مدعی جدید واردات تویوتا لوین و کرولا هیبرید مشخص شد

قیمت کرولا 1500 سی سی
تویوتا لوین معین خودرو

تویوتا لوین در دو نسخه هیبرید و توربو و همچنین کرولا هیبرید، ۳ محصول جدید وارداتی بازار ایران خواهند بود که معین خودرو ایرانیان قصد دارد آن ها را وارد کند.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

همان طور که می دانید معین خودرو ایرانیان پیش تر نسبت به واردات تویوتا کرولا ۱۲۰۰ توربو و ۱۵۰۰ تنفس طبیعی اقدام کرده و تعدادی از آن ها را نیز به مشتریان تحویل داده است. حال اما این شرکت تصمیم گرفته تا تویوتا لوین و کرولا هیبرید را نیز به سبد محصولات وارداتی خود اضافه کند و تریم های مختلفی از یک مدل تویوتا را به بازار ایران عرضه کند.

قبل از معین خودرو ایرانیان، شرکت برساوش خبر از واردات لوین توربو و هیبرید را داده بود و سایپا نیز اعلام کرده بود که به دنبال واردات کرولا هیبرید است. به این ترتیب در حال حاضر تویوتا لوین و همچنین کرولا هیبرید دو مدعی برای واردات دارند که معین خودرو در هر دوی آن ها سهیم است.

طبق اطلاعات رسیده از معین خودرو، تعدادی از لوین ها و کرولا هیبریدهای وارداتی هم اکنون در گمرک ایران تخلیه شده اند و در روزهای آتی به شوروم این شرکت خواهند رسید.

مشخصات فنی تویوتا لوین بنزینی توربو

تویوتا لوین وارداتی مانند کرولا معین خودرو دارای یک پیشرانه ۱۲۰۰ سی سی ۴ سیلندر توربوشارژ است‌. حداکثر قدرت این پیشرانه ۱۱۶ اسب بخار و بیشینه گشتاور آن ۱۸۵ نیوتن متر اعلام شده است. قدرت تولیدی پیشرانه لوین توربو هم از طریق یک جعبه دنده اتوماتیک CVT با تعویض مصنوعی ۱۰ سرعته به چرخ های جلوی این خودرو انتقال می یابد.

مشخصات فنی تویوتا لوین هیبرید

لوین هیبریدی هم مانند کرولا هیبریدی مجهز به یک موتور ۱.۸ لیتری تنفس طبیعی و یک موتور برقی است. در مجموع این دو موتور می توانند ۱۴۰ اسب بخار توان و ۲۱۱ نیوتن متر گشتاور را به گیربکس CVT مخصوص خودروهای هیبریدی با فناوری بازیابی انرژی تحویل دهند.

۴.۴ امتیاز از ۷ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.