کنفرانس مطبوعاتی مدیران خودرو در خصوص حادثه X55

کنفرانس مطبوعاتی مدیران خودرو
کنفرانس مطبوعاتی مدیران خودرو

امروز شرکت مدیران خودرو در راستای برطرف شدن ابهام ها در خصوص خودروی X55 و فراخوان جامع این خودرو، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد. کنفرانسی که در ابتدای آن مدیرعامل مدیران خودرو از مشتریان این شرکت عذرخواهی کرد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

این کنفرانس مطبوعاتی با حضور مدیرعامل شرکت مدیران خودرو آقای جک لی به همراه مدیران دیگری از بخش های مختلف از جمله مدیر بخش خدمات پس از فروش، مدیر مارکتینگ ام وی ام و جمعی دیگر از مدیران ارشد شرکت برگزار شد. همچنین جمعی از رسانه ها نیز در این جلسه حضور داشتند و پرسش های خود را از مسئولان شرکت مدیران خودرو در خصوص ابعاد مختلف این حادثه و نحوه پیگیری آن مطرح کردند.

در ابتدای جلسه مدیر عامل شرکت مدیران خودرو آقای جک لی ضمن ابراز تأسف از حادثه پیش آمده، از مشتریان این شرکت عذرخواهی کرد و سپس بیان کرد که رویکرد شرکت جبران حادثه پیش آمده برای مالک X55 پرو حادثه دیده، پیشگیری از ایجاد هرگونه حادثه مشابه و تمرکز بیش تر بر کیفیت محصولات و مشتری مداری در سال جاری خواهد بود.

پس از ایشان، نوبت به پرسش و پاسخ خبرنگاران و مدیران ارشد شرکت رسید. در همین راستا عمده مسائل مطرح شده به دغدغه مشتریان اشاره داشت. در این جلسه مطرح شد که طبق اطلاعات موجود که از طرف شرکت مادر به مدیران خودرو ارسال شده است، از مجموع حدود ۳۰ هزار دستگاه خودروی X55، تعداد ۲۱۵۹ دستگاه از این خودرو در ایران دچار نقص فنی اکسل عقب است که بیش از نیمی از این تعداد رفع ایراد شده و قطعه معیوب آن ها جایگزین شده است. اما با توجه به خواست شرکت مبنی بر برطرف نمودن نگرانی مشتریان، فراخوان صادره تنها شامل ۲۱۵۹ دستگاه خودرو مذکور نبوده و تمامی X55های عرضه شده در کشور را شامل می شود.

در بخش دیگری مطرح شد این مشکل پیش آمده فقط برای X55 بوده و اگرچه X22 پرو، X33 کراس، آریزو ۵ و فونیکس FX مدل ۱.۵ لیتری، تعلیق عقب از نوع تورشن بیم (مشابه با X55) دارند اما تأمین کننده قطعه آن ها متفاوت است و جای هیچ گونه نگرانی برای مالکان این خودروها نیست.

فراخوان مذکور که از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه آغاز شده است، تا ۶ خرداد ماه حتا در روزهای تعطیل ادامه دارد، اما چنان‌چه برخی به هر دلیلی در تاریخ ذکرشده در بالا نتوانند به نمایندگی های مجاز شرکت مراجعه نمایند، پس از ششم خرداد ماه نیز امکان مراجعه برای ایشان فراهم است و تمامی نمایندگی ها موظف به پذیرش آن ها هستند. البته با توجه به پیامک های ارسال شده از سوی شرکت، انتظار می رود تمامی مشتریان تا تاریخ ۶ خرداد ماه حتماً برای انجام فرخوان اقدام نمایند.

در خصوص توقف شماره گذاری X55 پرو از سوی سازمان استاندارد نیز اعلام شد که این نهاد به دلیل بررسی همه جانبه حادثه پیش آمده و اطمینان از رفع این مشکل، شماره گذاری خودروی X55 را متوقف کرده است و این موضوع به زودی پس از انجام فرآیندهای مربوطه و رفع کامل مشکلات ایجادشده، حل خواهد شد.

این نخستین بار است که یک شرکت در ایران بدون سرپوش گذاشتن بر مشکل پیش آمده، در صدد رفع آن برآمده و علاوه بر انجام اقدامات لازم، از مشتریانش عذرخواهی نیز می کند. عذرخواهی یک مقام مسئول عالی رتبه در سطح مدیریت عامل، بی تردید نشانه رشد فرهنگی در هر شرکت یا نهادی‌ست و سبب دلگرمی مخاطبان و مشتریان آن شرکت یا نهاد می گردد.

انتظار می رود پس از این حادثه، واحد کنترل کیفی نهایی در خطوط تولید خودروسازان، دقت و وسواس بیش‌تری به خرج دهد تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادث و رخدادهایی برای هموطنان عزیزمان نباشیم.

۴.۱ امتیاز از ۶۵ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.