چری iCar 03 رؤیت شد ؛ آفرودر جدید چینی

چری iCar 03
چری iCar 03

چری iCar 03 نام یک خودروی الکتریکی و جدید از برند چری است که به تازگی بدون پوشش های استتاری مرسوم شکار عکاسان شده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

چری iCar 03 (چری آی کار ۰۳) نخستین بار در ۱۶ آوریل به عنوان خودرویی all-road توسط مدیران چری معرفی شد؛ خودرویی با شکل و شمایل جعبه ای و البته ابعادی کوچک.

چری iCar 03
چری iCar 03

برند iCar

برند iCar زیرشاخه ای جدید از چری است. چینی ها به گسترش برندهای متعدد و نام‌گذاری های مختلف علاقه وافری دارند، از این رو، هر برند چینی، گاه بیش از دو یا سه زیربرند برای خود تأسیس می کند. این کار در بین خودروسازان چینی به نوعی یک حرکت افتخار آفرین و البته چشم و هم‌چشمی مرسوم هم به حساب می آید‌. شاخه iCar قصد دارد به صورت اختصاصی به گسترش سبد محصولات الکتریکی چری بپردازد. برند iCar در سبد خود به زودی هفت محصول خواهد داشت، که از جمله آن ها می توان به iCar GT و همین ۰۳ اشاره کرد. دو سگمنت اس یو وی های بزرگ و MPV نیز در دستور کار iCar برای آینده ای نزدیک قرار دارند. رده قیمت محصولات iCar نیز از حدود ۲۱ تا ۵۶ هزار دلار برآورد شده است.

بیشتر بخوانید: برند iCAR ؛ زیرشاخه اختصاصی چری برای خودروهای برقی

طراحی ظاهری و داخلی چری iCar 03

خودرو iCar 03 دارای طراحی کاملاً جعبه ای و مکعبی است. خط کاپوت تا حد ممکن به بالا منتقل شده و گلگیرها کمی پهن طراحی شده اند. به‌کارگیری چراغ های عمودی در چهار گوشه خودرو نیز بر هر چه جعبه ای تر نشان دادن ظاهر ۰۳ تأثیر بسزایی داشته است. همچنین این چراغ ها تداعی کننده حرف i، که در نام خودرو به‌کار رفته است، نیز هستند.

درون کابین ۰۳ از صندلی هایی اسپرت با ارگونومی نزدیک به تیگو ۷ پلاس استفاده شده است. مانیتور بزرگ، غربیلک فرمان چندمنظوره، شارژر وایرلس و کاپ هلدر نیز از دیگر ویژگی های این بخش به حساب می آیند.

کابین چری iCar 03

ابعاد خودرو

خودرو iCar 03 دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۳۷۱، ۱۹۰۹ و ۱۷۰۹ میلی متر بوده و فاصله محوری آن هم ۲۷۰۰ میلی متر اعلام شده است.

مشخصات فنی iCar 03

خودروی چری iCar 03 یک آفرودر الکتریکی با برد حرکتی ۵۰۰ کیلومتر به شمار می آید. مسئولان چری قدرت موتورهای برقی (احتمالاً ۲ موتور) این خودرو را برابر با یک پیشرانه ۲.۵ لیتری درون سوز عنوان کرده اند و این یعنی iCar 03 اصلاً خودروی ضعیف و دست و پا بسته ای نخواهد بود. سیستم تعلیق عقب این خودرو از نوع مستقل و تعلیق جلو مک فرسون بوده و ۰۳ یک خودروی ۴WD خواهد بود.

خودرو iCar 03 چه مشخصاتی دارد؟

خودروی iCar 03 یک آفرودر الکتریکی با برد حرکتی ۵۰۰ کیلومتر به شمار می آید. مسئولان چری قدرت موتورهای برقی (احتمالاً ۲ موتور) این خودرو را برابر با یک پیشرانه ۲.۵ لیتری درون سوز عنوان کرده اند.

خودروهای iCar چه قیمتی دارند؟

رده قیمت محصولات iCar از حدود ۲۱ تا ۵۶ هزار دلار برآورد شده است.

برند iCar چند محصول معرفی خواهد کرد؟

برند iCar در سبد خود به زودی هفت محصول خواهد داشت، که از جمله آن ها می توان به iCar GT و همین ۰۳ اشاره کرد.

۵ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.