تصاویر نسخه ای از «ساینا» برای جایگزینی با «تیبا»!

سایپا ساینا
«سایپا ساینا» در سال ۱۳۹۴ به بازار ایران معرفی شد و از سال ۹۵ با آغاز تولید انبوه در کارخانه کاشان این شرکت، با تیپ EX به دست مشتریان رسید. اما این خودرو در روزهای ابتدایی با تیپ های متفاوتی معرفی شد و در نهایت تنها ساینا EX به مرحله تولید انبوه رسید.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری «اسب بخار»؛ نسخه EX ساینا به عنوان فول آپشن ترین نمونه دنده ای این سدان اقتصادی شناخته می شود. در کنار عرضه نمونه فول آپشن دنده ای ساینا، سایپا برنامه داشت تا نسخه ای ساده تر از این خودرو را به بازار معرفی کند. اما با توجه به شباهت بسیار زیاد سطح امکانات ساینا نیمه فول با تیبا SX، هیچگاه این خودرو برای حذف برادر قدیمی تر خود به بازار نیامد!
در حال حاضر فول آپشن ترین نمونه ساینا مربوط به نسخه اتوماتیک آن است که امکاناتی نظیر فرمان کمکی برقی، کروز کنترل، محدود کننده سرعت، سنسور باد لاستیک، بلوتوث، استارت دکمه ای و… را به خود می بیند. روزهای ابتدایی عرضه ساینا EX (سال ۱۳۹۵) قطعاتی نظیر سنسور پارک عقب، قاب بالای پلاک هم رنگ بدنه، دماسنج محیط، رینگ آلومینیومی و رکاب فایبرگلس هم رنگ بدنه در این خودرو دیده می شد. اما آغاز تحریم ها و از سویی تغییر برخی سیاست های گروه سایپا باعث شده تا امروز ساینا EX فاقد چنین ویژگی هایی باشد.
سایپا ساینا
در کنار تمام این مسائل باید قبول کرد که ساینا به عنوان فیس لیفت تیبا شناخته می شود و بر اساس قواعد جهانی، باید سایپا ساینا را در خط تولید خود جایگزین تیبا صندوقدار می کرد. اما شاهد هستیم که به خاطر بسیاری از مسائل از جمله هزینه های بالای ساخت قالب ها، مقاوت برخی قطعه سازان در برابر حذف قالب های بدنه و تریم تیبا، باقی بودن استقبال مشتریان از تیبا و… هیچگاه ساینا جای تیبا را در خط تولید سایپا نگرفته و از خانواده X200 سایپا، همزمان دو سدان اقتصادی با ویژگی های مشابه در حال تولید است.
این اتفاق در حالی رخ داده که ساینا نیمه فول به راحتی می توانست تا جایگزین تیبا SX باشد و از سویی مشتریان تیبا EX، با خرید ساینا EX سطح امکانات بالاتری را تجربه می کردند. ساینا نیمه فول به سیستم تهویه دستی مکانیکی مجهز است و در آن خبری از تهویه دیجیتال نیست. همچنین شیشه های عقب و آینه های جانبی به صورت دستی در این نمونه ساینا تنظیم می شود. در اصل می توان گفت که ساینا نیمه فول جایگزین کاملا مشابه با تیبا SX است و تنها شاهد ارتقای ظاهر آن در بخش بیرونی و کابین نسبت به سدان قدیمی تر خانواده X200 سایپا هستیم.


نکته قابل توجه اینجاست که از سال ۱۳۹۴، سایپا برنامه داشته تا محصولات خانواده X200 را با پشتی صندلی برقی راننده و سرنشین تولید نماید. برای همین نمونه های اولیه ساینا با این ویژگی تولید شده اند و از سویی حتی در مراسم رونمایی از کوییک در سال ۱۳۹۵، پشتی صندلی برقی نیز در این هاچ بک کراس سایپا هم دیده می شد.

لازم به ذکر است که در تمام نسخه های خانواده X200، از پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۴ سیلندر ۸ سوپاپ استفاده شده است. این پیشرانه ۸۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۲۸ نیوتن متر تولید می نماید و جعبه دنده ۵ سرعته دستی و یا اتوماتیک CVT (7 سرعته مصنوعی)، قدرت این پیشرانه را به چرخ های جلو می رساند.


آلبوم تصاویر ساینا نیمه فول:


آلبوم تصاویر ساینا EX دنده ای:


آلبوم تصاویر ساینا اتوماتیک:

حسین دلاور

پایگاه خبری اسب بخار
عکس ها: عرفان حمیدی

 

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.