قیمت چری تیگو 7 جدید مشخص شد + ویژگی های فنی

چری تیگو 7

شرکت «چری» به تازگی پیش فروش «تیگو ۷» معمولی و «پرو» جدید را در چین آغاز کرده و قیمت این دو مدل مشخص شده است.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

قیمت

چری تیگو ۷ معمولی و پرو جدید در ۸ مدل با مشخصات فنی پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو + جعبه دنده CVT یا ۶ دنده دستی، و یا ۱.۶ لیتری توربو با جعبه دنده ۷ دنده دو کلاچه (تیگو ۷ پرو) عرضه می شوند. قیمت درنظر گرفته شده برای سبد محصولات تیگو ۷ جدید بین ۸۶,۹۰۰ تا ۱۴۵,۹۰۰ یوان (معادل ۱۲,۴۸۰ تا ۲۰,۹۵۴ دلار) خواهد بود.

چری تیگو 7

طراحی بدنه

چری تیگو ۷ جدید از نظر طراحی کاملاً تغییر یافته و بر مبنای جدیدترین زبان طراحی چری تولید شده است. در قسمت جلو، جلوپنجره شش گوش بزرگ به همراه دو چراغ LED کشیده و باریک قرار گرفته است. در مدل پرو الگوی جلوپنجره و چراغ های مه شکن متفاوت است. در نمای کناری خطوط کشیده و شکسته بیشتری دیده می شود که همین موضوع ظاهر جذاب تری به تیگو ۷ جدید می بخشد.

چری تیگو 7

 در قسمت عقب چراغ های کشیده LED در عرض بدنه قرار گرفته اند و فاصله زیادی بین چراغ ها و محل نصب پلاک دیده می شود. در قسمت زیرین سپر که همانند رکاب های کناری با رنگ تیره مزین شده است، دو خروجی اگزوز کرومی دیده می شود. چری تیگو ۷ جدید در ۵ رنگ متفاوت از جمله آبی جدید عرضه می شود و در مدل پرو بدنه دورنگ خواهد بود.

طراحی داخلی

چری تیگو 7

در بحث طراحی داخلی، چری تیگو ۷ جدید ظاهری مشابه با تیگو ۸ دارد. در مجموع سه نمایشگر شامل نمایشگر ۱۲.۳ اینچی برای پشت آمپر دیجیتالی، نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی سیستم سرگرمی و نمایشگر ۸ اینچی سیستم تهویه در کابین به کار رفته است.

چری تیگو 7

فرمان کف تخت و سه انتخاب رنگ برای داخل خودرو از دیگر ویژگی های نسل جدید چری تیگو ۷ محسوب می شود.

فن آوری

در بحث فن آوری، تیگو ۷ جدید از سیستم شبکه Lions Intelligent بهره می برد. در این سیستم ویژگی هایی همچون شناسایی صدا، مسیریابی آنلاین، پخش موسیقی و رادیو آنلاین و … به کاررفته است. با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه، ویژگی هایی همچون استارت زدن از راه دور، روشن و خاموش کردن سیستم تهویه، باز کردن درها، بازکردن زیردستی و… نیز وجود دارند.

چری تیگو 7

 فن آوری های کمک راننده استفاده شده در چری تیگو ۷ جدید این خودرو را در زمره خودروهای دارای فن آوری خودران مرحله دوم قرار می دهد. ۲۰ سیستم راهنمای راننده برای این خودرو درنظر گرفته شده است. علاوه بر این، سیستم هایی همچون کروزکنترل فعال، دید ۳۶۰ درجه پانورامیک، ترمز اضطراری خودکار و هشدار بازماندن درها نیز در تیگو ۷ نصب شده است.

چری تیگو 7

 نسل جدید چری تیگو ۷ برای اولین بار از سیستم FAPA بهره می برد. در این سیستم با جست و جوی مکان های پارک نزدیک، بهترین مکان به خودرو اطلاع داده می شود.

مشخصات فنی

چری تیگو 7

چری تیگو ۷ جدید از پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو با کد SQRE4T15C بهره می برد. این پیشرانه قادر به تولید ۱۵۶ اسب بخار قدرت و ۲۳۰ نیوتن متر گشتاور است. دو انتخاب جعبه دنده ۶ دنده دستی و جعبه دنده CVT مجازی ۹ دنده هم برای تیگو ۷ معمولی قابل سفارش است. در مدل تیگو ۷ پرو از پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو با کد SQRF4J16 استفاده شده که ۱۹۷ اسب بخار قدرت و ۲۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. انتقال قدرت در این مدل توسط جعبه دنده ۷ دنده دوکلاچه انجام می گیرد.

ارشیا شیخ الاسلامی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: Chinapev

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.