گروه پژو – سیتروئن سهام خود را از دانگ فنگ بازخرید کرد

گروه پژو – سیتروئن سهام خود را از دانگ فنگ بازخرید کرد

گروه «پژو – سیتروئن» پیش از ادغام علمیاتی با شرکت «فیات – کرایسلر»، سهام خود را از خودروسازی دانگ فنگ چین بازخرید کرده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

شرکت خودروسازی چینی «دانگ فنگ» از سال ۲۰۱۴ خرید بخش اعظمی از شرکت «پژو» را آغاز کرد. این دو خودروساز فرانسوی و چینی با ایجاد گروهی مشترک در بازار چین، محصولات مختلفی را در سال های گذشته به بازار این کشور عرضه کرده اند. اکنون شرکت پژو در جدیدترین اقدام خود، میزان یک میلیون سهم به ارزش کلی ۱۹۱.۹ میلیون دلار را از شرکت دانگ فنگ بازخرید کرده است. این مبلغ در کل، ۱.۱ درصد از ارزش گروه “PSA” را تشکیل می دهد.

گروه پژو – سیتروئن سهام خود را از دانگ فنگ بازخرید کرد

 طبق اعلام قبلی، گروه های خودروسازی PSA و “FCA” در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ با یکدیگر ادغام می شوند. این دو شرکت، گروه خودروسازی جدیدی را با نام «استلنتیس» (Stellantis) تشکیل خواهند داد. پیش از عملیاتی شدن ادغام دو شرکت، گروه پژو – سیتروئن در یک لایحه اصلاحی موظف است در مجموع ۳۰.۷ میلیون سهم خود را از دانگ فنگ چین بازخرید نماید. با این وجود، ۲۰.۷ میلیون سهم باقی مانده باید تا پیش از تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ به شرکت پژو – سیتروئن یا یکی از شرکت های واسطه فروخته شود. در غیر این صورت، شرکت دانگ فنگ باید سهام را تا پیش از پایان سال ۲۰۲۲ در یک یا چند تراکنش به گروه PSA یا یک شرکت واسطه ای بفروشد.

گروه پژو – سیتروئن سهام خود را از دانگ فنگ بازخرید کرد

در سال ۲۰۱۴، هنگامی که پژو بر لبه ورشکستگی حرکت می کرد، دانگ فنگ و “Bpifrance” در مجموع، ۱۲.۲۳ درصد از سهام این شرکت را خریداری کردند. این در حالی است که سهم خانواده پژو از گروه PSA نیز در مجموع به ۱۲.۲۳ درصد می رسد. با این وجود، خانواده پژو می توانند با خرید سهم دانگ فنگ یا Bpifrance، سهام خود را به میزان ۲.۵ درصد افزایش دهند.

 دانگ فنگ در سال گذشته با پژو در بحث فروش سهام خود توافق کرد تا حق این شرکت از گروه Stellantis، به جای ۶.۲ درصد به ۴.۵ درصد کاهش یابد. از آن زمان تاکنون، ادغام گروه پژو – سیتروئن و فیات – کرایسلر و سهام داری خودروساز چینی دانگ فنگ حواشی زیادی را در پی داشته، تا جایی که پای دولت «دونالد ترامپ» نیز به این موضوع باز شده و موانعی را پیش روی گروه استلنتیس ایجاد کرده است.

ارشیا شیخ الاسلامی

پایگاه خبری اسب بخار

منبع: Carscoops

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.