استقبال خودروسازان آمریکایی از پیروزی بایدن در انتخابات

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا

در حالی که رئیس جمهور منتخب آمریکا، اعلام کرده است که قصد دارد شبکه حمل و نقل این کشور و استفاده از وسایل نقلیه سبز را تقویت کند، شرکت راه آهن آمتراک و خودروسازان آمریکایی متعهد شدند که با دولت وی همکاری کنند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

به گزارش پایگاه خبری «اسب بخار» به نقل از تسنیم، در حالی که جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، اعلام کرده است که قصد دارد شبکه حمل و نقل این کشور و استفاده از وسایل نقلیه سبز را تقویت کند، شرکت راه آهن آمتراک و خودروسازان آمریکایی روز شنبه متعهد شدند که با دولت وی همکاری کنند.

بیل فلین، مدیرعامل آمتراک، گفت: برای به حرکت در آوردن چرخ اقتصاد و کمک به آمتراک و کارمندان ما در این شرایط بی سابقه، کنگره اکنون باید در زمینه کمک های مالی کرونایی اقدام کند.

ماه گذشته فلین به کنگره اعلام کرد که آمتراک پیش بینی می کند درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۰ درصد نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا کاهش یابد.

بر اساس این گزارش، این شرکت در حال بررسی تعدیل نیروی گسترده بوده و گفته است که به مبلغ ۲.۹ میلیارد دلار حمایت اضافی دولت ایالات متحده نیاز دارد.

فلین همچنین تاکید کرد که آمتراک مشتاقانه منتظر همکاری با بایدن است. سال های زیادی است که جو بایدن مسافر شرکت آمتراک بوده به طوری که یک ایستگاه قطار در ویلمینگتون در ایالت دلاویر در زادگاه وی به نام او ثبت شده است.

خودروسازان آمریکایی نیز متعهد شدند که با بایدن همکاری نزدیکی داشته باشند. وی در تبلیغات انتخاباتی خود وعده داده بود که میلیاردها دلار صرف افزودن ۵۰۰ هزار ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی کرده و بودجه تحقیقات درباره باتری این خودرو ها را تامین کند.

وی همچنین وعده داده است که بازپرداخت کامل اعتبار مالیاتی ۷۵۰۰ دلار برای خریداران خودروهای برقی شرکت تسلا و جنرال موتورز،‌ که منقضی شده بود را دوباره به جریان خواهد انداخت.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.