بازتاب افتتاح خط تولید ری را در رسانه های روسی

چند روز پیش بود که شرکت ایران خودرو به طور رسمی خط تولید بدنه ری را را افتتاح کرد و حال این اتفاق در رسانه های روسی بازتاب داشته است که در ادامه به آن می پردازیم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

با افتتاح خط بدنه‌ سازی، رنگ و مونتاژ ری‌را، این خودرو وارد مرحله صنعتی‌سازی شده و پس از طی مراحل کیفی، ظرف سه ماه آینده تجاری‌سازی و عرضه خواهد شد. ری را می توان اولین کراس اوور ملی ایران خودرو دانست که روس ها می گویند شاید به بازار این گشور نیز راه یابد و بر همین اساس به بررسی آن در رسانه های خود پرداخته اند.

روس ها در مورد ری را چه می گویند؟

روس ها در سایت های خود پیش از هرچیز بر آن تاکید کرده اند که ری را نخستین کراس اوور ملی ایران و ایران خودرو به حساب می آید که اسلوب کلی آن بر اساس تعریف جهانی کراس اوور های کامپکت، درست و دقیق است.

اکثر رسانه های روسی در بخش ظاهری ری را، به این نکته اشاره کرده اند که گویا نسل دوم پژو ۲۰۰۸ در بخش طراحی و قالب سازی ری را، مد نظر آبی پوشان جاده مخصوص بوده است. به نظر می رسد این نکته را با نگاهی به قالب در های جلو و عقب، گلگیر عقب و سقف، دریافته اند.

در بخش دیگری از مقاله ی سایت روسی در خصوص ری را، سخن از صادرات این کراس اوور به روسیه به میان آمده است. آن ها ری را را خودرویی قلمداد کرده اند که پتانسیل صادراتی مناسبی می تواند داشته باشد.

مشخصات فنی ری را

محصول جدید گروه صنعتی ایران‌خودرو با بهره‌گیری از موتور EF7PTC با ظرفیت ۱۶۴۵ سی‌سی، توانایی تولید ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. ری‌را مجهز به گیربکس شش‌سرعته اتوماتیک (AT) بوده و ظرف ۱۰.۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت ری‌را بنزینی ۱۹۵ کیلومتر در ساعت و مصرف سوخت ترکیبی آن ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. ری را از حیث مشخصات فنی به نظر می رسد محصولی است که حرف های زیادی برای گفتن دارد.

۴.۳ امتیاز از ۳۶ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.