باتری ماشین ایرانی بخریم یا کره ای؟

خرید باتری خودرو
خرید باتری خودرو

داشتن اطلاعات کافی در رابطه با باتری خودرو می‌تواند یکی از مهمترین موارد هنگام مراجعه برای خرید باشد و لازم است روی این موضوع توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

این موضوع که قصد دارید باتری اسیدی یا باتری اتمی برای خرید انتخاب کنید، از اهمیت بالایی برخوردار است، در هر شرایطی باید بیان کنیم چنانچه بین باتری اتمی و اسیدی قصد انتخاب داشتید، بیش از هر چیزی باید این نکته را بدانید که باتری اتمی با توجه به ویژگی های همچون طول عمر بالا تر و آلودگی کمتر طرفداران بیشتری دارد.علاوه بر این مورد باید بدانید که باتری های اتمی احتیاج به مراقبت و نگهداری ندارند که خود این موضوع به عنوان یک مزیت فوق العاده کاربردی به حساب می آید.

باتری ایرانی یا کره ای؟

قطعاً برای بسیاری از افراد پیش آمده که هنگام استارت زدن ماشین روشن نشود و هنگامی که به تعمیرکار مراجعه کنند علت اصلی آن از باتری باشد. در چنین شرایطی اولین و مهمترین اقدام شما خرید باتری ماشین مناسبی است که از طول عمر بالایی نیز برخوردار باشد؛ اما ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال به وجود آید که باتری ماشین ایرانی بخریم یا کره‌ای و در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم باتری های ایرانی برخی برند ها مانند صبا باتری، سپاهان باتری و برنا باتری در سال‌های اخیر توانسته اند کیفیت محصول خود را به حد چشمگیری افزایش دهند.

لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم که باتری های اتمی و اسیدی نیز هر دو در کشور ایران تولید می شوند و حتی نسبت به گذشته عملکرد فوق العاده بهتری دارند.

با توجه به استفاده از تکنولوژی روز دنیا و به کار گرفتن برخی از دستگاه های اروپایی باعث بالا رفتن کیفیت باتری های ایرانی نیز به شدت افزایش پیدا کرده است، شرکت هایی که در حال حاضر در تولید باتری های ایرانی فعالیت می کنند برای آن گارانتی و خدمات پس از فروش قرار داده اند و این موضوع تنها به دلیل داشتن اطمینان از تولیدات خود می باشد.

در رابطه با باتری های کره ای نیز باید بیان کنیم که در سالهای گذشته و حتی در حال حاضر نیز استفاده بسیار زیادی از آن صورت می‌گیرد، همچنین دارای طول عمر بسیار بالایی است. شرکت های باتری سازی ایرانی نیز موفق شده‌اند با بکارگیری دانش خود در این زمینه همپای شرکت‌های کره‌ای پیشرفت کنند.

با توجه به مواردی که در اختیار شما قرار دادیم می‌توان نتیجه گرفت که در هنگام مراجعه برای خرید باتری و ماندن برای پیدا کردن پاسخ این سوال که باتری ماشین ایرانی بخریم یا کره ای، به آسانی می توانید نوع ایرانی را انتخاب کنید، باتری ایرانی علاوه بر کیفیت بالایی که به همراه دارد دارای قیمت مناسب تری نیز است.

تاریخ تولید باتری کره ای و ایرانی

یکی از نکات مهم و حائز اهمیتی که در هنگام خرید باتری ماشین باید توجه ویژه‌ای به آن صورت بگیرد تاریخ تولید آن است؛ قاعدتا عمر باتری از زمان شروع به کار آغاز می‌شود و به هر میزانی که باتری جدیدترین برای خودروی خود خریداری کنید قطعاً طول عمر بیشتری نیز دارد.

در حالت کلی عمل سولفات شدن صفحات باتری به طور تقریبی یک سال بعد از تاریخ تولید قرار گرفته روی آن شروع می شود. به شما پیشنهاد می دهیم از خرید باتری که از تولید آن یک سال گذشته جداً خودداری نمایید.

معمولاً تاریخ تولید باتری های ایرانی درون برگه ضمانت نامه قید شده است.

تاریخ تولید باتری های کره‌ای نیز روی بدنه آن هک شده و به راحتی امکان مشاهده وجود دارد.

راهنمای سریع باتری ماشین ایرانی

در این رابطه باید بیان کنیم اکثر باتری هایی که امروزه در داخل کشور تولید می شوند دارای کیفیت مشابه هستند، اما اگر بخواهیم شرکت های موجود را از نظر کیفیت و عملکرد و همچنین نوع خدمات مانند گارانتی و خدمات پس از فروش به طور درست دسته بندی کنیم در وهله اول سپاهان باتری قرار گرفته و پس از آن نیز به ترتیب برنا باتری و صبا باتری هستند.

راهنمای خرید باتری ماشین کره ای

در رابطه با خرید باتری کره ای باید بیان کنیم که دارای برند های بسیار متنوعی بوده و تمامی آن ها نیز در بازار وجود دارند؛ در حالت کلی تنها چهار شرکت باتری سازی در کشور کره مشغول به تولید باتری هستند.

کمپانی های کره ای تولید باتری کیفیتی تقریباً مشابه دارند و وجه تمایز موجود به مواردی همچون نام مختلف و کیفیت آن مربوط می‌شود. یکی از بهترین کمپانی های تولید باتری متعلق به شرکت دلکور باتری کره است. نام باتری های تولید شده از این برند پوما، دلکور شارک، رویال، بسفیتس، پلاتینیوم، لاجیکس و… می باشد.

سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید در رابطه با خرید باتری ماشین ایرانی و کره‌ای مطالبی را در اختیار شما قرار دادیم و در پایان نیز باید بیان کنیم که باتری به عنوان یکی از مهم‌ترین قطعات خودرو به شمار می‌آید، پس لازم است حتماً در حفظ و نگهداری آن کارهای لازم را انجام دهید. اما اگر برای شما نیز این سال به وجود آمده که به سراغ باتری ماشین ایرانی یا کره ای بروید در پاسخ باید بیان کنیم که هر یک از آن ها کیفیت و عملکرد مخصوص به خود را دارد اما در نهایت حق انتخاب با شما است. در مطالب فوق نیز در رابطه با شرکت های تولیدی داخلی باتری ماشین نکاتی را بیان کردیم، باز هم لازم به ذکر است بگوییم که این شرکت‌ ها موفق شده اند با توجه به دستگاه ها و تکنولوژی های روز دنیا بهترین باتری های موجود با مناسب ترین قیمت را در اختیار افراد قرار دهند.

۳ امتیاز از ۵ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.