نامی خودرو با سه وارداتی از نیسان در اتو اکسپو تهران حضور یافت

نامی خودرو اتو اکسپو تهران
نامی خودرو اتو اکسپو تهران

نامی خودرو یکی از شرکت کنندگان در اتو اکسپو تهران است که غرفه خود را به سه خودرو وارداتی از برند نیسان مزین کرده تا مراجعین بتوانند آن ها را از نزدیک ملاقات کنند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

اتو اکسپو تهران جدیدترین و بزرگ ترین رویداد خودرویی کشور است که به تازگی آغاز به کار کرده و قرار است طی ۵ روز از ساعت ۱۰ الی ۱۷ میزبان بازدیدکنندگان باشد. از این رو و با توجه به اهمیت این نمایشگاه تقریباً اکثر خودروسازان و واردکنندگان بزرگ کشور تصمیم گرفتند تا در این رویداد شرکت کنند و جدیدترین محصولات تولیدی، مونتاژی و وارداتی خود را برای عموم مردم به نمایش بگذارند.
پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو، فناوری های نوین و صنایع وابسته تهران با نام تجاری “اتو اکسپو تهران” توسط کانون ایران نوین و به همت مدیران این شرکت، خانم مریم شفیعی و آقای سپهر سیفی برگزار شده است.

نامی خودرو

نامی خودرو اتو اکسپو تهران

همان طور که می دانید مدعیان واردات نیسان بسیار متعدد اند اما در میان شرکت های مدعی، نامی خودرو موفق شده تا در اتو اکسپو تهران حاضر شود و سه محصول از نیسان یعنی سیلفی، کیکس و ایکس تریل را برای عموم به نمایش بگذارد.

البته این شرکت قصد دارد در آینده ای نزدیک علاوه بر سه خودروی نام برده، نسخه E-power و دو دیفرانسیل ایکس تریل و همچنین نیسان قشقایی را هم در سامانه یکپارچه عرضه کند و به فروش برساند.

در ادامه متن سعی کردیم تا سه وارداتی حاضر در غرفه نامی خودرو را به طور خلاصه معرفی کنیم تا شما مخاطبین عزیز بتوانید تا حدودی با آن ها آشنا شوید.

خودروهای وارداتی نامی خودرو در اتو اکسپو تهران

سیلفی

سیلفی وارداتی نامی خودرو از نوع هیبریدی است که از یک پیشرانه ۱.۲ لیتری تنفس طبیعی و یک موتور برقی استفاده می کند. این پیشرانه می تواند ۱۳۳ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن متر گشتاور را در اختیار خودرو قرار دهد. در واقع، پیشرانه بنزینی این خودرو فقط نقش ژنراتور دارد و چرخ های جلوی خودرو را تغذیه نمی کند. به این ترتیب می توان گفت نوع سیستم هیبریدی سیلفی از نوع سری است و موتور بنزینی فقط شارژر باتری ها اند.

ایکس تریل

نیسان ایکس تریل موجود در غرفه نامی خودرو در اتو اکسپو تهران به دلیل محدودیت های ارزی واردات، در نسخه پایه است و تنها مزیتش دو دیفرانسیل بودن آن است. این کراس اوور ژاپنی مجهز به یک پیشرانه ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی است که می تواند ۱۸۱ اسب بخار توان و ۲۴۴ نیوتن متر گشتاور را به نسل سوم گیربکس های CVT نیسان تحویل دهد.

البته نامی خودرو قصد دارد تا در زمان عرضه، تیپ E-power ایکس تریل که به یک موتور ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی و دو موتور برقی مجهز است را به فروش برساند. در نسخه E-power مانند سیلفی، موتور احتراقی فقط شارژر باتری ها است و مستقیماً به چرخ های خودرو توان و گشتاور منتقل نمی کند.

کیکس

نیسان کیکس در گروه کراس اوورهای کوچک قرار می گیرد؛ نیسان کیکس اگرچه جثه کوچکی دارد، اما از سبک طراحی پخته و جذابی بهره می گیرد. کمپانی نیسان برای این کراس اوور کامپکت، از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی استفاده کرده است. این پیشرانه ۱۲۲ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۴۳ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده اتوماتیک CVT هم توان را به چرخ های جلوی کیکس می رساند.

گالری تصاویر

۴.۵ امتیاز از ۶ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.