تولد چهارمین غول خودروسازی با نام استلانتیس

استلانتیس
استلانتیس

پس از انتشار اخبار بسیار در مورد ادغام گروه PSA و فیات – کرایسلر، سرانجام استلانتیس به عنوان نتیجه این ادغام به عنوان چهارمین غول خودروسازی دنیا متولد شد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

گروه پژو سیتروئن (PSA) سرانجام  ادغامی با ارزش ۵۲ میلیارد دلاری را با فیات – کرایسلر انجام داد تا در نهایت، نشان استلانتیس (Stellantis) به عنوان نشان این ادغام معرفی شود. ثمره این همکاری فروش جمعی این دو گروه را به ۸.۱ میلیون دستگاه در سال می رساند و این بدان معناست که سود ناشی از این ادغام این امکان را به استلانتیس می دهد تا سرمایه گذاری سنگینی را در بحث تولید خودروهای برقی داشته باشد. به عبارت دیگر، حالا رقیبی بزرگ و جدی برای تویوتا و گروه فولکس واگن با نام استلانتیس به وجود آمده است.

حدود یک سال مذاکرات برای نهایی شدن ادغام دو کمپانی ایتالیایی – آمریکایی و فرانسوی به طول انجامید و در این یک سال، اقتصاد جهان به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا دچار تحولات عجیبی شد. در هر صورت دو کمپانی تصمیم گرفتند در همین شرایط اعلام رسمی ادغام خود را انجام دهند. هم اکنون سهام استلانتیس در بازارهای میلان، پاریس و نیویورک خرید و فروش می شود. کارلوس تاوارز، مدیرعامل گروه پژو – سیتروئن، به عنوان مدیرعامل استلانتیس معرفی شده است و رییس گروه فیات – کرایسلر به عنوان رییس نشان استلانتیس.

ادغام پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر
ادغام پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر

حال باید دید که سیاست گذاری های جدید برای استلانتیس چگونه خواهد بود و چالش هایی مثل فروش پایین در چین و ظرفیت بالای تولید چگونه مدیریت می شود. گروه پژو – سیتروئن و فیات – کرایسلر با این ادغام هزینه های خود را تا ۵ میلیارد دلار کاهش داده اند و شاید بتوان گفت استلانتیس نقطه عطفی برای هر دو کمپانی در تاریخ شان باشد.

 تاوارز، به عنوان مدیری شناخته شده، ثابت کرده است که بیش از سخن به عمل کردن اهمیت می دهد. پس انتظار می رود به زودی سرمایه گذاری های سنگین استلانتیس را در تولید خودروهای برقی ببینیم. در کنار این، احتمالاً سیاست های جدیدی را در بازار چین برای نشان های زیرمجموعه این ادغام ببینیم. با توجه به این که ظرفیت تولید این دو گروه بسیار بالاست با در نظر گرفتن سیاست مناسب، احتمالاً موفقیت های زیادی را با نام استلانتیس در سال های آینده خواهیم دید.

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

به گفته مایک منلی، مدیر عامل گروه فیات – کرایسلر که به عنوان مهره مؤثر استلانتیس در آمریکای شمالی شناخته شده است، این همکاری باعث می شود از هزینه های پلتفرم و پیشرانه ها کاسته شود و کاهش هزینه در عملیات های تحقیق و توسعه داشته باشیم. از سوی دیگر، هزینه های خرید و فروش هم کاهش زیادی خواهد داشت. با در نظر گرفتن این شرایط بی شک این ادغام یک گام رو به جلو برای هر دو طرف خواهد بود و حالا باید در سال های آینده ببینیم ثمره این ادغام در عمل چگونه خواهد بود.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.