با 500 میلیون رانا پانوراما بخریم یا پارس سال

قیمت رانا پانوراما و پارس سال
قیمت رانا پانوراما و پارس سال

با بودجه ۵۰۰ میلیون دو گزینه پارس سال و رانا پلاس پانوراما پیش روی خریداران است که باید بهترین مورد را بشناسند و سپس انتخاب کنند.

فونیکس تیگو 8 پرو مکس فونیکس تیگو 8 پرو مکس مدیران 777 مدیران 777

این روزها قیمت پارس سال ساده در بازار آزاد حدود ۵۱۰ میلیون تومان است، از طرفی در چند وقت اخیر رانا پلاس پانوراما نیز افت کرده و قیمتش به حدود ۵۲۰ میلیون رسیده. حال این سوال پیش می آید که با بودجه ای تقریباً یکسان و در حد ۵۰۰ میلیون، بهتر است به سراغ خرید رانا پلاس پانوراما رفت یا پارس سال ساده.

به طور کلی می توان گفت که از لحاظ فنی و قوای محرکه، رانا پلاس پانوراما نسبت به پارس سال برتری قابل توجهی دارد و در این زمینه به راحتی می توان گفت که خرید رانا عاقلانه تر و مناسب تر است.

در بحث امکانات رفاهی هم نمی توان فرق آن چنانی میان این خودرو یافت زیرا برای مثال پارس سال تهویه اتوماتیک دارد و این آپشن در رانا پانوراما یافت نمی شود. از طرفی دیگر رانا مجهز به سقف شیشه ای است که این ویژگی می تواند جذابیت خریدش نسبت به پارس را بالا ببرد.

از دید فضای کابین می توان گفت که رانا در مقایسه با پارس کوچک تر است و به همین دلیل بهتر است خانواده های کم جمعیت و ریزنقش به سراغش بروند. پارس هم همان طور که می دانید فضای کابین بزرگ تری دارد و به همین دلیل خریدش برای افراد قدبلند و خانواده های پرجمعیت مناسب است.

به طور کلی با کاهش قیمت هایی که اخیراً برای رانا پلاس پانوراما رخ داده، ارزش خریدش نسبت به قبل بیشتر شده و کسانی که با بودجه ۵۰۰ میلیون قصد خرید خودرو را دارند بهتر است رانا پانوراما را انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید: قیمت روز خودرو

تغییرات قیمت خودروهای صفر ایران خودرو

امروز رانا پلاس پانوراما و دنا پلاس بورسی (قالپاقی) حدود ۵ میلیون ارزان تر شدند. در بین خودروهایی که گران شده اند نیز نام پارس تیوفایو، ۲۰۷ فول سقف فلزی ۸۵ گانه و تارا اتوماتیک V2 به چشم می خورد.

نام محصولقیمت دیروز (تومان)قیمت امروز (تومان)
پارس تیوفایو۶۳۰,۰۰۰,۰۰۰۶۳۳,۰۰۰,۰۰۰
رانا پلاس پانوراما۵۲۰,۰۰۰,۰۰۰۵۱۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ فول سقف فلزی ۸۵ گانه۶۱۰,۰۰۰,۰۰۰۶۱۴,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس قالپاقی۶۵۳,۰۰۰,۰۰۰۶۴۷,۰۰۰,۰۰۰
تارا اتوماتیک V2۷۶۵,۰۰۰,۰۰۰۷۶۸,۰۰۰,۰۰۰

تغییرات قیمت خودروهای صفر سایپا

امروز در بین محصولات سایپا، شاهین دنده ای و اتوماتیک هر کدام به اندازه ۳ میلیون گران تر شدند و بقیه خودروها نیز ثابت ماندند.

نام محصولقیمت دیروز (تومان)قیمت امروز (تومان)
پراید وانت (۱۵۱)۲۷۳,۰۰۰,۰۰۰۲۷۱,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲ مدل ۱۴۰۱۳۴۳,۰۰۰,۰۰۰۳۴۳,۰۰۰,۰۰۰
ساینا S دوگانه سوز۳۷۶,۰۰۰,۰۰۰۳۷۶,۰۰۰,۰۰۰
شاهین اتوماتیک۷۰۵,۰۰۰,۰۰۰۷۰۸,۰۰۰,۰۰۰

تغییرات قیمت خودروهای صفر چینی

در بازار چینی ها هم هایما ۷X حدود ۲۵ میلیون ارزان تر شد و به دنبال آن، هایما S5 و کی ام سی T8 هم به ترتیب ۱۵ و ۱۰ میلیون کاهش قیمت را تجربه کردند. در این میان اما دیگنیتی پرایم، که دیروز ۵۰ میلیون افت کرده بود، حدود ۴۰ میلیون گران تر شد.

نام محصولقیمت دیروز (تومان)قیمت امروز (تومان)
هایما S5 6AT۱,۲۶۰,۰۰۰,۰۰۰۱,۲۴۵,۰۰۰,۰۰۰
کی ام سی T8 مشکی۱,۳۴۵,۰۰۰,۰۰۰۱,۳۳۵,۰۰۰,۰۰۰
هایما ۷X مشکی۱,۶۴۵,۰۰۰,۰۰۰۱,۶۲۰,۰۰۰,۰۰۰
دیگنیتی پرایم مشکی داخل مشکی۱,۷۱۰,۰۰۰,۰۰۰۱,۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۵ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.