چری تیگو ۹ به لوکزامبورگ رفت

چری تیگو ۹

تیگو ۹ پرچم‌دار جدید چری است، که به تازگی، دو دستگاه از آن به لوکزامبورگ ارسال شده است؛ موضوعی که می تواند سرآغازی برای ماجراجویی چری در اروپا تلقی شود.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

چری تیگو ۹ یک کراس اوور بزرگ هفت‌نفره و به زبان ساده تر پرچم‌دار جدید چری است که به زودی به بازارهای هدف این شرکت نظیر ایران ارسال خواهد شد. مسئولان چری امید زیادی به موفقیت تیگو ۹ و حتا رویارویی و غلبه آن بر محصولات باسابقه کره ای نظیر سانتافه و سورنتو دارند. حال به نظر می رسد چری قصد دارد تیگو ۹ را علاوه بر آمریکای جنوبی، روسیه، ایران و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، به چند کشور اروپایی نیز صادر کند، البته تحت برند و لوگویی متفاوت.

چری تیگو ۹

اندکی درباره لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یا لوکسِمبورگ، کشور کوچکی در غرب اروپاست. پایتخت آن، شهر لوکزامبورگ است. لوکزامبورگ با آلمان، فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد. این کشور با توجه به جمعیت ششصد هزار نفری‌اش از کشورهای ثروتمند اروپایی به حساب می‌آید. لوکزامبورگ همواره شرایط سیاسی و اقتصادی باثباتی داشته‌ است. مساحت این کشور کوچک برابر با ۲٬۵۸۶ کیلومتر مربع است.

ارسال تیگو ۹ به لوکزامبورگ

دهم ژوئن دو دستگاه چری تیگو ۹ توسط شرکت Shangdong Deman Outu Automobile به لوکزامبورگ ارسال شده است. این شرکت چینی در زمینه واردات آبارث و مورگان به چین فعالیت دارد و در کنار این امر، به ارسال برخی از خودروهای چینی به اروپا نیز برای انجام تست های تطابق پذیری مشغول است. شرکت مذکور پیش تر نیز تعداد محدودی کراس اوور Li Auto L8 را به لوکزامبورگ ارسال کرده بود. به نظر می رسد چری این دو دستگاه خودرو را برای انجام تست های اولیه و تطابق پذیری با جاده های اروپایی به لوکزامبورگ فرستاده است. اگر چه کمپانی چری هیچ نماینده رسمی در لوکزامبورگ ندارد، اما به تازگی، در فیس بوک صفحه ای به نام Chery Luxembourg را اکتیو کرده است که می تواند حاکی از برنامه های آتی این کمپانی برای کشور کوچک لوکزامبورگ در اروپا باشد. احتمال می رود چری مدل تیگو ۹ را تحت برند Jaecoo و با نام کامل جکو ۹ به لوکزامبورگ و سایر بازارهای احتمالی در اروپا صادر کند.

چری تیگو ۹

معرفی تیگو ۹

چری تیگو ۹ از تیگو ۸ بزرگ تر است و ۴,۸۲۰ میلی متر طول، ۱,۹۳۰ میلی متر عرض، ۱،۶۹۹ میلی متر ارتفاع و فاصله محوری ۲,۸۲۰ میلی متر را دارد. این یعنی با کراس اووری طرف هستیم که هم از بیرون بزرگ تر از تیگو ۸ است و هم فضای کابین بسیار جادارتری دارد.

این کراس اوور در سبد محصولات چری در رده ای بالاتر از تیگو ۸ قرار می گیرد، پس عملاً شاسی بلندی است که هم لوکس تر است و هم امکانات بیش تری دارد. در چری تیگو ۹ امکانات کاملی نظیر شارژر وایرلس، خروجی های USB تایپ B و C، دسته دنده الکترونیکی پشت فرمان، صندلی برقی راننده و شاگرد، صندلی برقی ردیف دوم در نسخه هفت‌نفره، ترمز پارک برقی، اتوهلد، سنسور نور و باران، کروز کنترل تطبیق پذیر، رانندگی بین خطوط، فرمان صوتی، پدل شیفتر، تهویه اتوماتیک سه کاناله، گرم‌کن و سردکن صندلی های جلو، گرم‌کن ردیف دوم، نورپردازی کابین، تنظیم حالت رانندگی، رادار نقطه کور، هدآپ، رانندگی سطح ۳ خودران و… دیده می شود.

چری تیگو ۹ در بحث فنی به پیشرانه ۲ لیتر توربوشارژ مجهز است که توان تولید نهایت قدرت ۲۶۱ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۹۰ نیوتن متر را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۸ سرعته AT به تمام چرخ ها منتقل می شود و این یعنی سیستم AWD را در این خودرو داریم. نهایت سرعت در این کراس اوور به ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت می رسد و مصرف ترکیبی سوخت هم ۷.۷ لیتر در هر صد کیلیومتر است.

چری تیگو ۹

قیمت تیگو ۹

چری تیگو ۹ به عنوان پرچم‌دار کمپانی چری در پنج نسخه و با رنج قیمتی ۱۵۲۹۰۰ تا ۲۰۳۹۰۰ یوان معادل با ۲۱۵۰۰ تا ۲۸۸۰۰ دلار قیمت گذاری شده است.

چری تیگو ۹ به کدام کشور اروپایی ارسال شده است؟

دهم ژوئن دو دستگاه چری تیگو ۹ توسط شرکت Shangdong Deman Outu Automobile به لوکزامبورگ ارسال شده است. ارسال خودروهای مذکور به اروپا برای انجام تست های تطابق پذیری صورت پذیرفته است.

چری تیگو ۹ چه قیمتی دارد؟

چری تیگو ۹ به عنوان پرچم‌دار کمپانی چری در پنج نسخه و با رنج قیمتی ۱۵۲۹۰۰ تا ۲۰۳۹۰۰ یوان معادل با ۲۱۵۰۰ تا ۲۸۸۰۰ دلار قیمت گذاری شده است.

چری تیگو ۹ با چه نامی به اروپا می رود؟

احتمال می رود چری مدل تیگو ۹ را تحت برند Jaecoo و با نام کامل جکو ۹ به لوکزامبورگ و سایر بازارهای احتمالی در اروپا صادر نماید.

۳.۹ امتیاز از ۹ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.