معرفی نیسان هایپر اربن؛ کانسپتی جدید و جذاب

نیسان هایپر اربن
نیسان هایپر اربن

کمپانی نیسان موتور ژاپن یک خودروی مفهومی جدید را معرفی کرد؛ یک کراس اوور الکتریکی به نام هایپر اربن (Hyper Urban).

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

نیسان بیان کرده است نخستین نمایش عمومی هایپر اربن در تاریخ ۲۸ اکتبر و در نمایشگاه موبیلیتی ۲۰۲۳ ژاپن صورت خواهد پذیرفت. به نظر می رسد در دل این کانسپت باید زبان و تکنولوژی های جدید کمپانی نیسان را جست‌وجو کنیم.

نیسان هایپر اربن

خودروی Hyper Urban دارای نمای بیرونی آینده نگر با خطوط شارپ فراوان، سقف شیشه ای سیال مانند، چراغ های به هم پیوسته یکپارچه جلو و عقب و شیب های معکوس در نمای جلو و عقب است. جالب آن که، به دلیل زاویه های جذاب و تا حدی عجیب این خودرو، روی گلگیرهای جلو نیز تعدادی نوار ال ای دی عمودی کار شده است که از جلو به صورت عمود بر لبه های چراغ های اصلی خودرو، نمایان هستند.

درها دارای مکانیسم بازشو «بال پروانه» هستند و از موارد خاص در طراحی ظاهری این کانسپت به شمار می آیند. همچنین نیسان اعلام کرده است این کانسپت و به تبع آن، خودروهای آینده این شرکت، قابلیت های شخصی سازی فراوانی خواهند داشت. از رابط گرافیکی سیستم اطلاعات-سرگرمی خودرو گرفته تا رنگ تریم کابین و قطعات دکوراتیو بدنه.

در کانسپت جدید نیسان، یک سیستم نوع V2X به شما این امکان را می دهد که از برق باتری وسیله نقلیه الکتریکی خود برای تأمین انرژی خانه یا محل کار استفاده کنید. گفتنی است نیسان هنوز از مشخصات فنی این کانسپت چیزی نگفته است، اما این خودرو به همراه سه کانسپت دیگر در موبیلینی شو ژاپن رونمایی خواهد شد و آن زمان قطعاً اطلاعات بیش تری بیان می شود.

سخن پایانی

نیسان این روزها سخت مشغول رونمایی محصولات جدید نظیر پت فایندر ویژه بازار چین، اسکای لاین نیسمو و… بوده و به نوعی در حال یک پوست اندازی است و این کانسپت جدید را می بایست سر آغازی برای سبک جدید طراحی این کمپانی قلمداد کرد.

نخستین نمایش عمومی هایپر اربن چه تاریخی است؟

نیسان بیان کرده است که نخستین نمایش عمومی هایپر اربن در تاریخ ۲۸ اکتبر و در نمایشگاه موبیلیتی ۲۰۲۳ ژاپن صورت خواهد پذیرفت.

نیسان هایپر اربن چه ویژگی خاصی دارد؟

در کانسپت جدید نیسان، یک سیستم نوع V2X به شما این امکان را می دهد که از برق باتری وسیله نقلیه الکتریکی خود برای تأمین انرژی خانه یا محل کار استفاده کنید.

۴.۵ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.