لوازم مصرفی نیاز به تعویض پیدا می کنند و قطعات تزیینی را در صورت وقوع تصادف باید عوض کرد.

در گزارش قیمت قطعات هیوندای توسان به بررسی قیمت قطعات فنی و تزیینی آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

قیمت قطعات فنی هیوندای توسان (ix35)

گزارش قیمت قطعات هیوندای توسان را با قطعه مهم کمک فنر آغاز می کنیم. کمک فنرهای جلو توسان از نوع اصلی جنیون پارت ساخت کره جنوبی ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، برای هر سمت، قیمت خورده اند. بوش طبق پایین هیوندای توسان از نوع اصلی، تقریباً ۲۵۰ هزار تومان می ارزد. طبق های جلو هیوندای ix35، در هر سمت چپ یا راست، کمی بیش تر از ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارند. این قیمت برای برند کره ای DOOHAP است. همین طبق ها از برندهای کره ای دیگر، تا مرز ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هم فروخته می شوند. سیبک زیر کمک فنر جلو هیوندای توسان نیز از نوع اصلی، از ۳۷۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. میل موج گیر جلو توسان، از جمله قطعات مهم جلوبندی این خودروست. این قطعه با برندهای مختلف ترکیه ای و کره ای در بازه قیمتی ۱۸۰ تا ۴۰۰ هزار تومان در بازار یافت می شود. میل موج گیرهای عقب توسان در هر سمت چپ یا راست، ۴۵۰ هزار تومان می ارزند و ساخت کره هستند. سینی زیر رادیاتور از آن قطعات گران قیمت در هیوندای توسان است. این سینی در دو نوع چینی و کره ای در بازار ایران پیدا می شود. جنس چینی از مارک HOH AUTO PART است و تقریباً ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد، اما جنس کره ای از نوع جنیون پارت اصلی فراتر از ۵ میلیون تومان قیمت می خورد.

در ادامه گزارش قیمت قطعات هیوندای توسان به رادیاتور کولر آن می رسیم. رادیاتور کولر توسان از نوع اصلی کره ای، بیش از ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بها دارد. رادیاتور بخاری این کراس اوور کره ای هم از نوع اصلی در بازار یافت می شود، اما نسبت به رادیاتور کولر ارزان تر است و نزدیک به ۱ میلیون تومان فی می خورد. شلگیر جلو توسان از نوع چینی در بازار به قیمت ۴۰۰ هزار تومانی قابل خریداری است. همین شلگیر اگر ساخت کره باشد، ۶۰۰ هزار تومان قیمت پیدا می کند. ایربگ داشبورد هیوندای ix35 با برند کره ای MOBIS در بازار قطعه فروشان عرضه شده است و برای خرید آن بیش از ۵ میلیون تومان باید هزینه کرد. سیبک طبق توسان را اندکی گران تر از ۶۰۰ هزار تومان می فروشند. هر یک عدد از لاستیک چاکدارهای عقب توسان هم اگر ساخت کره باشند، حدود ۹۰ هزار تومان ارزش دارند. لنت ترمز جلو توسان در برندهای مختلف یافت می شود. لنت ساخت برند ژاپنی ELIG را بین ۱ میلیون و ۱۰۰ تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت می دهند، اما لنت اصلی جنیون پارت برای توسان، نزدیک به ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بها دارد. تعویض سیبک فرمان هیوندای ix35 با قطعه جایگزین از نوع چینی، از ۶۵۰ تا ۷۵۰ هزار تومان پول از جیب شما برداشت می کند.

از جمله قطعات مصرفی که در گزارش قیمت قطعات هیوندای توسان به آن برمی خوریم، تیغه برف پاک کن این خودروست که از نوع کره ای، بیش از ۹۰۰ هزار تومان بها دارد. فیلتر هوا دیگر قطعه مصرفی مهم توسان به شمار می رود که از نوع جنیون پارت اصلی، در حدود ۱۷۰ هزار تومان قیمت می خورد. فیلتر روغن توسان نیز از نوع اصلی، ۱۳۰ هزار تومان برچسب خورده است. سنسور ABS جلو توسان را از نوع کره ای، ۲۵۰ هزار تومان می فروشند. کمپرسور کولر ix35 هم ساخت کره است و از گران ترین قطعات فنی این کراس اوور به حساب می آید. قیمت این قطعه از ۱۰ میلیون تومان فراتر می رود و گاه ۱۱ میلیون را نیز به خود می بیند. رادیاتور آب توسان از نوع چینی و به قیمت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی در دسترس است. نگهدارنده سپر جلو هیوندای توسان از نوع کره ای، ۱۷۰ هزار تومان می ارزد. دیسک چرخ عقب توسان که ساخت ELIG ژاپن است، کم تر از ۸۰۰ هزار تومان بها دارد. دیسک چرخ جلو آن هم از همین مارک، تا بیش از ۱ میلیون تومان قیمت می خورد. واشر درِ سوپاپ ix35 را از برندهای متفرقه در محدوده ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان قیمت گذاری می کنند. پمپ شیشه شوی هیوندای توسان اگر ساخت کره باشد، ۳۵۰ هزار تومان به فروش می رسد. تعویض بازویی برف پاک کن شیشه عقب توسان از مارک MOBIS، حداقل ۳۰۰ هزار تومان هزینه در بر دارد. جک درِ صندوق توسان هم از نوع چینی در بازار موجود است و ۲۸۰ هزار تومان می ارزد. 

