صدای کوبیدن میخ بر تابوت خودروهای زیبا

تولید جگوار F-Type
تولید جگوار F-Type

زیبایی بصری همیشه یکی از مهم ترین جلوه های صنعت خودروسازی بوده است و خودروسازان آثار خود را مانند آثار هنری برای هر چه زیباتر دیده شدن توسط مخاطبان تولید می کردند، موضوعی که امروز به فراموشی سپرده شده است و به نظر می رسد دوران خودروهای زیبا به پایان رسیده باشد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، جگوار F-Type به عنوان یکی از آخرین بازمانده های نسلی که برای زیبایی بصری خودروها ارزش قائل بود در سال ۲۰۲۴ به پایان راه خواهد رسید و این می تواند پایانی باشد برای این نسل.
جگوار F-Type 2024 همان خودرویی است که اگر در حیاط خانه‌تان پارک باشد، می تواند با فنجانی قهوه در دست به زیبایی های بدنه گربه‌سانش نگاه و آن را تحسین کنید. این کلیشه بارها برای جگوار استفاده شده، اما اگر خودرویی واقعاً لیاقت این کلیشه را داشته باشد، همین مدل است.
اما متأسفانه، چهره زیبا نتوانست این جگوار را نجات دهد. تولید این کوپه فوق العاده امسال پایان می یابد. مانند هر لحظه ای که یک چیز خوب از بین می رود و یک چیز غیرقابل پیش بینی زاییده می شود، ارزش دارد که بر دستاوردهای F-Type و پتانسیل آن تأمل کنیم.

تولید جگوار F-Type
تولید جگوار F-Type

این مدل جگوار از ابتدا زیبا متولد شد. جگوار F-Type در آغاز قرن به عنوان یک کانسپت معرفی شد، از خمیدگی های نزدیک به دم عقب D-Type و از چهره باهوش XK اقتباس کرد. خطوط F-Type به قدری کامل و باابهت تراشیده شدند که در بیش تر مدل ها بدون تغییر باقی ماندند. جگوار F-Type بدون آن که مرسدس بنز SL، پورشه ۹۱۱ یا کوروت C8 باشد، خودرویی فوق العاده بود که با خوای یک ابرخودرو، زیبایی های بی نظیری را در اختیار کاربر قرار می داد. خودرویی که از دیدگاه بصری می توانست از بسیاری از خودروها پیشی گیرد. با این حال، این زیبایی نتوانست مانع از افت فروش این خودرو شود و روند کاهش فروش از سال ۲۰۱۵ آغاز شد و تاکنون نیز ادامه دارد.

تولید جگوار F-Type
تولید جگوار F-Type

جگوار با تمام جذابیت ها و به‌روزرسانی ها نتوانست بیش از این F-Type را حفظ کند و با وجود امکانات گسترده، توان چشم‌گیر و همچنین قیمت مناسبی که نسبت به رقبا داشت، این مدل در بازی خودروهای آینده شکست خورد. البته این روزها همه چیز دستخوش تغییر شده است؛ دیگر کسی را در خیابان نمی بینید که شلوار پارچه ای اتوکشیده با کفش براق پوشیده باشد و یا احتمالاً نمی بینید که کسی از نامه استفاده کند. روزنامه نگاران هم به جای استفاده از کلیشه های سنتی، از جملاتی که باب دل اینستاگرام است استفاده می کنند. همین موضوع در صنعت خودرو نیز رخ داده است و همه انتظار دارند که خودروها با کدگذاری های پیچیده تولید شده باشند و هر روز امکاناتی عجیب تر را به مصرف کنندگان ارائه دهند، اما کسی به فکر زیبایی خودروها نیست و دیگر کسی خودرو را به عنوان یک اثر ارزشمند نمی بیند.

احتمالاً پس از جگوار F-Type 2024 که می تواند نمادی برای آخرین خودروهای زیبا در جهان باشد، مدل هایی مانند فراری Roma و یا استون مارتین باقی بمانند که این فرهنگ را نمایندگی می کنند. شاید صنعت خودرو نیز مانند بسیاری دیگر از بخش های جهان وارد دوران پسازیبایی شده باشد و یا شاید هم نسل جدید تعریف جدیدی از زیبایی ارائه دهند. کسی نمی داند، شاید هم ما آخرین نسلی باشیم که هنوز به زیبایی های بصری و آثار هنری علاقه‌مندیم.

۵ امتیاز از ۶ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.