سئات آتکا توسط خودروسازان راین مونتاژ می شود

سئات آتکا توسط خودروسازان راین مونتاژ می شود
سئات آتکا توسط خودروسازان راین مونتاژ می شود

به تازگی ویدیویی از سئات آتکا در حالت تست در جاده های کشور منتشر شده است. با پیگیری های خبرنگار اسب بخار مشخص شد که این خودرو به شرکت خودروسازان راین تعلق دارد و این شرکت خصوصی برنامه دارد تا این کراس اوور اسپانیایی و لوکس را در کارخانه بم مونتاژ کند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، سئات آتکا یک کراس اوور اسپانیایی است که با مشارکت گروه فولکس واگن به سال ۲۰۱۶ به بازار معرفی شد و در سال ۲۰۲۰ با فیس لیفت به نسبت جذابی در بازارهای مختلف حاضر شد. حال شرکت خودروسازان راین برنامه دارد تا پس از راین R3 و پیکاپ رپچر این کراس اوور دو دیفرانسیل اسپانیایی را در کارخانه خود مونتاژ کند. پیگیری ها نشان می دهد که از سال گذشته این پروژه در خودروسازان راین آغاز شده و این شرکت خصوصی می خواهد تا آتکا را به روش SKD و DKD به بازار ایران بیاورد.

گفته می شود که خودروسازان راین این خودرو را با پیشرانه دو لیتری توربوشارژر TSI گروه فولکس واگن به بازار ایران می آورد. آتکا خودروسازان راین ۱۸۷ اسب بخار (۱۹۰PS) قدرت دارد و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر را تولید می کند. جعبه دنده این کراس اوور اروپایی و دو دیفرانسیل از نوع ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه تَر گروه فولکس واگن (DSG) است و توان را به چرخ های جلو و عقب می رساند.

قیمت سئات آتکا در بازار اروپا بیش از ۳۹ هزار یورو است و نمونه مورد نظر خودروسازان راین، حدود ۴۸ هزار یورو در بازار کشورهای دیگر به فروش می رسد. به همین دلیل احتمال دارد که آتکا با قیمتی فراتر از ۴ میلیارد تومان به بازار ایران بیاید. اما نکته مهم نبود زیرساخت های کافی برای عرضه محصولی لوکس توسط خودروسازان راین است. این شرکت با اینکه در دوران تولید هیوندای ورنا و آوانته نام خوبی را در ذهن مشتریان ساخته بود، اما در دوره مالکیت و مدیریت جدید هیچگاه موفقیت های قبلی خود را تکرار نکرده و همیشه به عنوان یک شرکت شکست خورده در بازار خودرو شناخه می شود. عرضه راین V5 و R3 در چند وقت اخیر نشان داد که همچنان خودروسازان راین یک شرکت ضعیف در عرضه و ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان است و حال این پرسش مطرح می شود که چگونه این خودروساز می خواهد یک کراس اوور لوکس اروپایی را به صورت مونتاژی به دست مشتریان ایرانی برساند؟

۳.۷ امتیاز از ۱۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.