آیا خرید کینگ لینگ تاگا ارزش دارد؟

ارزش خرید کینگ لینگ تاگا
ارزش خرید کینگ لینگ تاگا

کینگ لینگ تاگا تنها محصول صنایع خودروسازی پادرا است که در این متن قرار است به شما بگوییم که آیا این پیکاپ ارزش خرید دارد یا نه.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

حدود یک سال گذشته بود که صنایع خودروسازی پادرا اولین محصول خود یعنی کینگ لینگ تاگا که یک پیکاپ دو دیفرانسیل بر پایه ایسوزو D مکس است را به صورت رسمی معرفی کرد. این خودرو در ابتدا به صورت وارداتی وارد بازار ایران شد و سپس پروسه مونتاژش نیز آغاز شد.

در ادامه متن قرار است مزایا و معایب این پیکاپ دو دیفرانسیل را به صورت اجمالی مورد بررسی قرار دهیم و بگوییم ارزش خرید کینگ لینگ تاگا در چه حد است.

بیشتر بخوانید : کینگ لینگ تاگا صنایع خودروسازی پادرا رونمایی شد

برای نسخه بنزینی تاگا از یک پیشرانه ۱.۸ لیتری توربو GDi  با توان ۲۲۷ اسب بخار و گشتاور ۳۱۰ نیوتن متر استفاده شده. این توان و گشتاور تولیدی از طریق یک گیربکس ۶ سرعته دستی به هر چهار چرخ خودرو تحویل داده می شود.

به طور کلی می توان گفت با توجه به این که کینگ لینگ تاگا بر اساس ایسوزو Dmax طراحی و ساخته شده است، پیدا کردن کیت زیربندی و دیگر لوازم برایش در ایران کمی سخت است اما غیرممکن نیست.

قیمت این پیکاپ نیز حدود ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تعیین شده که به نسبت دیگر پیکاپ های دو دیفرانسیل چینی بازار آن چنان مناسب نیست.

کینگ لینگ تاگا صنایع خودروسازی پادرا رونمایی شد
کینگ لینگ تاگا صنایع خودروسازی پادرا رونمایی شد

در بحث امکانات رفاهی و ایمنی می توان گفت که ایسوزو کینگ لینگ تاگا مونتاژ شده توسط صنایع خودروسازی پادرا به دو کیسه هوا، تریم داخلی چرم مصنوعی، استارت دکمه ای، نمایشگر لمسی با پنل کنترل روی کنسول، دوربین ۳۶۰ درجه، صندلی ۸ حالته برقی راننده، کروز کنترل، گرمکن صندلی های جلو، زیر آرنجی و شارژر USB ردیف عقب، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، تهویه اتوماتیک، جلو آمپر دیجیتال، دوربین ثبت وقایع، آینه های تاشو برقی با گرمکن، رینگ آلومینیومی، تنظیم الکتریکی وضعیت انتقال قدرت به چرخ ها، رادار خطی و… مجهز است.

به این ترتیب تاگا در مقایسه با دیگر پیکاپ های دنده ای آپشن ها و امکانات بیشتری دارد و البته از طرفی دیگر گران تر نیز فروخته می شود.

در پایان می توان نتیجه گرفت که با توجه به قیمت بازار تاگا که پایین تر از قیمت کارخانه ایش است، ارزش خرید نسبی بالایی دارد و اما خریدار باید خدمات پس از فروش به نسبت ضعیف و مسئله تامین قطعات را هم مد نظرش قرار دهد.

۲.۷ امتیاز از ۹ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.