روش عجیب کلاهبرداری در معامله خودرو

کلاهبرداری در معامله خودرو
کلاهبرداری در معامله خودرو

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: کلاهبردارانی که از طریق سایت‌های خرید و فروش لوازم دست دوم و با شیوه متقلبانه اقدام به ۱۳۰ فقره کلاهبرداری کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از مهر، سردار عباسعلی محمدیان بیان داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر فعالیت یک باند کلاهبرداری از طریق خرید خودرو، بررسی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که کلاهبرداران ابتدا سوژه‌های خود را از بین افرادی که خودرو خود را آگهی کرده‌اند انتخاب و پس از انجام قرار حضوری، اقدام به تنظیم قولنامه می‌نمودند؛ پس از آن فروشنده را به یک دفترخانه هدایت و در این فاصله زمانی دیگر اعضای باند بوسیله چکش ضرباتی را به قسمت زیر صندوق عقب خودرو وارد نموده و پس از تائید توسط کارشناس رنگ اقدام به دریافت مبالغی که در قولنامه با عنوان ضرر و زیان قید شده نموده سپس برگه قولنامه و برگه رسید کارشناسی رنگ را با هدف از بین بردن مستندات و جلوگیری از شکایت پاره کرده و از محل متواری می‌شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به شناسایی ۷ کلاهبردار در این خصوص بیان داشت: با اقدامات صورت گرفته همه متهمان در چند نقطه از استان البرز شناسایی و دستگیر شدند.

سردار محمدیان اضافه کرد: متهمان در تحقیقات تکمیلی به ۱۳۰ فقره کلاهبرداری از این طریق اقرار کرده و بررسی حساب این افراد نشان از جابجایی بیش از ۴۲ میلیارد ریال مبالغ کلاهبرداری شده است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم تا در هنگام معامله با افراد ناشناس نهایت دقت خود را به کارگیرند و در صورت مشاهده موارد مشکوک پلیس را در جریان موضوع بگذارند.

۴.۵ امتیاز از ۶ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.