سقوط قیمت سیتروئن C3 همچنان ادامه دارد

مقایسه هیوندای i20 با سیتروئن C3
با آغاز تحویل گسترده ی سیتروئن C3، شاهد هستیم که بالاخره حباب قیمتی این خودرو شکسته و دیگر فردی نمی تواند به فروش این هاچبک اسپرت با قیمتی فراتر از ۳۰۰ میلیون تومان فکر کند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777


پیش از این یادآوری می شود که برای تماشای ویدیوی تست و بررسی سیتروئن C3 و تماشای ویدیوی شتاب سیتروئن C3 می توانید بر روی لینک ها کلیک نمایید.

در روزهای اول عرضه ی سیتروئن C3 به بازار، شاهد بودیم که برخی دلالان قیمت این خودروی نوبرانه را بیش از ۳۷۰ میلیون تومان اعلام می کردند. اما با گذشت چند روز بالاخره قیمت این خودرو به کمتر از ۳۲۰ میلیون تومان رسید و حال شاهد هستیم که اگر کسی بخواهد سیتروئن C3 را به فروش برساند باید عددی کمتر از ۲۶۵ میلیون تومان را در نظر داشته باشد.
در حال حاضر آگهی های فروش سیتروئن C3 با رینگ فرانسوی و گرمکن صندلی قیمتی حدود ۲۶۵ تا ۲۶۸ میلیون تومان را نشان می دهند و نمونه های فاقد این آپشن ها تا ۶ میلیون تومان ارزانتر قیمت گذاری می شوند. البته که هنوز برخی افراد در آگهی های خرید فروش این خودرو قیمتی فراتر از ۲۷۰ میلیون تومان را به مشتریان اعلام می کنند.
وقتی با فروشندگان سیتروئن C3 تماس برقرار می کنیم، برخی حاضر هستند که این خودرو را با قیمتی حدود ۲۶۳ میلیون تومان هم به فروش برسانند. به گفته کارشناسان بازار خودرو، در کنار آغاز تحویل گسترده ی سیتروئن C3 به مشتریان تعداد قابل توجهی از این خودرو به دست نمایندگی های سایپا سیتروئن برای دلالی و فروش به قیمت روز رسیده است. برای همین در چند روز گذشته برخی نمایندگی های این شرکت آگهی های خرید و فروش C3 را با قیمت کمتر از بازار اعلام کردند و با این حرکت سقوط قیمت سیتروئن C3 را رقم زدند.
با توجه به قیمت رسمی C3 و وجود تیپ های مختلف آپشنی، قیمت حدود ۲۶۰ میلیون تومان برای نمونه ی فول آپشن آن منطقی است. با وجود اینکه مباحث فنی این هاچبک اسپرت فرانسوی با خودروهایی چون پژو ۲۰۰۸، ۵۰۸ و اکثر محصولات دی اس بازار ایران برابری می کند و از آن سو هم سایپا سیتروئن اعلام نموده که لوازم یدکی C3 وارد کشور شده است، اما بسیاری افراد به خاطر تولید محدود C3 به سراغ این خودرو نمی روند و ترجیح می دهند که با هزینه ای کمتر پژو ۲۰۰۸ و یا خودروهای دیگر را در بحث شتاب و قدرت خریداری نمایند.


پایگاه خبری اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.