قیمت هایما S5 جدید 6AT اعلام شد – شهریور 1400

قیمت هایما S5 پلاس جدید با جعبه دنده 6AT
قیمت هایما S5 پلاس جدید با جعبه دنده ۶AT

گروه صنعتی ایران خودرو با انتشار لیست قیمت محصولاتش برای شهریور ۱۴۰۰، برای اولین بار بهای مصوب هایما S5 جدید را با جعبه دنده ۶AT اعلام کرد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، قیمت مصوب هایما S5 جدید ۶AT از سوی ایران خودرو ۵۷۰ میلیون تومان تعیین شده و گویا قرار است تا بزودی دوباره تولید این کراس اوور هایما در ایران خودرو خراسان آغاز شود.

حتماً بخوانید: هایما S5 پلاس به صورت رسمی معرفی شد + تصاویر و تغییرات مشخصات فنی

هایما S5 پلاس به پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو شارژ مجهز است. همچنین به جای جعبه دنده CVT، در نسخه جدید هایما S5 از سیستم انتقال قدرت ۶ دنده اتوماتیک AT استفاده شده است. از سویی با توجه به تغییرات نرم افزاری، توان S5 پلاس از سوی ایران خودرو ۱۴۸ اسب بخار و ۲۱۰ نیوتن متر اعلام شده است.

این خودرو نسبت به نسخه قبلی (با جعبه دنده CVT) تفاوتی در بحث امکانات رفاهی و ایمنی را تجربه نکرده است. صندلی های جلوی برقی، سانروف، دوربین ۳۶۰ درجه، تهویه اتوماتیک، کروز کنترل، استارت دکمه ای، شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سامانه کنترل پایداری، تریم داخلی چرم و پارچه، نمایشگر لمسی و… از جمله امکانات هایما S5 پلاس و جدید است.

هایما S5 پلاس نسبت به نمونه CVT، می تواند تا شتاب و لذت رانندگی بهتری را در اختیار راننده بگذارد و از سوی توان حرکتی بیشتری را در شیب نوردی از خود ارائه کند. اما باید در نظر داشت که جعبه دنده های CVT تا حدی مصرف سوخت کمتری را برای یک خودرو فراهم می کنند و در بحث استهلاک، فشار بر پیشرانه و شتاب ثانویه می توانند عملکرد مطلوب تری را نسبت به جعبه دنده های AT، DCT و AMT از خود به نمایش بگذارند.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.