رنو آرکانا، کراس اووری جدید با سبکی متفاوت

رنو آرکانا، کراس اووری جدید با سبکی متفاوت
کمپانی رنو چند وقتی است تست جاده ای یک کراس اوور استتار شده را انجام می دهد. این خودرو یک شاسی بلند کوپه به حساب می آید و از نظر طراحی، سبک خودروهایی همچون ب ام و X4، مرسدس بنز GCC و آئودی Q4 را دنبال می کند.

فونیکس تیگو 8 پرو مکس فونیکس تیگو 8 پرو مکس مدیران 777 مدیران 777

اکنون قرار است رنو، شاسی بلند جدید خود را در قالب یک کراس اوور کوپه بر مبنای پلتفرم Kaptur یا همان کپچر روسیه عرضه کند. کپچر بازار روسیه از نظر ابعاد و ویژگی های فنی متفاوت از نسخه های معمولی این خودرو که با نوشتار Captur دیده می شود، است.
اما آن طور که مشخص است، رنو ظاهر آرکانا را به طور کل تغییر داده و اصول طراحی این شاسی بلند کوپه همانند خودروهای جدید این خودروساز فرانسوی است. بدیهی است رنو در آینده نزدیک آرکانا را به بازار جهانی معرفی می کند و باید منتظر باشیم که رقابت این خودروی تا حدی اسپرت میان دیگر شاسی بلندهای این سبک آغاز شود.
رنو آرکانا، کراس اووری جدید با سبکی متفاوت
آن طور که از تصاویر جاسوسی رسانه هایی همچون Motor1 مشخص است، رنو آرکانا تا حدی بدنه عضلانی دارد و بخش عقب آن به تمامی بر اساس اصول یک شاسی بلند کوپه است. می توان از همین حالا پیش بینی کرد که محصول جدید رنو در بحث فضای کابین و بار، کوچک تر از خودروهایی همچون رنو کولئوس خواهد بود، اما با توجه به سابقه حضور شاسی بلندهای کوپه، می توان احتمال داد که رنو مانند دیگر خودروسازان می تواند فروش بیش تری را برای آرکانا تجربه کند.
همان طور که از عکس های جاسوسی و برخی تصاویر منتشر شده مشخص است، طرح چراغ های کشیده ای که در مگان، تلیسمان و کولئوس دیده می شود، در آرکانا نیز ادامه دارد و چراغ های روشنایی روز آن همان سبک C شکل را دنبال می کنند. برخی از کارشناسان صنعت خودرو احتمال می دهند که آرکانا گران تر از کپچر روسیه و کجار باشد و با کمی اختلاف نسبت به کولئوس، با قیمتی کم تر به بازار جهانی عرضه شود. این خودرو بدون شک بر پایه سیاست گروه رنو – نیسان در نسخه تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل عرضه خواهد شد. در بحث طراحی بیرونی و داخلی می توان گفت که اصول رنو چند سالی است ثابت مانده و نباید توقع ظاهری متفاوت را در کابین و نمای بیرون آرکانا داشته باشیم.
رنو آرکانا، کراس اووری جدید با سبکی متفاوت


بدون شک رنو آرکانا می تواند برای بازار ایران جذاب باشد. البته این جذابیت زمانی قابل بهره برداری است که رنو تکلیف حضور خود در بازار ایران را مشخص کند و از صحبت های دو پهلو دست بردارد. بدیهی است که در صورت تمایل رنو برای ادامه همکاری با ایران و از سویی صدور مجوز واردات خودرو، می توانیم توقع داشته باشیم که رنو آرکانا به عنوان یک کراس اوور پرفروش پا به بازار ایران بگذارد. سابقه واردات رنو کولئوس و تلیسمان نشان می دهد که سبک جدید خودروهای این نشان فرانسوی طرف داران بسیاری در بازار ایران دارد و این شاسی بلند کوپه هم می تواند مانند دیگر براداران خود در بازار ایران خوش بدرخشد.

گروه مستند اسب بخار

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.