تست درایو لاماری ایما هیبرید در پیست آزادی + ویدیو

تست درایو لاماری ایما هیبرید
تست درایو لاماری ایما هیبرید

امروز، شرکت آرین پارس موتور فرصتی برای اصحاب رسانه فراهم کرد تا بتوانند لاماری ایما هیبرید را در پیست اتومبیل‌رانی آزادی مورد تست و بررسی قرار دهند.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

چندی پیش در مراسم رسمی رونمایی از لاماری ایما هیبرید در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، مشخص شد این خودرو تا آخر امسال عرضه خواهد شد. لاماری ایما هیبرید یا همان لاماری ایما HEV نخستین بار در نمایشگاه خودرو مشهد در شهریور ماه سال جاری (۱۴۰۲) به نمایش عمومی درآمد. البته پیش از آن نیز در حاشیه نشست هیئت دولت، توسط وزارت صمت به نمایش خصوصی درآمده بود. خودرویی که هم در بحث فنی و هم در بخش ظاهری نسبت به نسخه استاندارد لاماری ایما متفاوت است. بخش ظاهری این خودرو حالا به لامبورگینی اوروس نزدیک تر شده است.

لاماری ایما هیبرید

تست درایو لاماری ایما هیبرید
تست درایو لاماری ایما هیبرید

لاماری ایما هیبرید در بخش ظاهری و کابین نسبت به نسخه استاندارد بسیار اسپرت تر شده است، و اکنون بیش از آن که سعی کند لوکس باشد، اسپرت، خشن و جذاب است. این خودرو در بخش سپر جلو و جلوپنجره و همچنین سپر عقب و برخی دیتیل های ظاهری و داخلی (کابین) با نسخه استاندارد متفاوت است.

مشخصات فنی لاماری HEV و تجربه راندن

تست درایو لاماری ایما هیبرید
تست درایو لاماری ایما هیبرید

لاماری ایما هیبرید دارای پیشرانه بنزینی چهار سیلندر توربوشارژر با حجم ۱.۵ لیتر است که با پیشرانه برقی همراهی می‌شود. حداکثر قدرت این خودرو ۱۷۴ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر است. انتقال قدرت در این خودرو توسط گیربکس E-CVT انجام می‌شود، که در واقع همان گیربکس DHT است که برای خودروهای هیبرید طراحی شده است. مصرف سوخت ترکیبی لاماری ایما هیبرید حدود ۴.۷ لیتر در صد کیلومتر است، که برای یک کراس‌اوور هیبریدی عدد مناسبی به حساب می‌آید.

تست درایو لاماری ایما هیبرید
تست درایو لاماری ایما هیبرید

لاماری ایما هیبرید با قابلیت‌ هایی همچون میانگین مصرف سوخت ۴.۷ لیتر بر صد کیلومتر، یکی از خودروهای پاک و با کارایی بالا در بازار خودرو ایران است. همچنین، این خودرو در رانندگی شهری، فقط از ۴۰ درصد توان موتور بنزینی‌اش استفاده می‌کند، که باعث کاهش مصرف سوخت و کاهش میزان آلایندگی هوا می‌ شود.

تست درایو لاماری ایما هیبرید
تست درایو لاماری ایما هیبرید

خودرو همچنان شتاب خوبی دارد و هماهنگی موتور و گیربکس هم مناسب است. باتری های ۲ کیلووات ساعتی خودرو حالت بازیابی انرژی و شارژ از این طریق را دارند. عملکرد کنترل پایداری اگرچه خوب و درست است، اما در هر صورت، عقب خودرو کمی گیج می زند و در واقع، احساس کش آمدن خودرو در پیچ ها را دارید. در حالت اسپرت، موتور برقی و بنزینی را همزمان دارید و می توان گفت بهترین شروع به حرکت در همین مود است. در پیست آزادی طبق اطلاعات درگی توانستیم شتابی در حدود ۹ ثانیه را برای لاماری هیبرید ثبت کنیم، که البته با توجه به این که به علت تست های پی در پی، خودرو داغ کرده بود، عدد شتاب این خودرو در حالت نرمال بهتر هم می تواند باشد.

امکانات ایمنی و رفاهی

تست درایو لاماری ایما هیبرید
تست درایو لاماری ایما هیبرید

در لاماری ایما HEV شاهد به‌کارگیری امکانات ایمنی و رفاهی همچون سقف پانوراما، شش عدد ایربگ، فرمان برقی، گرم‌کن صندلی های جلو و سردکن صندلی راننده، اتوهلد و ترمز پارک برقی، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی، درِ صندوق عقب برقی، صندلی های برقی جلو، دوربین ۳۶۰ درجه، تنظیم حالت رانندگی، کروز کنترل، دوربین ثبت وقایع، تهویه اتوماتیک، سامانه پاک‌سازی هوای کابین، استارت دکمه ای، سنسور نور و باران، سیستم کنترل پایداری و کشش، سیستم کنترل حرکت در سربالایی، رادار خط خوان، رادار هشدار برخورد از جلو، رادار نقطه کور و… هستیم.

ویدیوی تست درایو لاماری ایما هیبرید در پیست آزادی

گالری تصاویر

عکاس: بهزاد اویسی

لاماری هیبرید چه زمانی عرضه می شود؟

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، سری اول لاماری ایما هیبرید به صورت وارداتی تا پایان سال جاری در سامانه خودروهای وارداتی عرضه خواهد شد.

لاماری ایما HEV چه مشخصاتی دارد؟

لاماری ایما هیبرید دارای پیشرانه بنزینی چهار سیلندر توربوشارژر با حجم ۱.۵ لیتر است که با پیشرانه برقی همراهی می‌شود. حداکثر قدرت این خودرو ۱۷۴ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر است. انتقال قدرت در این خودرو توسط گیربکس E-CVT انجام می‌شود، که در واقع، همان گیربکس DHT است که برای خودروهای هیبرید طراحی شده است. مصرف سوخت ترکیبی لاماری ایما هیبرید حدود ۴.۷ لیتر در صد کیلومتر است، که برای یک کراس‌اوور هیبریدی عدد مناسبی به حساب می‌آید.

لاماری ایما هیبرید چه امکاناتی دارد؟

در لاماری ایما HEV شاهد به‌کارگیری امکانات ایمنی و رفاهی همچون سقف پانوراما، شش عدد ایربگ، فرمان برقی، گرم‌کن صندلی های جلو و سردکن صندلی راننده، اتوهلد و ترمز پارک برقی، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی، درِ صندوق عقب برقی، صندلی های برقی جلو، دوربین ۳۶۰ درجه، تنظیم حالت رانندگی، کروز کنترل، دوربین ثبت وقایع، تهویه اتوماتیک، سامانه پاک‌سازی هوای کابین، استارت دکمه ای، سنسور نور و باران، سیستم کنترل پایداری و کشش، سیستم کنترل حرکت در سربالایی، رادار خط خوان، رادار هشدار برخورد از جلو، رادار نقطه کور و… هستیم.

۵ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.