تسلا مدل 3 جدید با امکانات بیش تر و افزایش برد

تسلا مدل 3 جدید

مدل جدید تسلا مدل ۳، که فیس‌لیفتی نسبت به نسخه قبلی خود است، با نکاتی نظیر بازطراحی نمای داخلی و بیرونی، بهبود عملکرد آیرودینامیکی و افزایش یازده درصدی شعاع حرکتی به تازگی معرفی شده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

بعد از شش سال و فروش‌های فوق‌العاده، که به میزان دو میلیون دستگاه در سراسر جهان صورت گرفته، تسلا به مدل ۳ یک زندگی جدید بخشیده است با بهبودهای ظاهری، بیش ترین برد و ارتقاهای قابلیت‌ها. در اصل همان طور که انتظار می‌رود از آپدیت‌های ظاهری یا فیس لیفت، بزرگ‌ترین تغییرات در شامل باز طراحی بخش جلو و عقب خودروها می شود.

تسلا مدل 3 جدید

مدل بازطراحی شده تسلا مدل ۳، که به ظاهر با نام کد داخلی پروژه هایلند معروف بوده است، طراحی برجسته‌تری دارد و جلو و عقب آن بازطراحی شده و دارای یک کابینه به نسبت جدید است. تسلا اعلام کرده آیرودینامیک خودرو را بهبود داده است تا بیش ترین برد را استخراج کند و همچنین مقاومت هوا و صدای باد را کاهش داده است.

طراحی تسلا مدل ۳ نیوفیس

نمای جلوی تسلا مدل ۳ تیزتر از قبل است و خطوط کاراکتری تمیزتری دارد، در جلوی خودرو شاهد چراغ‌های باریک‌تر با دی‌لایت هستیم که بالای سپری به‌روز شده با خطوط جدید و ورودی هوایی در پایین قرار گرفته‌اند. خط گوشه کاپوت که در گذشته زیر چراغ‌های جلو به پایان می‌رسید، اکنون تیزتر است و تا ستون های A گسترش یافته است.

تسلا مدل 3 جدید

نمای کناری خودرو همچنان همان است، اما در بخش عقب، چراغ‌های عقب به شکل C بزرگ به سمت داخل گسترش یافته اند و بین این چراغ‌ها، به جای لوگوی تسلا، نام Tesla نوشته شده است. طراحی چرخ‌ها جدید است، همچنین برند تسلا علاوه بر رنگ هایی که در نسخه قبلی عرضه کرده بود، دو رنگ جدید، قرمز سیر و خاکستری مات را نیز اضافه کرده است.

ابعاد خودرو به طور کلی تقریباً بدون تغییر باقی مانده است، اما تسلا مدل ۳ نسبت به نسخه قبلی خود یک اینچ (حدود ۲۵ میلی متر) طول بیش تری دارد. در حالی که، ارتفاع آن یک دهم اینچ (حدود ۲ میلی متر) کوتاه‌تر شده و به اندازه ۵۶.۷ اینچ (۱,۴۴۱ میلی متر) رسیده است.

افزایش برد تسلا مدل ۳

تسلا مدل 3 جدید

تسلا مدل ۳ برای مدل RWD (دیفرانسیل عقب) با چرخ‌های ۱۸ اینچ، با یک بار شارژ می تواند مسافتی حدود ۵۵۴ کیلومتر را طی کند، همچنین تسلا ۳ نسخه LR می تواند با یک‌بار شارژ مسافتی حدود ۶۸۰ کیلومتر را طی کند. این تقریباً یک افزایش ۱۱ تا ۱۲ درصدی نسبت به برد نسخه های فعلی تسلا مدل ۳ موجود در بازار است که هر کدام به ترتیب ۴۹۰ و ۶۰۰ کیلومتر را با یک‌بار شارژ طی می کنند.

همچنین تسلا مدل ۳ نیوفس امکان آن را دارد تا با چرخ های ۱۹ اینچی عرضه شود که در این RWD برد آن ها به ۵۱۳ کیلومتر محدود می شود، همچنین نسخه LR با چرخ های ۱۹ اینچی بردی حدود ۶۳۰ کیلومتر را دارد. شتاب صفر تا صد تسلا مدل ۳ در حدود ۶.۱ ثانیه برای مدل RWD و ۴.۴ ثانیه برای نسخه LR با سیستم چهار چرخ محرک است.

کابین تسلا مدل ۳

کابین تسلا مدل ۳ در حال حاضر بیش تر شباهت به یک اتاق نشیمن دارد تا داخل یک خودروی شهری. داخل آن دارای یک طراحی فراگیر است، با یک زبان طراحی ساده اما شیک، که ترکیبی از آلومینیوم و پارچه است. نورپردازی محیطی جدید سراسر کابین را پوشش می‌دهد. تسلا ادعا کرده است که کابین به دلیل شیشه صوتی و مواد عایق صوتی بهبودیافته، ساکت‌تر است.

داخل خودروی تسلا مدل ۳ فضای دیجیتال بسیار گسترش پیدا کرده است. صفحه نمایش مرکزی ۱۵.۴ اینچی همچنان همان اندازه را دارد، اما این صفحه نمایش حاشیه های کم تری دارد، تا منطقه نمایش بیش تری را برای استفاده فراهم کند. همچنین در ردیف عقب، به منظور کنترل‌های یکپارچه برای تنظیمات که شامل کنترل سیستم تهویه و سیستم سرگرمی می شود، یک صفحه نمایش ۸.۰ اینچی جدید اضافه شده است.

کابین تسلا مدل 3 جدید

مشتریان در نسخه مدل LR می توانند از شنیدن موسیقی با ۱۷ بلندگو لذت ببرند، که این بلندگوها نسبت به نسخه قبلی سه بلندگو اضافه شده، با دو ساب ووفر و دو آمپلی‌فایر که صدای موسیقی را بسیار بهبود بخشیده است. در حالی که، مدل RWD با ۹ بلندگو، یک ساب ووفر و یک آمپلی‌فایر تجهیز شده است. تسلا همچنین ادعا می‌کند که با استفاده از یک میکروفون قدرتمندتر، کیفیت تماس را بهبود داده است. تحویلات مدل به‌روزشده تسلا مدل ۳ در اروپا و خاورمیانه از اواخر اکتبر آغاز خواهد شد.

۴.۴ امتیاز از ۷ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.