اولین عرضه اشکودا در ایران / سوپرب به سامانه یکپارچه آمد

اشکودا سوپرب
اشکودا سوپرب

بر اساس اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی، اشکودا سوپرب در این دوره عرضه خواهد شد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

سال گذشته بود که پارس ساتر هوشمتد به عنوان مدعی واردات برند اشکودا در ایران از ۵ خودرو این خودروسازی اهل چک رونمایی کرد. حالا پس از چندین ماه اولین خودرو این شرکت پا به سامانه گذاشته است.

نکته قابل توجه این است که در مراسم رونمایی تابستان سال گذشته پارس ساتر، حرفی از سوپرب در میان نبود و انتظار می‌رفت یکی از خودروهای معرفی شده این شرکت، در سامانه یکپارچه به فروش برسد.

بیشتر بخوانید: محصولات اشکودا در ایران رونمایی شد + ویدیو

اشکودا سوپرب در دو نسخه سدان و استیشن حضور دارد که به نظر میرسد در ایران نسخه سدان به فروش برسد.

اشکودا سوپرب در نسخه پایه به یک موتور ۱.۵ لیتری توربو مجهز است که به همراه یک سیستم هیبرید خفیف ۱۵۰ اسب بخار قدرت تولید می کند که این نیرو توسط یک گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه به چرخ های جلو این خودرو منتقل می‌شود.

در نسخه های کامل تر پیشرانه ۲ لیتری توربو با دو قدرت متفاوت ۲۰۴ و ۲۶۵ اسب بخار را داریم و جعبه دنده همچنان همان نمونه ۷ سرعته دوکلاچه است. نکته مهم در خصوص ۲۶۵ اسبی آن است که در این تیپ، با یک خودروی چهار چرخ محرک مواجه هستید.

حال باید دید این خودرو با چه مشخصات فنی وارد بازار ایران خواهد شد. اما به دلیل پایین بودن تعرفه پایین تر خودروهای هیبرید، احتمال میرود نسخه ۱.۵ لیتری به عنوان گزینه وارداتی در نظر گرفته شده باشد.

قیمت قطعی این خودرو هنوز مشخص نیست اما قیمت فروش علی الحساب سوپرب درمبادی ورودی ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.

۴.۳ امتیاز از ۱۰ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.