خوب ، بد ، زشت واردات خودرو

واردات خودروهای صفر کیلومتر و کارکرده
واردات خودروهای صفر کیلومتر و کارکرده

خوب، بد، زشتِ واردات خودرو چیست؟ آیا واقعاً آن گونه که ادعا می شود، پس از پنج سال ممنوعیت ورود خودروهای صفر و کارکرده می تواند گره بازار خودرو را باز کند؟

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، به باور موافقان واردات خودرو، ورود خودروهای صفر و کارکرده می تواند به سرعت اثرات بسیار مثبتی بر بازار بگذارد.

بخش خوب واردات خودرو

در واقع، اولین اثر واردات خودروهای کارکرده بازگشت رونق به بازار خواهد بود، بازاری که این روزها به رغم کاهش قیمت در برخی محصولات و افزایش آگهی های فروش در محصولات شاخص همچنان با رکود همراه است. بنابراین خودروهای وارداتی با توجه به انتظار و تقاضایی که طی مدت اخیر شکل گرفته است، قطعاً این خودروها با استقبال ویژه ای همراه خواهد شد. کما این که در اولین مرحله از پیش فروش این خودروها نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر ثبت نام کرده بودند. در این وضعیت از یک سو، عطش بازار، رکود را به رونق تبدیل می کند و از سوی دیگر، به دلیل رقابتی که شکل می گیرد، شاهد افزایش سطح خدمات پس از فروش و حتا سرعت تأمین قطعات یدکی نیز خواهیم بود.

در صورتی که، عرضه های گسترده، حجیم و مداوم باشد احتمال دارد که رفته‌رفته از سیستم فروش یکپارچه خارج شده و دوباره فروش در اختیار شرکت ها قرار بگیرد. شرکت ها نیز در بازاری خالی از تقاضای دلالی باز هم به شیوه و روش فروش های متنوع و ناب روی خواهند آورد. اگر عرضه ها با سرعت بیش تری همراه شود، قیمت ها نیز با همان سرعت شکسته خواهد شد و امکان خروج از دایره قیمت گذاری خودروها نیز به وجود خواهد آمد. البته اگر نهادها و سازمان های مرتبط زودتر به هماهنگی برسند و همچنین دولت هم به طور جدی در تعرفه های جدید تجدیدنظر کند، چراکه تعرفه های بالا، هم نقض غرض است و هم باعث افزایش قیمت تمام شده خودروهای وارداتی خواهد شد. در این وضعیت، یعنی با تعرفه ها و عوارض و حقوق دولتی و حاکمیتی، نمی توان به خودروهای وارداتی ارزان امیدوار بود.

بخش بد واردات خودرو

با این حال و به رغم تمام تلاش هایی که شرکت های واردکننده و وزارت صمت انجام داده اند، بعد از گذشت بیش از ۸ ماه، هنوز خودروهای وارداتی شرایط عرضه را پیدا نکرده اند (خودروهای وارداتی فوتبالیست ها استثناست). ضمن این که، طی مدت زمانی که از نهایی شدن آیین نامه واردات می گذرد به دامنه محدودیت ها افزوده شده است، یعنی غیر از ممنوعیت واردات خودروهای آمریکایی و انگلیسی، ورود خودروهای فرانسوی به ایران فعلاً ناممکن است و براساس شنیده ها، ثبت سفارش خودروهای کره ای نیز در هاله ای ابهام قراردارد. البته خودروهایی که تاکنون ثبت سفارش شده اند ترخیص و عرضه خواهند شد، اما ثبت سفارش مجدد خودروهای کره ای نامعلوم است. ضمن این که، تعیین سقف ارزی ۲۰ هزار یورویی نیز دامنه واردات خودروهای اروپایی را نیز محدودتر کرده است. در این شرایط، مضیقه ارزی و مشکلات تخصیص ارز هم به مشکلات واردکنندگان افزوده است. این مشکل به قدری حاد است که نه تنها ادعای واردات ۲۰۰ هزار دستگاه تا پایان خرداد محقق نشده است، بلکه حتا به آن نزدیک هم نشده ایم.

بخش زشت واردات خودرو

اما همین واردات خودرو که با بخش های خوب و بد می تواند تکانه های شدید به صنعت خودروسازی کشور وارد کند، بخش زشت هم دارد که می تواند به شدت باعث تلاطم و آشفتگی بازار خودرو شود. متأسفانه با توجه به پیش بینی بحران برای تولید در نیمه دوم سال و همچنین طولانی شدن فرآیند ورود خودروهای وارداتی به کشور، امکان دارد عرضه خودرو با مشکل مواجه شود. شاید این مشکل در پاییز چندان خود را نشان ندهد، یعنی فرض کنیم که احتمال کاهش تولید تأثیری در روند بازار نداشته باشد، اما اگر مشکل ارز برطرف نشود و ادامه داشته باشد، با نزدیک شدن به آخر سال و افزایش تقاضا، بازار خودرو باز هم با مشکلات قبلی مواجه خواهد شد. ضمن این که، احتمال دارد در صورت عدم تجدید نظر دولت در تعرفه ها، پایه قیمتی خودروها نیز تغییر کرده و این بار آشفتگی به آشوب تبدیل شود.

بنابراین بیش از هر مسئله ای دولت برای ارزان سازی خودرو، باید بخشی از عوارض و مالیاتی که از محل واردات خودرو برای خود در نظر گرفته است را از محل دیگر تأمین کند. در غیر این صورت، تحقق اهداف ادعایی دولت در خصوص بازار خودرو محقق نخواهد شد، دود این مسئله باز هم در چشم مردم خواهد رفت.

۳.۶ امتیاز از ۵ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.