هنوز در خصوص حضور پژو ابهام وجود دارد!

هنوز در خصوص حضور پژو ابهام وجود دارد!
با اینکه قرارداد پژو با ایران خودرو قطعی شده است و به احتمال قوی از بهمن ۹۵ شاهد حضور اولین محصول این همکاری خواهیم بود، ولی هنوز سوالاتی مطرح است که شاید از دید عموم جامعه مصرف کنندگان، جایگاه والایی را داشته باشد.
همه ما می دانیم که پژو با چه خودروهایی به ایران بازگشته است و قرار است به چه ترتیبی این محصولات را به جادهایمان بفرستد. اما سوال هایی بازاری که بیشتر از ذهن مردم و مشتریان برمی خیزد، باعث می شود تا ابهاماتی به نظر جدی در این نوع این همکاری پابرجا بماند. عدم حضور پژو در زمان تحریم ها و ذهنیت نه چندان مثبت برخی مصرف کنندگان بخاطر حضور محصولات قدیمی این برند در ایران، باعث شده بود تا همین چند وقت پیش خیلی از کمپین های مردمی و خودرویی، برند پژو را به عنوان یک فرانسوی ضعیف نشان دهد. اما همکاری جدید و ورود محصولات روز دنیا این ذهنیت را کم رنگ کرد. یکی از سوال های این روزها این است که آیا پژو محصولات خود را با امکانات سطح به خیابان ها می آورد و یا اینکه بسیاری از آن ها را برای مشتریان ایرانی حذف می کند؟ به عنوان مثال پژو ۳۰۱ که خودرویی ۶۳ میلیون تومانی و اتوماتیک معرفی می شود، آیا سیستم پایداری الکتریکی و چهار کیسه هوا را به صورت استاندارد دارد یا اینکه باید ایرانی ها این خودرو سدان پژو را با امکات ایمنی کمتری سوار شوند؟!
یا ورود پژو ۲۰۸ به بازار در چه سطحی صورت می گیرد؟ خودرویی که در محدوده ۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است، ایا امکاناتی در سطح بالا دارد و تجهیزات قابل توجهی در اختیار راننده می گذارد؟ پژو ۲۰۰۸ که به عنوان یک کراس اوور ۷۸ میلیون تومانی از اواخر ۹۵ به بازار می آید، آیا همان سیستم تهویه دوگانه، شش کیسه هوا، مانیتور، کروزکنترل، سیستم صوتی حرفه ای، سقف شیشه ای، کنترل پایداری الکتریکی و ظاهر جدید را دارد و به معنی ساده یک ماشین تمام عیار بحساب می آید؟!
حسین دلاور

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8
به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.