احتمال تولید خودروهای کاوایی در خودروسازان راین

احتمال تولید خودروهای کاوایی در خودروسازان راین
احتمال تولید خودروهای کاوایی در خودروسازان راین

با توجه به تصاویر منتشر شده در وبسایت شرکت خودروسازان راین، احتمال آن وجود دارد که دیگر شریک تجاری این خودروساز خصوصی کاوایی (Kawei) چین باشد و در کنار راین R3، خودروهای پیکاپ و SUV این نشان چینی در ایران تولید و مونتاژ شود.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، در حال حاضر شرکت خودروسازان راین فعالیت خود را با تولید R3 آغاز کرده و می خواهد تا در روزهای آتی فروش نقدی این خودرو را آغاز کند. اما وقتی به وبسایت این شرکت مراجعه می کنید، با تصاویر شاسی بلند و پیکاپی مواجه می شوید و با کمی بررسی به این مسئله می رسید که گویا شریک تجاری جدید خودروسازان راین، نشان کاوایی یا همان کاوی چین است.

نشان Kawei از سال ۱۹۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده و در این سال ها چند محصول مختلف را به بازار چین عرضه نموده است. این خودروساز چینی در سال های اخیر محصول جدیدی را معرفی نکرده و صرفاً به عرضه پیکاپ و SUVهای نه چندان به روز فعالیت خود را ادامه می دهد. کاوایی W1، K1، K150 و K150 GT از جمله محصولات شاسی مستقلی هستند که گویا قرار است تا نسخه هایی از آن ها توسط خودروسازان راین به بازار ایران عرضه شوند.

شاسی بلند W1 یک خودروی دو دیفرانسیل و با ظاهری شبیه کیا سورنتو قدیمی بوده و به پیشرانه دو لیتری توربوشارژر مجهز است. همچنین کاوایی K150 GT هم خودرویی پیکاپ است که همین پیشرانه در آن نصب شده و احتمالاً خودروسازان راین برنامه ای برای عرضه این خودروی دو دیفرانسیل دارد. این خودروها به جعبه دنده ۵ سرعته دستی مجهز هستند و نمونه دو دیفرانسیل آن ها، قابلیت انتقال قدرت به چرخ های جلو و عقب را با ضریب های سبک و سنگین دارند. همچنین پیشرانه دو لیتری توربوشارژر نصب شده بر روی خودروهای کاوایی حدود ۲۰۰ اسب بخار را با گشتاور ۲۸۰ نیوتن متر تولید می کنند.

۵ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.