کاهش ۱۵ درصدی فروش جهانی فولکس واگن در سال ۲۰۲۰

فولکس واگن
فولکس واگن

شرکت آلمانی فولکس واگن اعلام کرد که فروش این خودروساز با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی نمایندگی های این شرکت در سراسر جهان با ۱۵ درصد کاهش مواجه شد و به ۵.۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری «اسب بخار» به نقل از رویترز، شرکت آلمانی فولکس واگن روز سه شنبه اعلام کرد که فروش این خودروساز با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی نمایندگی های این شرکت در سراسر جهان با ۱۵ درصد کاهش مواجه شد و به ۵.۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

این در حالی است که فروش فولکس واگن در ماه دسامبر در مقایسه با ماه های گذشته بهبود یافت چرا که فروش این شرکت در اروپای غربی ۱۹.۵ درصد و در آمریکای شمالی ۱۴.۷ درصد رشد داشته است.

بیش تر بخوانید: کاهش فروش جهانی فولکس واگن

این خودروساز آلمانی همچنین اعلام کرد که تقاضا برای مدل های الکتریکی این برند با ۱۵۸ درصد افزایش در سال به ۲۱۲۰۰۰ دستگاه رسیده است.

رالف برنداستاتر، مدیرعامل فولکس واگن در بیانیه ای گفت: ما در راه رسیدن به هدف خود برای تبدیل شدن به رهبر بازار وسایل نقلیه الکتریکی دارای باتری هستیم.

فروش خودروهای تولید شده با نام تجاری فولکس واگن در کل سال نیز ۲۳.۴ درصد در اروپای غربی و ۱۷.۱ درصد در آمریکای شمالی کاهش یافت، در حالی که کمترین افت با ۹.۹ درصد در چین رخ داد.

۵ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.