قیمت قطعات تزیینی هیوندای توسان (ix35)

بخش قطعات تزیینی از گزارش قیمت قطعات هیوندای توسان را با چراغ های جلو این خودرو شروع می کنیم. چراغ جلو ix35 قبل از فیس لیفت با برچسب جنیون پارت، از ۳ میلیون و ۷۰۰ تا ۵ میلیون تومان قابل خریداری است. این چراغ ها را از مارک چینی HOH AUTO PART هم می توان یافت که کم تر از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارند. چراغ های جلو ix35 بعد از فیس لیفت به شکل عجیبی گران تر از چراغ های مدل قدیمی هستند، به گونه ای که، سری جنیون پارت این چراغ ها معمولاً فراتر از ۱۰ میلیون تومان و گاه با قیمت های عجیب ۱۴ یا ۱۵ میلیون تومانی به فروش می رسند! چراغ های عقب توسان هم در مدل های پیش و پس از فیس لیفت متفاوت اند؛ چراغ خطر عقب توسان پیش از فیس لیفت در تکه روی گلگیر ۳ میلیون تومان و در تکه روی صندوق ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت پیدا می کند، اما چراغ خطر عقب توسان بعد از فیس لیفت در تکه روی گلگیر بیش از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در تکه روی صندوق نزدیک به ۵ میلیون تومان ارزش دارد! حتا طراحی پروژکتورهای جلو توسان هم در نسخه های فیس لیفت تغییر کرده است. پروژکتور ix35 پیش از فیس لیفت، از نوع کره ای، ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پروژکتور نسخه فیس لیفت شده این خودرو نیز تقریباً با همین قیمت قابل خریداری است. هر یک از شبرنگ های سپر عقب توسان نیز اگر قطعه اصلی باشند، حداقل ۱ میلیون تومان بها دارند. آینه های کناری توسان از دسته قطعات تزیینی گران قیمت این خودرو هستند و در هر طرف، از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به بالا، قیمت داده می شوند.

سپهر عظیمی

پایگاه خبری اسب بخار

قیمت قطعات جلوبندی هیوندای توسان (ix35) چه قدر است؟

کمک فنرهای جلو توسان از نوع اصلی جنیون پارت ساخت کره جنوبی، ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، برای هر سمت، قیمت خورده اند. بوش طبق پایین هیوندای توسان از نوع اصلی تقریباً ۲۵۰ هزار تومان می ارزد. طبق های جلو هیوندای ix35 در هر سمت چپ یا راست، کمی بیش تر از ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارند. این قیمت برای برند کره ای DOOHAP است. همین طبق ها از برندهای کره ای دیگر تا مرز ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هم فروخته می شوند. سیبک زیر کمک فنر جلو هیوندای توسان نیز از نوع اصلی، از ۳۷۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. میل موج گیر جلو توسان از جمله قطعات مهم جلوبندی این خودروست. این قطعه با برندهای مختلف ترکیه ای و کره ای در بازه قیمتی ۱۸۰ تا ۴۰۰ هزار تومان در بازار یافت می شود.

قیمت فیلتر هوا و فیلتر روغن هیوندای توسان (ix35) چه قدر است؟

فیلتر هوا دیگر قطعه مصرفی مهم توسان به شمار می رود که از نوع جنیون پارت اصلی، در حدود ۱۷۰ هزار تومان قیمت می خورد. فیلتر روغن توسان نیز از نوع اصلی، ۱۳۰ هزار تومان برچسب خورده است.

چراغ جلو هیوندای توسان (ix35) چه قدر قیمت دارد؟

چراغ جلو ix35 قبل از فیس لیفت با برچسب جنیون پارت، از ۳ میلیون و ۷۰۰ تا ۵ میلیون تومان قابل خریداری است. این چراغ ها را از مارک چینی HOH AUTO PART هم می توان یافت که کم تر از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارند. چراغ های جلو ix35 بعد از فیس لیفت به شکل عجیبی گران تر از چراغ های مدل قدیمی هستند. به گونه ای که سری جنیون پارت این چراغ ها معمولاً فراتر از ۱۰ میلیون تومان و گاه با قیمت های عجیب ۱۴ یا ۱۵ میلیون تومانی به فروش می رسند! 

۵ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.