علت جوش آوردن ماشین پژو راه حل رفع آن

علت جوش آوردن پژو
علت جوش آوردن پژو

جوش آوردن ماشین های پژو یکی از مشکلاتی است که اکثر دارندگان خودروهای پژو با آن همراه هستند. خودروهایی که در کشور ما در حال تولید هستند نیز هم چنان از تکنولوژی قدیمی بهره مند هستند و هم چنین آرایشی صحیحی برای مدیریت گرمای موتور ندارند. این ایراد یعنی جوش آوردن ماشین مهم ترین مشکل خودروهای پژو است که موجب می شود خودروهی دارای xu7 به صورت مداوم در حال خراب شدن و بالارفتن دمای موتور می باشند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

چرا موتور xu7 پژو واشر می زند

واشر زدن ، واشر ترساندن و به اصطلاح مکانیکی ها واشر سر سیلندر زدن ماشین علت اصلی بالا رفتن دمای موتورهای xu7 می باشد که سالیان سال است در خودروهای پژو که دارای این موتور قدیمی xu7 هستند دیده می شود. واشر سر سیلندر زدن هزینه های سنگینی را برای تعمیر داشته و دارد و با هر الگوی رانندگی که در این خودروها رانندگی کنید ، باز هم به این ایراد بر خواهید خورد.

علت اصلی واشر زدن پژو ، پژو پارس و به طور کلی موتورهای با آرایش xu7 عدم آب بندی درست در موتور می باشد.
در موتورهای xu7 به دلیل قدیمی بودن آرایش موتور و عدم توزیع صحیح نیرو و حرکت روغن در موتور سبب این ایراد در موتور می شود.
ابن بندی نا مناسب لوله های خروجی و ورودی در واشر درب سوپاپ پژو موجب شده است تا موتور مقاومت دمایی خوبی نداشته باشد.

علت جوش آوردن پژو
علت جوش آوردن پژو

راه حل برای جلوگیری از جوش آوردن موتور ماشین

۱. بررسی میزان آب یا ضد یخ در رادیاتور : در ابتدا مطمئن شوید که میزان سیالات در رادیاتور خودرو کافی است. کاهش میزان سیالات می‌تواند باعث افزایش دمای آمپر آب شود. اگر سطح سیالات ماشین پایین است، می‌تواند به مشکلات نشتی یا تخلیه سیستم خنک کننده اشاره کند.

۲. بررسی کارکرد و لرزش موتور: لرزش یا کارکرد نامناسب موتور نیز می‌تواند به افزایش دما و آمپر منجر شود. مطمئن شوید که موتور به درستی کار می‌کند و هیچ نقصی در آن وجود ندارد.

۳. بررسی سیستم الکتریکی: افزایش دما و آمپر ممکن است به دلیل مشکلات الکتریکی نیز باشد. بررسی کنید که آیا سیستم باتری، تولید برق و دیگر اجزای الکتریکی به درستی عمل می‌کنند یا خیر در غیر این صورت خودرو به صورت مداوم فن می زند و دمای آب ماشین بالا می رود.

۴. بررسی فیوزها و رله‌ها: فیوزها و رله‌ها می‌توانند در تنظیم جریان الکتریکی نقش داشته باشند. اگر فیوزها سوخته یا رله‌ها نامناسب عمل می‌کنند، مشکلات در جریان برق و دمای آمپر ایجاد می‌شوند.

۵ . خرابی ترموستات : یکی دیگر از مشکلات رایج ممکن است خرابی ترموستات و یا قفل شدن ترموستات در اثر تجمع رسوبات باشد.

علت جوش آوردن ماشین در هوای سرد

بازنشدن ترموستات ماشین :در برخی مواقع، ترموستات (قطعه کنترل دما در سیستم خنک کنندگی خودرو ) به درستی باز نمی‌شود و در نتیجه مایع خنک کننده ( ضد یخ یا آب ) به موتور نمی‌رسد. این مشکل می‌تواند باعث افزایش دمای موتور خودرو شود.

علت جوش آوردن پژو
علت جوش آوردن پژو

راه حل مشکل بالابودن دمای موتور xu7 پژو

برای از بین بردن این مشکل و رفع این ایراد می توان از درب سوپاپ فلزی پژو  بهرهمند شد. درب سوپاپ فلزی پژو ساخت شرکت ایده پارت  دارای ویژگی ها و اب بندی های ویژه ای می باشد که دارای کیفیت فوق العاده بالایی می باشد و هم چنین با آب بندی صحیح قطعه موجب جلوگیری از ایجاد آسیب به موتور و هم چنین مخلوط شدن آب و روغن در موتور می شود .

این قطعه اولین بار توسط ایده پارت تولید شد و دارای تاییدیه رسمی پژو سیتروئن فرانسه می باشد. این قطعه را با بهترین کیفیت می توانید از ایده پارت بخرید و خیال خود را از بابت مشکلات دمایی xu7 راحت نمایید .

برخی ویژگی های قالپاق سوپاپ فلزی پژو

  • تغییر شکل محفظه بخارات روغن به منظور بهینه شدن جریانات سیال
  • آب بندی مناسب و بهینه لوله های ورودی و خروجی
  • تغییر درب روغن ریز جهت آب بندی و توزیع بهتر نیرو
  • تغییر وضعیت کلمپ درپوش فیلتر یکنواختی نیرو
  • طراحی زیبا مطابق درپوش های موتور های روز دنیا
  • استفاده از محفظه فلزی جهت جلوگیری از تغییر شکل درب سوپاپ در مدت کارکرد

نتیجه گیری

با توجه به بالابودن حساسیت موتور xu7 و هم چنین قدیمی بودن این موترو حتما توصیه های بالا را رعایت نموده و با نصب این قطعه بر روی موتور خودرو خیال خود را از بابت بالا رفتن دمای موتور و واشر زدن خودروی پژو ، پژو پارس ، و وانت آریسان هایی که این موتور بر روی آن ها نصب هستند راحت نمایید ، و با خیالی آسوده با خودروی خود تا کیلومترها رانندگی کنید.

۳.۵ امتیاز از ۸۵ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.